S6+ Roznice

Linkownia, ciekawostki, pogawędki nie tylko związane z Audi i nie tylko związane z motoryzacją.
ili
Adept
Adept
Posty: 3
Rejestracja: 2016-01-05, 23:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Olsztyn

S6+ Roznice

Post autor: ili »

Pytanie za 100pkt. czy S6+ maszersze blotniki i inny zderzak

I wogule czy ktos zna doklade roznice np. od normalnej A6 C4
Awatar użytkownika
gitmar
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 295
Rejestracja: 2013-04-30, 16:53
Imię: Mariusz
Moje Audi: S6+ C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 4.2 326KM (AHK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:

Post autor: gitmar »

S6 Plus ma szersze błotniki przód i inny zderzak przedni tak jak każda eSka. Natomiast różnic jest dużo więcej. Skupię się na tych zewnętrznych:
- relingi dachowe, listwy dookoła szyb, listewki wewnętrzne przy szybach, obwódka grilla w czarnym połysku (tzw.czarny chrom)
- czarne klamki wewnętrzne
- czarny "guzik" hamulca ręcznego
- inna gałka zmiany biegów
- czarna podsufitka + czarne rączki z lampkami i same lampki też czarne
- seryjnie lotka tylnej klapy ze stopem (a więc i klapa inna z przetłoczeniem pod lotkę)
- zegary (z tarczami niebieskimi, białymi lub czarnymi) zawsze wyskalowane do 300km/h z czarnymi obwódkami i znaczkiem S6 Plus na obrotomierzu
- kierownica trójramienna ze znaczkiem S6 Plus
- silnik oczywiście 4.2 AHK 326KM :)
- zawsze czarne skóry ( mogły być w połączeniu z niebieską, czarną lub jasną akcantarą)
- VIN zawsze zaczyna się od WUA (fabryka quattro Gmbh) a nie WAU jak w innych Audi, nazwa auta w dowodzie to często quattro a nie Audi :)

Tutaj masz fajną stronę poświęconą temu modelowi:
www.derplus.com
Ostatnio zmieniony 2016-02-18, 13:31 przez gitmar, łącznie zmieniany 2 razy.
STANLEY
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 95
Rejestracja: 2014-06-20, 23:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bolesławiec
Podziękował: 1 raz

Post autor: STANLEY »

gitmar A czy słoneczka w S6+ też są w kolorze czarnym?tak jak rączki?
Pytam gdyż w przyszłości chciał bym zrobić u siebie całe wnętrze na czarno,z samą podsufitką nie ma problemu można oflokować,problem jest właśnie z innymi elementami które oflokowane będą żle wyglądać pomalować też ciężko, dlatego te elementy mógł bym adoptować z S6+,o ile będą pasowały i tu też nasuwa się pytanie,czy te elementy są identyczne(słoneczka rączki)
Ostatnio zmieniony 2016-02-18, 18:23 przez STANLEY, łącznie zmieniany 1 raz.
Głową muru nie rozwalisz
Awatar użytkownika
elmi_k
Mechanik
Mechanik
Posty: 109
Rejestracja: 2012-03-18, 21:56
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: elmi_k »

Charakterystyczne felgi dla S6+

Obrazek
Sprzedany :(
Awatar użytkownika
gitmar
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 295
Rejestracja: 2013-04-30, 16:53
Imię: Mariusz
Moje Audi: S6+ C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 4.2 326KM (AHK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:

Post autor: gitmar »

STANLEY pisze:gitmar A czy słoneczka w S6+ też są w kolorze czarnym?tak jak rączki?
Pytam gdyż w przyszłości chciał bym zrobić u siebie całe wnętrze na czarno,z samą podsufitką nie ma problemu można oflokować,problem jest właśnie z innymi elementami które oflokowane będą żle wyglądać pomalować też ciężko, dlatego te elementy mógł bym adoptować z S6+,o ile będą pasowały i tu też nasuwa się pytanie,czy te elementy są identyczne(słoneczka rączki)
Tak, słoneczka też są czarne. Tylko pytanie gdzie je znajdziesz jeśli będziesz chciał zakupić :?: Już nie widuje się części do Plusa na aukcjach, nawet na eBay.de mizeria straszna a jak coś jest to w chorych cenach. Dlatego jak cokolwiek znajduję w normalnej cenie to kupuję i chowam po garażach ;)
STANLEY
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 95
Rejestracja: 2014-06-20, 23:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bolesławiec
Podziękował: 1 raz

Post autor: STANLEY »

Tu przyznam ci rację napewno ciężko z częściami do plusa,ale powiem że ja robię to w tak że szukam auta (rozbitka)w Polsce czy de,z danymi częściami które mnie interesują reszta auta na graty żeby chociaż po części się inwestycja zwróciła,tak znalazłem fotele do swojej może nawet drożej wychodzi niż kupienie danej części no ale czego się nie robi dla swojego auta.
Ale wielkie dzięki dla ciebie gitmar za to że naświetliłeś mi sytuacje teraz przynajmniej wiem co mam szukać
Głową muru nie rozwalisz
Awatar użytkownika
gitmar
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 295
Rejestracja: 2013-04-30, 16:53
Imię: Mariusz
Moje Audi: S6+ C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 4.2 326KM (AHK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:

Post autor: gitmar »

Był niedawno Plus na mobile.de (po 3 letnim postoju) za 2.990€. Nie miał kiery i foteli (i kto wie czego jeszcze). Pojawił się ok.południa, wieczorem już go nie było ;)
STANLEY
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 95
Rejestracja: 2014-06-20, 23:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bolesławiec
Podziękował: 1 raz

Post autor: STANLEY »

No właśnie jak się pojawi takie ogłoszenie to trzeba szybko reagować i cały czas śledzić.
Ja jak narazie to muszę inne sprawy ogarnąć w aucie ale na przyszłość wiem od czego zacząć.
Głową muru nie rozwalisz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”