Opony letnie

Linkownia, ciekawostki, pogawędki nie tylko związane z Audi i nie tylko związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
Nieju231
Mechanik
Mechanik
Posty: 233
Rejestracja: 2013-01-13, 21:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Busko-Zdrój

Opony letnie

Post autor: Nieju231 »

Panowie co polecacie jakie marki , na jakich sami jeżdzicie i opinie .
FAŁDZIK
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 390
Rejestracja: 2011-06-08, 15:42
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Przemyśl
Płeć:

Post autor: FAŁDZIK »

ja przejeździłem 5 lat na matadorach i w tym roku także matadory kupiłem, nie sprawiały mi kłopotów, niektórzy mówią, że matadory to głośne opony ale mój klekot to zagłusza
Awatar użytkownika
rychu1717
Mechanik
Mechanik
Posty: 154
Rejestracja: 2014-09-24, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wadowice

Post autor: rychu1717 »

W zeszłym roku kupiłem dębice presto z asymetrycznym bieżnikiem i jak dla mnie super, nie szumi nic się nie dzieje nawet przy dużych prędkościach.
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

sam się zastanawiam nad oponą na lato, na oponeo strasznie chwalą firmę Zetex, opinie mają BDB i chyba je wezmę, są zarazem i bardzo tanie, za 215/50/17 wołają 209 zł, toć to używki dobre ciężko znaleźć w takiej cenie, a tu mamy nówkę oponę
@lex
Adept
Adept
Posty: 47
Rejestracja: 2012-11-09, 19:47
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: @lex »

Zapytam w tym temacie - czy ktoś eksperymentował z 17-calową felgą Bolero (szerokość 8 cali) - opona 215 nie będzie za wąska? Jaką brać - 215/50/17? Kiedyś chyba nawet zdjęcia ktoś tu na forum wrzucał, ale średnio mi idzie z szukaniem.
Z góry dziękuję i pozdrawiam,
@lex :)
miron72
Mechanik
Mechanik
Posty: 105
Rejestracja: 2016-01-21, 08:41
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: północna pólkula

Post autor: miron72 »

@Dawid2542

Zeetex masz na myśli?
test

"...Już po wstępnych testach wiemy na pewno, że w żadnym razie nie można polecać opon marek: Zeetex, Kenda, Sunny, Wanli, Infinity i Chengshan. Drogi hamowania wydłużone o ponad 15 m w stosunku do tych, jakie można uzyskać pojazdem z markowym ogumieniem, to skandal. Hamując przy 100 km/h za autem na dobrych gumach, możemy je staranować z prędkością wyższą niż 50 km/h!"

Nazwa nic nie mówiąca osobom, które opon szukały już 20 lat temu i wcześniej. Producent nowicjusz twierdzący, że ma doświadczenie i dobry produkt...a piwo Dębowe to faktycznie marka z długoletnią tradycją ;-)
Kiedyś z poczucia obowiązku wobec ....(nieistotne) wnikałem i czytałem, pytałem co do chińskich opon, był chwilowy na nie szał. Kubeł zimnej wody nawet dla mnie, ostrego sceptyka wobec "działamy już miesiąc, mamy doświadczenie i sieć dealerską, jesteśmy tani i dobrzy".

Nie obraź się ale...odradzam delikatnie mówiąc. I wolałbym osobiście kupić roczne np. Fuldy, czy Toyo.
Z opiniami to...I ja i żona mieliśmy propozycje pisania opinii o tym czy tamtym, za produkty firm. Tyle, a tyle miesięcznie "postów" na portalach przez okres taki czy taki.
Nie kupuj tego g...a. Nowe, bo nowe. Tyle zalet.


I od razu uwaga o nadlewkach(och jakże nowocześnie je produkują):
Ja: nie kupuj, nie bądź durny
Robert N. : Ty wiecznie masz coś do powiedzenia...
Ja: bo auta to moja pasja, a twoja to tłuste żarcie i chlanie. Posłuchaj mnie idioto
Robert N. : a spie....j z tym, pijemy co?

Lato tego roku:
Robert N. : miałeś k...a rację, ja pi.... człowieku, zerwało jej(oponie) skalp przy 140, żona i łebki w aucie. Na wybrzeże darłem. Kilka obrotów po jezdni, cud, ze na własnym pasie zostałem.
Ostatnio zmieniony 2016-02-28, 20:25 przez miron72, łącznie zmieniany 5 razy.
FAŁDZIK
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 390
Rejestracja: 2011-06-08, 15:42
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Przemyśl
Płeć:

Post autor: FAŁDZIK »

@lex, 215-stki do felgi 8J są za wąskie, ja mam 225 i jest na równo, więc to jest optymalna szerokość opony do takiej felgi
Awatar użytkownika
Rico77
Mechanik
Mechanik
Posty: 116
Rejestracja: 2015-05-03, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Rico77 »

Od dwóch sezonów jeżdżę na Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 215/45/R17 i złego słowa powiedzieć nie mogę. Pięknie kleją się do asfaltu, wzorowa przyczepność na mokrym, o suchym nie wspominając :mrgreen: Uwielbiam szybkie (w granicach rozsądku) zakręty i zwinne wyprzedzanie. Te opony są stworzone do tego ;)
Również nie zauważyłem jakiegoś strasznego zużycia bieżnika. Wystarczą mi na długo ;)

