[A6 C4] Kontrola płynu chłodzącego

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii forum a powinno być w dziale "Techniczne"
falek56
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 60
Rejestracja: 2015-01-18, 16:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: gdynia

[A6 C4] Kontrola płynu chłodzącego

Post autor: falek56 »

Ostatnio wczasie jazdy zapaliła mi sie kontrolka braku płynu,sprawdziłem płyn jest ,wyciągnelem wtyczke ze zbiorniczka zwarłem styki dalej mruga gdzie jeszcze szukac przyczyny?

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/p2YB ... VJZZPX5_bu
Ostatnio zmieniony 2016-02-17, 12:52 przez falek56, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

falek56,
kontrolka na zdjęciu oznacza -awaria układu chłodzenia (za niski stan płynu, za wysoka lub za niska temperatura płynu chłodniczego) Jeśli sprawdziłeś stan płynu w zbiorniczku i on jest pozostaje Ci tylko wymienić czujnik temp który wyświetla tego typu info na liczniku. Stan temp płynu obserwowałeś w chwili kontrolki? Przy tego typu kontrolkach powinno być także pikanie"wycie" licznika. Sprawdź wtyczki czujnika na początek może się wypięła.

Jest problem z wstawieniem zdjęcia więc wyślę link do kontrolki: http://www.fotosik.pl/zdjecie/59e67bab3d531c19
Ostatnio zmieniony 2016-02-17, 16:24 przez Grzesiek_Cichy, łącznie zmieniany 5 razy.
falek56
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 60
Rejestracja: 2015-01-18, 16:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: gdynia

Post autor: falek56 »

Temperature pokazuje normalnie, kobtrolka zapala sie po ok 30 sekundach po odpaleniu nie ma roznicy czy silnik goracy czy zimny towarzyszą temu 3 sygnaly z licznika, na vagu brak bledow.
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

Wyciągnij licznik i sprawdź okablowanie +zimne luty. Czy gdzieś instalacja pod maską nie ma przetarcia czasem? Tak przy okazji ilu pinowy masz czujnik temp płynu? 4?
Ostatnio zmieniony 2016-02-17, 18:09 przez Grzesiek_Cichy, łącznie zmieniany 1 raz.
falek56
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 60
Rejestracja: 2015-01-18, 16:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: gdynia

Post autor: falek56 »

Dodam ze jakis czas temu wymienialem termostat ale to bylo jakies misiac temu,jeszcze jedno pytanie którędy idzie kabel od czujnika w zbiorniku wyrównawczym bo zauważyłem te wchodzi gdzies w blotnik a gdzie wychodzą?Chodzi o ten nad termostatem?
Ostatnio zmieniony 2016-02-17, 18:13 przez falek56, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

falek56, nie posiadam diesla więc Ci tutaj nie pomogę. Ewentualnie możesz dobrze styki w kostce czujnika przeczyścić i wtedy spróbować.

Przeczytaj temat jest właśnie o Twoim silniku: http://www.audi-c4.pl/viewtopic.php?t=2265
Ostatnio zmieniony 2016-02-17, 18:20 przez Grzesiek_Cichy, łącznie zmieniany 1 raz.
falek56
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 60
Rejestracja: 2015-01-18, 16:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: gdynia

Post autor: falek56 »

Jutro poczyszcze wszystkie styki, moze padl ten duzy na 4 kable pod kroccem ma brązową wtyczke w gumie,jest możliwość zeby go sprawdzić? Dodam ze wcześniej tez raz na jakis czas przy zapalaniu byly 3 pikniecia ale zadna kontrolka sie nie palila.
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

Jest możliwość żeby go sprawdzić ale musisz wiedzieć że w środku jest elektronika więc tego nie naprawisz. Zamiast sobie nerwy psuć podjedź do sklepu i zakup identyczny numery masz w temacie który Ci podesłałem. Wymiana Cię pewnie nie ominie bo wszystko wskazuje na jego winę. Możesz podpiąć vag i sprawdzić błędy powinien być błąd właśnie z tym czujnikiem. Pozdrawiam
falek56
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 60
Rejestracja: 2015-01-18, 16:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: gdynia

Post autor: falek56 »

Dzis wszedłem vagiem w silnik ,klime wskazniki i nic zero błedów chyba zaryzykuje i kupie ten czujnik pod króccem z brązowa wtyczka wszystko wskazuje na niego

034919369C czterostykowy - on daje info m.in na tablicę oraz ostrzegawczy o przegrzaniu.
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

falek56, dokładnie tak. W razie potrzeby i problemu z wtyczką posiadam 2 oryginalne zapasowe. Pozdrawiam daj znać jak będzie "po" wymianie.
Ostatnio zmieniony 2016-02-17, 19:17 przez Grzesiek_Cichy, łącznie zmieniany 1 raz.
falek56
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 60
Rejestracja: 2015-01-18, 16:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: gdynia

Post autor: falek56 »

Ale teoretycznie jak odepne z niego wtyczke to nic nie powinno sie zapalic

http://www.audi-tech-team.eu/100-c4-czu ... vt1792.htm
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

Raczej nie bo sygnału licznik nie dostanie z czujnika. Nowy czujnik jest 3pinowy jest to zamiennik czujnika 4pinowego jednakże nie ma to znaczenia bo działa jak jego oryginalny poprzednik,
Ostatnio zmieniony 2016-02-17, 20:01 przez Grzesiek_Cichy, łącznie zmieniany 1 raz.
falek56
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 60
Rejestracja: 2015-01-18, 16:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: gdynia

Post autor: falek56 »

Grzesiek_Cichy dzieki bardzo po odłaczeniu cisza i spokój wiec na pewno czujnik i chyba sam go załatwiłem przy wymianie termostatu w tym kondonie zostało pełno wody - nie zauwazyłem tego i pewnie sobie pływał przez miesiac az w koncu nie wytrzymał i sie poddał
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

falek56, układ czujnika to elektronika więc uszkodzić ją nie problem tym bardziej że dochodzi tam napięcie. Fajno że udało się rozwiązać problem także sam widzisz zakup nowego czujnika powinien być i wszystko wróci do normy. Jeśli pomogłem możesz kliknąć "pomógł" zawsze to coś:) Pozdrawiam Najlepszego!!
falek56
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 60
Rejestracja: 2015-01-18, 16:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: gdynia

Post autor: falek56 »

Czujnik wymieniony wszystko gra, dzieki bardzo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”