Zakup Audi V8 D11

Linkownia, ciekawostki, pogawędki nie tylko związane z Audi i nie tylko związane z motoryzacją.
Słowik
Mechanik
Mechanik
Posty: 113
Rejestracja: 2016-06-13, 11:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Zakup Audi V8 D11

Post autor: Słowik »

Jako, że kumpel rozważa odkupienie mojego E38 zacząłem rozglądać się za potencjalnym następcą Beemki. Zawsze podobało mi się stare V8 i w sobotę oglądałem ten egzemplarz
https://www.otomoto.pl/oferta/audi-v8-q ... yJjhr.html
Generalnie nie sposób było dokładnie sprawdzić autka bo stało w garażu pod 2cm kurzu.
Właściciel ma je 3 lata ale prawie nim nie jezdził. Nie dało się uruchomić bo ponoć czujnik wału do wymiany. Na dzień dobry do zrobienia rozrząd, opony, fele do renowacji, no i wiadomo cała przeglądówka. Myślę więc że z 5k to minimum. Myślicie, że warto się w to pchać? Nie znam za bardzo tego modelu i trochę obawiam się też kłopotów z częściami :roll:
marcin łuków
Mechanik
Mechanik
Posty: 141
Rejestracja: 2014-12-31, 01:14
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: łuków

Post autor: marcin łuków »

v8 to bardzo fajne auto. sam takiego poszukiwałem ale znalezienie manuala to nie taka prosta sprawa. z częściami nie powinno być problemu ze względu na podobieństwo podzespołów do c4. tylko ta cena 17+5
Słowik
Mechanik
Mechanik
Posty: 113
Rejestracja: 2016-06-13, 11:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Słowik »

No manual to juz taki biały kruk w V8 ;-) Fajnie bo właściciel dorzuca do auta kolumny z S6 co by można było wywalić to UFO. 5k na początek to zakładam i tak optymistycznie bo kto wie co jeszcze może wyjść po drodze. Hamulce też raczej będą do roboty jak auto tak długo prawie nie jezdziło :roll:
Awatar użytkownika
burdzio89
Mechanik
Mechanik
Posty: 194
Rejestracja: 2014-01-02, 19:51
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 1.8E 125KM (ADR)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Wodzisław Śląski
Płeć:

Post autor: burdzio89 »

V8 d11 to bliźniak c3 taka s6 wśród a6.
Główny problem to hamulce.
Blachy pancerne jak w cygaro ;-)
Kiedyś kolega miał z taką... :ok:
Komfort jazdy jak na moje 4 litery lepszy
niż w d2 ;-)

[ Dodano: |2 Lut 2017|, o 22:09 ]
https://www.olx.pl/i2/oferta/audi-v8-su ... d2ac23ada4
Awatar użytkownika
Kulfon
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 56
Rejestracja: 2016-01-16, 11:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SO

Post autor: Kulfon »

Szukałęm takiej i rozglądałem się sporo, spróbować negocjować. Nie mówię tu, że cena jest tu wysoka ani niska. Jak na taki model jak ze zdjęcia to cena jest ok. Ale zawsze coś można urwać. W de czasem w tych cenach stoją padła pod płotem bo przecież to raptem nie wiele więcej niż 4 tyś E wydmuchane egzemplarze to wydatek czasem nawet 20-25tyś E. Szkoda, że to 3,6 jednak jakby było to w tych piniądzach 4,2 to bym się nie zastanawiał.
Co do kosztów utrzymania. Tak jak pisali 100 c3 100c4 nawet pare rzeczy jest z 90 podobno... Więc tragedi by nie było. Serwis mało już pomaga nawet przy 100c4 więc wydaje mi się, że tu bardziej pomocny też nie będzie, szczególnie przy silniku 3,6 który umarł po tym modelu. Ale wróćmy do ważnej rzeczy komfort jazdy jakość wykonania takie drobne smaczki w dodatkach oraz klimat poruszania się tym samochodem bije na głowę A8d2. A8 to wielka ciężka krowa, V8 to ciut wiekszą 100c3 jednak idealnie wyciszona i wykonana ze smakiem. Autem płynie się po drodzę przy jak dla mnie świetnym bulgocie v8, która na zewnątrz daje o sobie znać a we wnętrzu pozostaje tylko taki fajny pomruk. Jakby nie to, że koleś przesadzał mocno z ceną i za bardzo nie chciał zejść to pewnie też bym dzisiaj śmigał v8 w kolorze zielonej butelki, z kremowym wnętrzem. Warto to brać jako model bo na ulicy robi nie małe zamieszanie. Odpowiedz sobie sam kiedy ostatnio na drogach widziałeś v8 bo ja w PL tylko raz.

