Pojazd historyczny

Linkownia, ciekawostki, pogawędki nie tylko związane z Audi i nie tylko związane z motoryzacją.
dechpo
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 478
Rejestracja: 2012-04-23, 19:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Pojazd historyczny

Post autor: dechpo »

Przerabiał ktoś temat pojazdu historycznego(nie zabytkowego)? Z tego co czytałem to można dla takiego pojazdu opłacać 30 dniowe oc bez ciągłości. Wystarczy 25 lat i opinia rzeczoznawcy lub 40 lat bez opini. Nie ma żółtych tablic i innych obostrzeń zabytku.
@lex
Adept
Adept
Posty: 47
Rejestracja: 2012-11-09, 19:47
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: @lex »

dechpo pisze:Przerabiał ktoś temat pojazdu historycznego(nie zabytkowego)? Z tego co czytałem to można dla takiego pojazdu opłacać 30 dniowe oc bez ciągłości. Wystarczy 25 lat i opinia rzeczoznawcy lub 40 lat bez opini. Nie ma żółtych tablic i innych obostrzeń zabytku.
Się masz dechpo!
W pierwszej kolejności proponuję znaleźć takie ubezpieczenie i zobaczyć, czy ci się opłaca. Mówię to jako właściciel samochodu zabytkowego - zawsze kupowałem ubezpieczenie na cały rok. Ubezpieczenia na 30 dni po prostu nie opłaca się kupować.

Pozdrawiam,
@lex :)
mateusz30
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 332
Rejestracja: 2012-09-09, 22:19
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: mateusz30 »

dechpo, nie pytał czy taniej tylko jakie są z tego korzyści no i wady.
Też jestem ciekawy. Więc @lex, jak możesz to rozjaśnij nam temat.
pozdrawiam
A6 C4 AAH AVANT SPRZEDANE :wstyd:
S6 C4 AAN AVANT manual w końcu jest!!!!!!!!
S6 C4 AEC AVANT manual
A8 D3 4.2tdi
wszystko w QUATTRO
@lex
Adept
Adept
Posty: 47
Rejestracja: 2012-11-09, 19:47
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: @lex »

Ja miałem samochód zabytkowy (na żółtych tablicach z wpisem do ewidencji i tzw. białą księgą). Co to jest samochód historyczny na zwykłych tablicach - pojęcia nie mam. Kiedyś rozważałem zakup ubezpieczenia na kilka miesięcy (w zimie auto i tak stało w garażu pod kocykiem), ale okazało się to sprawą zupełnie nie opłacalną. Tyle mogę powiedzieć. Jeśli ktoś interesuje się tym tematem w celu obniżenia składki na ubezpieczenie, proponuję najpierw rozeznać się ile takie ubezpieczenia kosztują, temat może wyczerpać się bardzo szybko.
Pozdrawiam,
@lex
Awatar użytkownika
vag_only
Mechanik
Mechanik
Posty: 209
Rejestracja: 2011-05-19, 13:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: wlkp

Post autor: vag_only »

Panowie a jak to jest z tym karta assistance pzmot jak auto ma powyżej 25 lat ? moja setka się łapie na to ? bo fajnie by było to zrobić bo nie wiem jakie OC będę mieć a w lutym mi sie kończy umowa :) z tego co sie interesowałem to muszę mieć ta kartę klubu koszt chyba 80zl i wtedy mam bardzo tanie OC.. a nie powiem bo mam dwa takie auta w domu i fajnie by było...w124 co po nowym roku ma 28lat i audi 26lat... podpowie ktoś na ten temat ?
Audi C4 5 cylinder 2.5 TDI

http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=56
mateusz30
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 332
Rejestracja: 2012-09-09, 22:19
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: mateusz30 »

