Wyjazd wakacyjny - Chorwacja

Linkownia, ciekawostki, pogawędki nie tylko związane z Audi i nie tylko związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
gitmar
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 295
Rejestracja: 2013-04-30, 16:53
Imię: Mariusz
Moje Audi: S6+ C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 4.2 326KM (AHK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:

Post autor: gitmar »

W takim razie jak na lipiec i dwa pokoje to dobra cena.
Awatar użytkownika
Rikimaru
Mechanik
Mechanik
Posty: 220
Rejestracja: 2011-03-12, 10:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Elbląg

Post autor: Rikimaru »

Dzięki za odpowiedź.
Widzisz gitmar, po to jest forum aby sobie pomagać :ok:
Los się musi odmienić
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

a bedzie ktos przebwał w lipcu na Chorwacji w środkowej dalmacji ? Powiedzmy tak od Vodic przez Trogir, Split do Baśka Voda - Makarska?
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
Awatar użytkownika
gitmar
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 295
Rejestracja: 2013-04-30, 16:53
Imię: Mariusz
Moje Audi: S6+ C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 4.2 326KM (AHK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:

Post autor: gitmar »

Ja mam zamiar wyjechać na koniec czerwca, ale w okolice Krk...
Awatar użytkownika
Rikimaru
Mechanik
Mechanik
Posty: 220
Rejestracja: 2011-03-12, 10:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Elbląg

Post autor: Rikimaru »

A ja będę w okolicy Zadaru jakieś dwa kilometry na północ. Od 09.07-18.07
Los się musi odmienić
czarny
Mechanik
Mechanik
Posty: 147
Rejestracja: 2011-08-06, 19:54
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Sint-truiden

Post autor: czarny »

Witam w tym roku po raz pierwszy chciałbym sie wybrac na tydzien do Chorwacji(24.07-30.07).Z racji tego ze wielu z was już tam było,w który region najlepiej jechać i jak zarezerwowac wcześniej nocleg,bo jechania w sezonie żywca i szukania noclegu chyba nie ma sensu?
FAŁDZIK
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 390
Rejestracja: 2011-06-08, 15:42
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Przemyśl
Płeć:

Post autor: FAŁDZIK »

ja się powtórzę, ale na prawdę mi się tam podobało
miejscowość Baśka, bardzo ciekawa okolica, mieszkaliśmy tutaj http://www.chorwacja-wczasy.com.pl/apar ... baska.aspx
spokojna okolica, kawałek podwórka na grill itp. spoko właściciel, w miarę blisko do plaży
od siebie dodam, że im niżej Chorwacji tym taniej, ale to co zaoszczędzisz na noclegu wydasz na paliwo i autostrady
Ostatnio zmieniony 2016-04-14, 18:51 przez FAŁDZIK, łącznie zmieniany 1 raz.
czarny
Mechanik
Mechanik
Posty: 147
Rejestracja: 2011-08-06, 19:54
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Sint-truiden

Post autor: czarny »

link nie działa może ktoś podać jakieś sprawdzone linki albo numeru do kwater na wynajem dla dwóch osób?
FAŁDZIK
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 390
Rejestracja: 2011-06-08, 15:42
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Przemyśl
Płeć:

Post autor: FAŁDZIK »

już poprawiony
miron72
Mechanik
Mechanik
Posty: 105
Rejestracja: 2016-01-21, 08:41
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: północna pólkula

Post autor: miron72 »

Autostrady w Cro to zawstydzą każdego Polaka. Nie są tanie ale...

Baśka, ogólnie Makarska Riviera, to świetny wybór. Split w pobliżu. Szkoda, że termin ma Kolega upięty. Ja polecałbym sam początek września(na miejsce dotrzeć 4-5 chyba optymalnie) i wyjazd na dzikusa. Się wybiera lokalizację dość swobodnie.
Ustawiłem nawigację chyba na Tućepi, nie było gdzie zawrócić akurat. Pojechałem miasteczko dalej -Podgora, godzinę później wypakowywałem graty 20 metrów od morza. Cena...śmiech. 22 eurasy za całe studio z parkingiem na kartę magnetyczną w cenie. Ale PO SEZONIE.

Chorwatka, Irina, pochwaliła wybór daty -jej zdaniem najlepszy moment. Tłumnie, lecz bez przesady, upały ale nie gnębiące. Ceny niższe ale i tak w sklepach i barach można klęknąć przy płaceniu czasem. Mortadela za bodajże 55 na nasze :lol:

Do Bośni niedaleko kicnąć doliną Neretwy(kute tunele, most tymczasowy w bok w kierunku bunkrów itp.) -Mostar, Sarajewo. Lub przez Imotski wjechać i rozdziawiać gębę na liczbę Mercedesów w124(mrowie). W dół można się puścić -Ploće, Dubrownik i wisienka na torcie, której nie sięgnąłem, Czarnogóra.
Na wprost Makarskiej Riviery wyspy.

