[ALL ] ubezpieczenie naszych aut

Linkownia, ciekawostki, pogawędki nie tylko związane z Audi i nie tylko związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
gustav
Mechanik
Mechanik
Posty: 215
Rejestracja: 2013-04-07, 09:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: gustav »

A6 C4 AEL '97 mój - pełne zniżki 439 zł w PZU, samo OC.

Podobno do czerwca tego roku najtaniej będzie w PZU. Później w granicach 500 zł.
Ostatnio zmieniony 2016-04-06, 12:32 przez gustav, łącznie zmieniany 1 raz.
Jest S6 C4 AEC
Jest S4 C4 AAN
Jest A6 C5 AGA
Jest A6 C4 AAT
Jest A4 B5 ANB
Garage Our Cars
alyz82
Adept
Adept
Posty: 24
Rejestracja: 2016-03-05, 14:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Puck

Post autor: alyz82 »

Zależy od regionu. Ale będzie tylko drożej...
Zwróćcie uwagę że robiąc ubezpieczenie w Tuw-ach wykupujecie udział członkowski.
Awatar użytkownika
trooky
Administrator
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 2011-07-08, 23:18
Imię: Andrzej
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1994
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Szczecin
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: trooky »

alyz82, to dobrze czy źle z tymi członkami?
Awatar użytkownika
polok777
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 65
Rejestracja: 2014-06-01, 13:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Istebna

Post autor: polok777 »

Właśnie zależy od regionu.. U mnie PZU zawołało sobie 1130zł za S6.... :shock:
:q:
alyz82
Adept
Adept
Posty: 24
Rejestracja: 2016-03-05, 14:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Puck

Post autor: alyz82 »

trooky, no musiałbyś się dokładnie doczytać w statucie Towarzystwa, jak mają zapisane. No i w niektórych jest tak, że masz jakiś udział, jak będą duże straty techniczne to mają prawo zrobić dopłatę do składki, i potem "mogą" Ci zwrócić, chyba że zarządzą inaczej ;-) Dotychczas z tego nie korzystali, ale..
tymek90
Adept
Adept
Posty: 17
Rejestracja: 2016-04-14, 13:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kazimierza Wielka

Post autor: tymek90 »

Polecam zrobić tak:
wchodzicie na jakiś kalkulator ubezpieczeń wprowadzacie swoje dane oraz samochodu który chcecie ubezpieczyć, potem zostawiacie swój numer telefonu dzwoni kobieta przedstawia ofertę w moim przypadku OC+NNW za 356 zł do AEL ful zniżek czyli 60% ustawowo, potem dzwonią jeszcze raz aby wypełnić i już wypisać umowę zawsze warto się targować mi np kobieta dorzuciła ubezpieczenie wakacyjne za free na 7 dni dla 2 osób. Potem wysyłają Wam na email dane oraz link do płatności kartą za co dodatkowo dostajecie 5% czyli wychodzi 65% zniżek. W moim przypadku cena końcowa poszła delikatnie do góry i wyszła finalnie 405 zł bo ten pierwszy telefon który otrzymacie to dzwoni kobieta i wybiera dla Was najkorzystniejszą ofertę a drugi telefon to już agent ubezpieczeniowy, tylko należy wyraźnie zaznaczyć że nie życzycie sobie przekazywania waszych danych w celach marketingowych aby później nie zawracano Wam gitary telefonami typu: a może chciałby Pan coś jeszcze ubezpieczyć albo kończy się Panu ubezpieczenie mamy dla Pana nowe. Ja powiedziałem jasno będę chciał to sam za dzwonie. Dla porównania u mnie w mieście mam znajomą która ubezpiecza samochody i po "znajomości" po wyszukaniu już naprawdę najkorzystniejszej oferty wyszło by mi 497 zł bo od 2,5 litra tyle wychodzi u znajomego. Ja na własną rękę zaoszczędziłem stówkę która przeznaczę na wąż do IC
Awatar użytkownika
lento
Mechanik
Mechanik
Posty: 161
Rejestracja: 2012-02-22, 08:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Potoki/zadupie/

Post autor: lento »

napisz kiedy ubezpieczałes ostatnio samochód.
Bo ja pod koniec kwietnia i tez szukałem, przeliczałem w kalkulatorach i 500zł ni ma.
... wychodząc z siebie nie trzaskaj drzwiami !
tymek90
Adept
Adept
Posty: 17
Rejestracja: 2016-04-14, 13:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kazimierza Wielka