[ Dodano: |3 Lut 2017|, o 06:54 ]
burdzio89, To co dodałeś ta szampańska kiedyś była wystawiona na kup sprzedaj klasyka na FB za 16 tyś. Koleś w komentarzach był mega chamem, jak napisałem mu w komentarzu, że do zdjęć na sprzedaż nie taniego samochodu to mógłby przynajmniej go umyć i posprzątać torebki i kubki z Mc spod nóg pasażera a nie zostawiać takiego chlewu, to mi w prywatnych wiadomościach pisał, że jestem frajerem i że mnie znajdzie i będę go ze łzami w oczach przepraszał. 3 dni po tym ktoś to oglądał powiedział, że padaka jakich mało. Z tego co pamiątam to silnik chodził srednio równo i czasem dławił się na wysokich, skrzynia miała tendencje do przeciągania 2 i trudno jej wychodził Kickdown i przerzucanie z 3,4 przy dużym obciążeniu. Oraz standardowo szpachli sporo.
Ostatnio zmieniony 2017-02-03, 06:56 przez Kulfon, łącznie zmieniany 2 razy.
Jest 100c4 2,8 AAH
Doszło 100c4 2,3 AAR
wilus_sc
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 79
Rejestracja: 2013-09-20, 15:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Post autor: wilus_sc »

V8 to piękna limuzyna, sam się nad taką rozglądałem szukając eSki z tym że interesowało mnie tylko 4.2 i raczej manual ;) Nic ciekawego nie było i po roku skończyło się na S6. Ale i tak D11 to takie moje małe marzenie, które może kiedyś spełnię. Co do części to jak ze starszymi autami, wszystko jest tylko trzeba poszukać i czasem troszkę słono zapłacic ;)

Egzemplarz z ogłoszenia wygląda OK, także przespać się, przemyśleć i myśle że cieszyć sie tak nielicznym samochodem na naszych drogach!
Słowik
Mechanik
Mechanik
Posty: 113
Rejestracja: 2016-06-13, 11:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Słowik »

No auto to totalny old school. Jak zobaczyłem te przełączniki od regulacji foteli czy panel klimatronica to od razu poczułem sie w latach 80' :mrgreen: No i te szerokie szczeliny między blachami. Widać, że to inna generacja auta niż np. nasze C4, chociaż decha w środku bardzo podobna więc można się poczuć jak u siebie ;-)
Zastanawiam się tylko, bo w BMW mam wszystko porobione i wpakowałem w nią z 9k, a jak kupię to V8 to znowu zaraz włożę tyle samo znając życie :roll: Takie auta to skarbonki bez dna. No ale za to ile radości :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kulfon
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 56
Rejestracja: 2016-01-16, 11:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SO

Post autor: Kulfon »

Słowik,
No to w tym temacie nikt ci nie pomoże, sam musisz się zastanowić, czy sprzedaż BMW i kupno v8 jest warte ryzyka. Rób tak abyś nie żałował.
Jest 100c4 2,8 AAH
Doszło 100c4 2,3 AAR
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

https://www.olx.pl/oferta/audi-v8-d11-q ... 747b1e877f

Ciekawe jak ta wygląda na żywo? I co sobą przedstawia.
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
Awatar użytkownika
Kulfon
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 56
Rejestracja: 2016-01-16, 11:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SO

Post autor: Kulfon »

Casian, Pranie odwszawienie polerka deliatna ingerencja lakiernika i może by wyszła taniej niż ta z samej góry. Tylko martwi mnie ta rdza, bita?
Jest 100c4 2,8 AAH
Doszło 100c4 2,3 AAR
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”