Polaków mniej...co nie znaczy mało.

Niestety w sezonie inny temat, ludzi, aut zatrzęsienie. Wypadek na Jardance(częste) i korek. Ceny wiadomo...



Aaaaa....ważna rzecz -pływać i nurkować ok, lubię i polecam. Ale pierwszy zakup to maska na oczy, czy choćby okularki. Dużo więcej widać, a tam pod wodą(a często nad i nią) naprawdę dużo widać. Brak piasku ma i zalety ;) Krab żrący jeżowca w asyście ryb, ich ławice...bajeczne :)
Ostatnio zmieniony 2016-04-14, 22:29 przez miron72, łącznie zmieniany 1 raz.
tymek90
Adept
Adept
Posty: 17
Rejestracja: 2016-04-14, 13:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kazimierza Wielka

Post autor: tymek90 »

Witajcie. Planuje w tym roku jechać na Cro termin wyjazdu to 5.09 czyli już po sezonie wysokim, zastanawiam się czy to aby najlepszy termin ale z tego co wyczytałem to każdy chwali wrzesień, miejsce docelowe jeszcze nie wybrane ale mam kilka typów i chciałbym się Was doradzić bo widzę że dość często jeździcie (mój dopiero 2gi raz na Cro) zastanawiam się nad Baśką albo Krk, ewentualnie jeszcze Metajna na wyspie Pag... z tym że chciałbym się doradzić czy może lepiej jechać niżej np Baśka Voda albo Makarska ew Dubrownik? Możecie coś doradzić? Oczywiście wyjazd w ciemno jak zawsze.... Bardzo po głowie chodzi mi Albania ale moja kobieta jak słyszy Albania to myśli Król Albanii Popek i bezprawie, wiem że to nieprawda ale ciężko będzie ją przekonać. Doradźcie jakąś dobrą miejscówkę na wrzesień :) zależy mi na tym aby to nie była jakaś bardzo mała wioska żeby były knajpki z dobrym jedzeniem, widok w towarzystwie gór oraz najlepiej nurkowanie. Coś ktoś gdzieś słyszał?
Awatar użytkownika
gitmar
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 295
Rejestracja: 2013-04-30, 16:53
Imię: Mariusz
Moje Audi: S6+ C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 4.2 326KM (AHK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:

Post autor: gitmar »

Gdzie byś nie pojechał to będzie dobrze ;)
miron72
Mechanik
Mechanik
Posty: 105
Rejestracja: 2016-01-21, 08:41
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: północna pólkula

Post autor: miron72 »

W zasadzie. Lecz chyba złotym środkiem będzie Makarska Riwiera. Blisko w miarę niemal wszędzie. Dubrownik cenowo jest nieco mniej strawny.
Albania? A co, masz trzy nerki i Ci ta trzecia(a przy okazji i druga) bardzo zawadzają? :lol:

Kurcze, dla mnie numero uno to Bałtyk ale co z tego -najdroższe trzy tygodnie deszczu w Europie :-(
Ostatnio zmieniony 2016-06-02, 12:54 przez miron72, łącznie zmieniany 1 raz.
tymek90
Adept
Adept
Posty: 17
Rejestracja: 2016-04-14, 13:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kazimierza Wielka

Post autor: tymek90 »

Czytałem trochę opinii o Albanii i wbrew pozorom nie ma tragedii... są ludzie co jeżdżą tam rok w rok podobno Albania jest to druga Cro ale nie tknięta jeszcze ręką cywilizowanej UE, biedny kraj nie ma tyle kurortów co w Cro... Nie wiem sam ale chyba jeszcze w tym roku odpuszczę Albanię.... A co myślicie o takich miejscowościach jak Pakośtane albo Biograd na Moru? Był ktoś? Makarska to jest taka opcja która bym chciał zostawić na sam koniec bo byłem już tam i bardzo mi się podobało ale nie chciałbym jechać drugi raz w to samo miejsce, ew ten Trogir też może być. Nie wiem mam jeszcze trochę czasu do namysłu... Jakby ktoś miał coś konkretnego sprawdzonego to poproszę :)
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

pierwsze zasadnicze pytanie czego oczekujesz na miejscu? Ładnych plaż ? Coś do zwiedzania ? Imprez ? Czy spokoju.. Lubisz chodzić po górach czy wolisz płaski teren?
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”