Wyjazd wakacyjny - Chorwacja

Linkownia, ciekawostki, pogawędki nie tylko związane z Audi i nie tylko związane z motoryzacją.
dariodario
Mechanik
Mechanik
Posty: 208
Rejestracja: 2012-02-24, 17:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jasło

Post autor: dariodario »

witam
postanowiłem odświerzyć wątek bo chyba jest czas na jakieś wakacje.
otóż czy szanowni koledzy mogą mi coś zaproponować ?!?
z wujkiem google doszlem do wniosku ze sie zatrzymam w okolicy Baśka na wyspie KRK
czy ktoś z nas był już tam?
jakieś propozycje odnośnie dobrego pobytu?
termin to początek 23czerwiec
POWER MADE IN SPANKY
FAŁDZIK
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 390
Rejestracja: 2011-06-08, 15:42
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Przemyśl
Płeć:

Post autor: FAŁDZIK »

dariodario, byłem, polecam, Baśka to bardzo ciekawa miejscowość, mieszkaliśmy tutaj http://www.chorwacja-wczasy.com.pl/apar ... baska.aspx
spokojna okolica, kawałek podwórka na grill itp. spoko właściciel, w miarę blisko do plaży
Awatar użytkownika
Mareek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 517
Rejestracja: 2011-06-27, 22:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piaseczno

Post autor: Mareek »

Też byłem na wyspie Krk, w miejscowości Krk. Noclegów szukałem przez booking.com. Na parę dni jak najbardziej fajna miejscówka, ale siedzieć tam cały urlop to bym nie dał rady. Jak już będziesz w okolicy, to zajrzyj na promenadę do Opatji.
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

FAŁDZIK pisze:dariodario, byłem, polecam, Baśka to bardzo ciekawa miejscowość, mieszkaliśmy tutaj http://www.chorwacja-wczasy.com.pl/apar ... baska.aspx
spokojna okolica, kawałek podwórka na grill itp. spoko właściciel, w miarę blisko do plaży
Ile płaciłeś za ten apartament ? I w jakim okresie?

[ Dodano: 2014-06-05, 16:13 ]
Dobra a jeszcze zapytam może ktoś był i ma godne polecenia apartamenty w takich miejscowościach jak : Pakostane. Maslenice, Sukosan, Otok Pag, Biograd na Moru, Pirovac, Primosten, rogoznica koło Primosten, Podgora.. Ewentualnie jakies spokojne miejsca dla rodzin z dziećmi.. Wymóg? Płaska plaża, nie za dużo schodów, fajnie jakby była w plaża troszkę w cieniu. Planuje wakacje na 2015 to mam trochę czasu ;)
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
FAŁDZIK
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 390
Rejestracja: 2011-06-08, 15:42
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Przemyśl
Płeć:

Post autor: FAŁDZIK »

Casian, z racji tego, że z żoną jesteśmy nauczycielami, wszelkie wyjazdy możemy planować tylko na lipiec i sierpień, więc ten najdroższy okres
na Krk byliśmy więc w sierpniu, w 2011 roku płaciliśmy 115 ojro za ten największy apartament
jak zapytaliśmy właściciela jaki jest najlepszy okres żeby odpocząć w Baśce to polecał przełom września i października, woda jest wówczas najcieplejsza a i turystów nie ma wtedy wielu
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

Ty nauczyciel a ja pracuje w szkole i tez wakacje lipiec - sierpień :D
te 115 EUR to za jak duzy apartament ? ile osób ? Był tam taki na dwoje dorosłych + 2 dzieci ?
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
Awatar użytkownika
mas0n
Moderator
Moderator
Posty: 678
Rejestracja: 2013-09-23, 15:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: mas0n »

FAŁDZIK
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 390
Rejestracja: 2011-06-08, 15:42
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Przemyśl
Płeć:

Post autor: FAŁDZIK »

