Strona 1 z 1

Podkład pod panele

: 2023-01-17, 10:27
autor: Winer
Witam
Jak poradzić sobie z podkładem pod panele na posadzkę z ogrzewaniem podłogowym gdy chce osiągnąć 1,5cm grubości wraz z panelem 8mm? O takiej grubości 7mm znalazłem tylko ekopłytę, korek i XPS ale one podobno nie nadają się na podłogówkę..
pod posadzką mam 20cm styropianu. Czy da się to zrobić tak żeby nie zmniejszać sprawności ogrzewania podłogowego?
Potrzebuje 1,5cm żeby zrównać się z płytkami w kuchni łazienkach pralni i wejściu (1cm płytka 0,5cm klej)
Może lepiej kupić grubsze panele 10mm albo 12mm? Bo robić dodatkową wylewkę tam gdzie nie ma płytek to chyba bez sensu..

Re: Podkład pod panele

: 2023-01-17, 12:14
autor: Emaldo
U mnie ten sam problem. Na etapie wylewania posadzek miały być w salonie i korytarzu płytki ale koncepcja uległa zmianie. Czy ktoś może szlifował posadzke i może się podzielić doświadczeniami/kosztami. Dolać 5 mm samopoziomującej na powierzchni ok 100m2 będzie kosztować krocie.
Z tego co widziałem to na dzień dzisiejszy wylewka samopoziomująca najtaniej jest w Leroy Merlin ale dla dużej powierzchni jak moja również jest to wysoki koszt.

No i robimy wszystko samodzielnie, nie chcemy brać fachowców z uwagi na wysokie ceny. Czy poradził sobie ktoś z wylewką samemu? Mocno trudno było?

Re: Podkład pod panele

: 2023-01-19, 19:11
autor: FAŁDZIK
wybudowałem dom 10 lat temu, mam ogrzewanie podłogowe na całym parterze, nie wiem jakie są teraz technologie ale nie sądzę żeby się aż tak zmieniło. Jeśli chodzi o panele na podłogówce to tylko na perforowanym podkładzie 2mm, w miejscu łączenia paneli z płytkami zastosowałem delikatną listwę aluminiową (13mm) w kolorze paneli aby zasłonić łączenie, aby zgubić różnicę wysokości pod pierwszy rząd paneli (od strony płytek oczywiście) dałem gruby pas silikonu, tak więc jeden pas paneli jest pod lekkim spadkiem, ale kompletnie tego nie widać. Tam gdzie łączenie wychodziło w drzwiach nie dawałem silikonu, wystarczył aluminiowy próg o szer. 35mm.