Czyli po co te żółte tablice? Tylko dla możliwości wykupu miesięcznego ubezpieczenia?
A6 C4 AAH AVANT SPRZEDANE :wstyd:
S6 C4 AAN AVANT manual w końcu jest!!!!!!!!
S6 C4 AEC AVANT manual
A8 D3 4.2tdi
wszystko w QUATTRO
dechpo
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 478
Rejestracja: 2012-04-23, 19:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: dechpo »

mateusz30, dożywotni przegląd i prestiż :) Chodzi o płacenie OC gdy używam auta, a nie na cały rok. Może być tak jak mówi alex, jak wyjdzie za 30 dni 800pln to lepiej zapłacić 900pln za rok :) Swoją drogą ciekawe kiedy wzrost oc się zatrzyma, niedługo będzie się bardziej opłacało płacić karę za brak OC, niż oc :)
romek c4
Adept
Adept
Posty: 25
Rejestracja: 2015-01-03, 20:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: stad

Post autor: romek c4 »

Członkostwo w pzmot i 25 lat, w pzu mam za 1.6 td 160 pln podstawy plus 100 pln składki w pzmocie. Pani wyliczyła 110% znizek😊
Na zabytek 25 lat od końca produkcji modelu, audi 100 4a0. ..c4 2019.
Takie mam info.
Ostatnio zmieniony 2016-12-28, 10:05 przez romek c4, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vag_only
Mechanik
Mechanik
Posty: 209
Rejestracja: 2011-05-19, 13:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: wlkp

Post autor: vag_only »

romek c4 pisze:Członkostwo w pzmot i 25 lat, w pzu mam za 1.6 td 160 pln podstawy plus 100 pln składki w pzmocie. Pani wyliczyła 110% znizek😊
Na zabytek 25 lat od końca produkcji modelu, audi 100 4a0. ..c4 2019.
Takie mam info.
czyli A100 się nie łapie ? to chociaż w124 będzie taniej :) ciekawa opcja z tym jest
Audi C4 5 cylinder 2.5 TDI

http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=56
Awatar użytkownika
burdzio89
Mechanik
Mechanik
Posty: 194
Rejestracja: 2014-01-02, 19:51
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 1.8E 125KM (ADR)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Wodzisław Śląski
Płeć:

Post autor: burdzio89 »

Kolega kupił w124 w listopadzie. Zapisał się do pzmot i za 3.0 b
płaci 300zł. Warunek auto musi mieć 25 lat.
Wychodzi na to że 100zł za litr pojemności to i tak nie jest źle ;-)
Ja muszę poczekać jeszcze 5 lat.
Awatar użytkownika
ci_Wilk
Adept
Adept
Posty: 7
Rejestracja: 2015-10-25, 15:11
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wlkp.

Post autor: ci_Wilk »

Witam!
Krótko: zniżka dotyczy członków zrzeszonych w PZM (legitymacja FIA), można mieć białe tablice ale pojazd musi mieć min. 25 lat, musi upłynąć 15 lat od końca produkcji danego modelu i musi być w 75% oryginalny (pełna definicja w ustawie Prawo o ruchu drogowym) Są pewne ograniczenia w OWU: Zniżka nie może zostać udzielona, gdy ubezpieczenie dotyczy:
pojazdów wykorzystywanych jako taksówki osobowe lub do zarobkowego przewozu osób;
pojazdów wynajmowanych zarobkowo w ramach działalności gospodarczej w zakresie wynajmu pojazdów;
pojazdów udostępnianych jako pojazdy zastępcze na zasadach innych niż wynajem pojazdu;
pojazdów wykorzystywanych do przewozu przesyłek kurierskich;
pojazdów wykorzystywanych do jazd interwencyjnych lub patrolowych w ramach działalności gospodarczej polegającej na ochronie osób lub mienia;
pojazdów wykorzystywanych do nauki jazdy;
pojazdów wykorzystywanych do jazd wyścigowych lub konkursowych albo do treningów do tych jazd.
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

Znajomy tak zarejestrował Lancia Kappa - ale z tego co dziś pytałem to już nie jest to tak kolorowo jak dawniej choćby z OC - jedyny plus to chyba brak przeglądów. Dawniej była spora przebitka na OC, ale po ostatnich podwyżkach już nie.
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”