Aaa, i jeszcze jedno :mrgreen: Profil to 45 przy obniżonym zawieszeniu, a tyłek w wygodnym fotelu :mrgreen:
gti18
Mechanik
Mechanik
Posty: 124
Rejestracja: 2014-06-19, 18:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SK

Post autor: gti18 »

Auta które mam w domu jeżda na
1. Dunlop sp sport
2. dunlop sport blue response
3. continental sport contact 2
Z każdych opon jestem bardzo zadowlony, przy ostrej jeździe czy to w czasie deszczu cieżko jest zerwać przyczepnosć, każdy komplet kupowany na allegro nie starszy niż rok i 7mm.
Wychodzę z zasady że czasami lepiej kupić oponę używana firmową niż tanią np Wanli itp.
Chyba że ktos jeździ tylko po miescie.
Pamiętać należy tylko o jednym, opony to jedyna rzecz która styka samochód z ziemią. Więc na tym nie wolno zbytnio oszczędzać.
Awatar użytkownika
pili
Mechanik
Mechanik
Posty: 105
Rejestracja: 2011-03-25, 20:52
Imię: Marcin
Moje Audi: S4 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 4.2 280KM (ABH)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Brodnica
Płeć:

Post autor: pili »

"...Już po wstępnych testach wiemy na pewno, że w żadnym razie nie można polecać opon marek: Zeetex, Kenda, Sunny, Wanli, Infinity i Chengshan. Drogi hamowania wydłużone o ponad 15 m w stosunku do tych, jakie można uzyskać pojazdem z markowym ogumieniem, to skandal. Hamując przy 100 km/h za autem na dobrych gumach, możemy je staranować z prędkością wyższą niż 50 km/h!"
Do zestawu dodam jeszcze Riken - znajomy pojechał wymieniać z tyłu łożyska bo mu tyłek nosiło a mechanik pokazał mu jak krzywe są z tyłu roczne Rikeny. Dodam, że nigdy wcześniej ani później nie miał kłopotów z tylną zawiechą. Tym bardziej że to ośka.

@lex, zależy co chcesz osiągnąć. Ja mam na 8" RH ZW1 205/45/17 i nie ma naciągu. Na wiosną pójdą na tył (8,5") a na przód chcę założyć 195/45/17 :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2016-02-29, 09:04 przez pili, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rico77
Mechanik
Mechanik
Posty: 116
Rejestracja: 2015-05-03, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Rico77 »

Nie warto też interesować się nalewkami (nawet jeżeli ktoś reklamuje, że robi to super technologią), gdy jeździ się z wyższymi prędkościami. Niestety przy zachodnich autostradach leży wiele zerwanych nalewek zarówno z ciężarówek, jak i osobówek :-/
Jeżeli ktoś jeździ wokół komina, z niewielkimi prędkościami, a może wyłącznie miejskimi, to dobra nalewka może być, będzie dużo taniej. Nie powinna się zerwać ;-)
miron72
Mechanik
Mechanik
Posty: 105
Rejestracja: 2016-01-21, 08:41
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: północna pólkula

Post autor: miron72 »

Rico77 pisze:Nie warto też interesować się nalewkami (nawet jeżeli ktoś reklamuje, że robi to super technologią)
Pisałem wyżej o tym, również autentyk przytoczyłem. Leżą i u nas skalpy z nadlewek po rowach.
Co do technologii -kolega oglądał program o najnowocześniejszej fabryce nadlewek w EU(chyba we Włoszech). Był aż zapieniony -widział jak uszczerbek opony bazy pod bieżnikowanie piłowano aż...do drutów i...po drutach szlifowano ostro :shock:
A potem na to nałożą "ach och yokohama wygląda". Zimowe nadlewki podobno robiono często z "letniej" gumy. Nie, że ciepłej, a raczej z takiej na lato hihi(inny skład i tańsza podobno). No i mamy(o ile to prawda) placebo zimówki :mrgreen:
Bart86
Adept
Adept
Posty: 14
Rejestracja: 2014-09-22, 23:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Elbląg

Post autor: Bart86 »

W zeszłym roku w kwietniu kupiłem 4 szt. Michelin Primacy 3 205/55/R16. Zrobiłem na nich przez sezon około 20tyśkm i nie widać po nich żadnego zużycia, nie miałem nigdy problemów z aquaplaningiem, czy mokro czy sucho taka sama przyczepność,żadnych problemów z wyważeniem do tego bardzo ciche i fajnie wyglądają. Jeżeli miałbym jeszcze raz wybierać to znowu bym je kupił, chociaż cena mała nie była bo dawałem 305zł/ szt. Mają do tego delikatny rant ochronny na felgę. Mogę z czystym sumieniem je polecić :ok: Można używki dostać w dobrym stanie w okazyjnych cenach 100-150zł/szt.
Facet powinien być jak schabowy: Z kapustą i z jajami :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”