Post autor: tymek90 »

Dokładnie 6 maja miałem telefon od agenta. a okres ubezpieczenia od 10 maja. Tylko Panowie najważniejsza rzecz o której nie wspomniałem: ja tam kobiecie przez telefon powiedziałem że auto rocznie zrobi mniej jak 5 tys kilometrów, nie będę nim jechał na wakacje oraz że jest zaparkowane na prywatnej ogrodzonej posesji w nocy.
Awatar użytkownika
lento
Mechanik
Mechanik
Posty: 161
Rejestracja: 2012-02-22, 08:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Potoki/zadupie/

Post autor: lento »

mozliwe, że to robi róznice.
2 lata temu płaciłem 315zł, rok temu 345, a teraz 511zł oczywiscie za AEL-a
... wychodząc z siebie nie trzaskaj drzwiami !
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

Ceny poszły w górę od marca :-/ Mi za A4 B5 1,8 zapropnowali 550zł na rok ale ubezpiezcyłem taniej ciężko uwieżyc ale w PZU za 470zł :-D Taniej się nie dało, poszły ceny fest do góry :-/
Była 100 C4 2,5 AAT

Jeśli miałbyś wybrać między dziewczyną a C4... To wybrałbyś 100 czy A6 ?
Awatar użytkownika
ci_Wilk
Adept
Adept
Posty: 7
Rejestracja: 2015-10-25, 15:11
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wlkp.

Post autor: ci_Wilk »

Ku przemyśleniu!
3 tygodnie temu miałem stłuczkę (zderzak tył, pas, klapa-delikatnie), szkoda z polisy sprawcy, werdykt PZU szkoda całkowita, wypłata częściowa, reszta po sprzedaży ,,wraku" :!: . Uratowała mnie wycena jakiej dokonałem przed ubezpieczeniem auta. Scan opinii wysłany do pzu i krótka rozmowa telefoniczna z osobą odpowiedzialną za likwidację szkody (uprzedziłem, że wystąpię na drogę sądową) i zmiana wstępnej decyzji. Dostałe nawet superba jako auto zastępcze na czas usuwania szkody. Bez wyceny byłby problem. Wiem, że jest to kosztowne (ok 250-300zł, członkowie automobilklubów PZM mogą liczyć na zniżki) ale jak macie ładne, zadbane autko to warto.
Dla tych, których auto ma 25 i chcą mieć AC-WartaKlasyki, tanie ale obwarowane ograniczeniami (mały przebieg roczny, inne młodsze auto itd.
dechpo
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 478
Rejestracja: 2012-04-23, 19:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: dechpo »

735PLN, pełne zniżki, wygląda na to, że w dużych miastach podrożało najbardziej. W tamtym roku, co prawda dla AAT było ok. 450 PLN.
Ostatnio zmieniony 2016-05-27, 09:03 przez dechpo, łącznie zmieniany 1 raz.
robi1
Adept
Adept
Posty: 1
Rejestracja: 2016-05-29, 21:15
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: robi1 »

@tymek90 w tych kalkulatorach to nie zawsze prawdziwe dane są. jak przychodzi co do czego, to suma znacznie się różni. W ogóle bardzo duża różnica jest między woj. małopolskim, lubelskim i np. kuj-pom.
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

Ubezpieczenia poszły w górę znacznie od listopada 2015 roku - to przez KNF i ich wytyczne co do likwidacji szkód - nie pamiętam dokładnie, ale chodziło chyba o wyeliminowanie patologi związanej z wycenami, że jak auto "stare" to już ma być robione na zamiennikach a nie częściach z ASO.

Ja w marcu 2015 za 100-tke 2.8 zapłaciłem OC 270 zł a w maju za Peugeota 307 1.6 też 270 zł. Teraz za 307 zapłaciłem 413 zł za OC + podwójna suma odszkodowania NW (do 10 000 zł). Aż strach pomyśleć ile bym bulił za 100-tke :shock:

W czerwcu OC znowu ma iść w górę bo wchodzi odpis zakładów ubezpieczeń na SORy - 14%. O tym już było od dawna - teraz to mają w końcu wprowadzić.
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

Co ciekawe za motocykl nie przyszło mi ani złotówki więcej niż poprzednio...
Była 100 C4 2,5 AAT

Jeśli miałbyś wybrać między dziewczyną a C4... To wybrałbyś 100 czy A6 ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”