Casian, w tym linku co podałem, jest to domek, na parterze jest apartament 85m2, na to składa się 2 sypialnie, salon (3-cia sypialnia) połączony z kuchnią, ubikacja i łazienka no i jeszcze nawet spory taras
wg. opisu przeznaczony jest dla 6 osób, no i nas właśnie 6-ioro dorosłych było, jeśli jechałbyś ze znajomymi to pasowałoby ci wziąć jeszcze jakiś materac dla dzieciaków
to są zdjęcia dołu
salon z jednoosobową kanapą
Obrazek
taras
Obrazek
Obrazek

kuchnia z salonu (po lewej wyjście na taras)
Obrazek
Obrazek

sypialnia
Obrazek

druga sypialnia z dodatkowym pojedynczym łóżkiem
Ostatnio zmieniony 2014-06-05, 21:48 przez FAŁDZIK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
verus
Mechanik
Mechanik
Posty: 123
Rejestracja: 2012-12-24, 16:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: verus »

Prawie co roku jestem w Chorwacji i nieskromnie mówiąc zjeździłem ten kraj z góry na dół włącznie z większością wysp. Moja metoda na wypoczynek tam jest taka - ma być spokój cisza słońce i dom nad samym morzem. W tym roku byłem na wyspie Pag pod koniec maja. Przyjeżdżam do wsi Mandre i najlepszy apartament we wsi przy morzu stoi otworem - jesteśmy jedynymi gośćmi. W sezonie cena zaprowowa. My targujemy apartman 2os. na 12 euro/os/noc. Dalej od morza i nieco gorszy standard można mieć za 8-10 euro.
Obrazek
Plaża za płotem niewielka i mało tłumna :-)
Obrazek
Najpiekniejsze plaże na Pagu, Rucica i Sv Duh. W sezonie gehenna turystyczna z powodu nadmiaru turystów
Obrazek
Obrazek
Wszystkim miłośnikom wypoczynku odradzam Chorwację w miesiącach lipiec/sierpień. Byłem raz przejazdem i więcej nie wrócę. Na wyspie znalazłem ciekawy camping, na którym poza sezonem można wynająć 4 osobowe w pełni wyposażone domki w śmiesznej cenie 40 euro za domek.
kampstrasko.com
Ostatnio zmieniony 2014-06-06, 12:40 przez verus, łącznie zmieniany 2 razy.
dariodario
Mechanik
Mechanik
Posty: 208
Rejestracja: 2012-02-24, 17:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jasło

Post autor: dariodario »

zapomniałem dodać że te chorwacje chce odwiedzić głównie z powodu dzieci(2l+9l) i to oni mają być najbardziej zadowoleni.
plaża raczej nie piaszczysta,
i gdzie tu najlepiej (tam) jest z pociechami sie wybrać?
koncem czerwca jak tam jest z dostępnością i cenowo?
szukam coś w dobrej cenie i z wyzywieniem
nie chce mi sie i żonie jechac na urlop i jeszcze gotować!
POWER MADE IN SPANKY
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

verus, poza sezonem zawsze jest taniej.. ale ja mam taka prace że urlop trwa 2 miesiące i tylko i wyłącznie lipiec - sierpień.. byłem na Chorwacji już 3 razy i w miarę coś tam wiem ale wiadomo kraj piękny długi i szeroki, więc szukam czegoś sprawdzonego w ciekawych miejscach. u mnie również dwójka dzieciaków za rok 5 lat i 1 rok. Więc zwiedzania odpadają jedynie wieczorne spacery i plaża.. Ceny na jakie ja się szykuje to okolice 50-60 EUR za 2+2.. Wiem mało realne ale wiem że można takowe znaleźć.. bardziej realistyczne to 65-70 EUR ale to już dla mnie max na jaki mnie stać.. Niestety jazda w ciemno mnie nie pasi.
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
Awatar użytkownika
verus
Mechanik
Mechanik
Posty: 123
Rejestracja: 2012-12-24, 16:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: verus »

Nie chodzi o to, że jest taniej poza sezonem. Jak dla mnie to za spokój ciszę i komfort np we wrześniu mógłbym dopłacić :mrgreen:
Jak nie będę wiedział gdzie znów jechać do Chorwacji to w ciemno wyspa Hvar i płw. Peljesac. To zdecydowanie najpiękniejsza część. No... i Mljet jeszcze ;-)

[ Dodano: 2014-06-06, 17:03 ]
dariodario pisze:zapomniałem dodać że te chorwacje chce odwiedzić głównie z powodu dzieci(2l+9l) i to oni mają być najbardziej zadowoleni.
plaża raczej nie piaszczysta,
i gdzie tu najlepiej (tam) jest z pociechami sie wybrać?
koncem czerwca jak tam jest z dostępnością i cenowo?
szukam coś w dobrej cenie i z wyzywieniem
nie chce mi sie i żonie jechac na urlop i jeszcze gotować!
Do plażowania to wyspa Pag jest idealna. Plaż dużo i niektóre bardzo przyjazne dla dzieci - płytko. Piaszczystych plaż w Chorwacji w zasadzie nie ma co najwyżej drobno-żwirkowe. Większość to kamieniste. Dojazd też dobry, zjazd na Senj i potem prom Prizna-Żigljen. Z Krakowa przez Budapeszt do promu jest 950km. Nocleg z końcem czerwca znajdziesz bez problemu bo to jeszcze przed zmasowanym nalotem turystów. Nocleg trzeba liczyć min 15 euro os/noc. Czasem jakiś słabszy standard daleko od morza da sie znaleźć w okolicy 10 euro. Każdy lepszy apartman blisko morza ceni się znacznie wyżej. W zasadzie każdy apartman ma dobrze wyposażoną kuchnię. Chorwaci wiedzą, że turyści wolą stołować się sami bo ceny w restauracjach nie są niskie. Dobry obiad + piwo w knajpie trzeba zostawić 80-100zł/os. Jak nie wymagasz, jesz niewiele i piwa nie pijesz to połowa z tego.
Ostatnio zmieniony 2014-06-06, 17:07 przez verus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
msk
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 403
Rejestracja: 2012-04-16, 20:10
Imię: Michal
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1994
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: dw/kol
Podziękował: 2 razy

Post autor: msk »

Tak btw. W czarnogórze polecam. Taniej niż w chorwacji, ładniej i mniej turystów :-)
Tzn ja byłem przejazdem tylko i na majówkę, ale jest taki mini temat w hajdparku z fotkami z czarnogóry ;-)
Obrazek
FAŁDZIK
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 390
Rejestracja: 2011-06-08, 15:42
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Przemyśl
Płeć:

Post autor: FAŁDZIK »

msk, Czarnogóra jak najbardziej jest atrakcyjna, zarówno cenowo jak i turystycznie, ale to już dalej co oznacza kilka godzin więcej za kółkiem, i troszkę miedzi na paliwko bo trzeba będzie tankować w Chorwacji
ja jednak w tym roku wybieram się z rodzinką do Hajduszoboszlo na baseny, wiem że temat oklepany, ale blisko i dla mojego "gamonia" (8 miesięcy) chyba najlepsza opcaja, byłem już tam w 2012 i nawet mi się podobało
dariodario
Mechanik
Mechanik
Posty: 208
Rejestracja: 2012-02-24, 17:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jasło

Post autor: dariodario »

skoro off top i o basenach to fajnie bawilismy sie w liptowski mikulasz
slowacja blisko i pogoda byla super.
kilka dni fajnie spędzonych i dzieci miały niezly ubaw,pozatym dużo cieplych,ponoć leczniczych basenów.
Ostatnio zmieniony 2014-06-06, 20:36 przez dariodario, łącznie zmieniany 1 raz.
POWER MADE IN SPANKY
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”