[ALL ] Przyciemniane szyby - kilka pytań

Koła, spojlery, grille, lotki, blendy.
Awatar użytkownika
verus
Mechanik
Mechanik
Posty: 123
Rejestracja: 2012-12-24, 16:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

[ALL ] Przyciemniane szyby - kilka pytań

Post autor: verus »

Kombi i przyciemniane tylne szyby to dość częsty widok na ulicach. Widziałem kilka ładnych C4 z ciemnymi szybami i zastanawiam się czy "upiększyć" w ten sposób auto. Chciałbym także zabiegiem tym ograniczyć widoczność zawartości bagażnika i tylnych siedzeń. Martwi mnie tylko jedno, mianowicie trwałość takiego rozwiązania (folia) Ma ktoś doświadczenie jak to się sprawuje w wysokich temperaturach ? Nie myślę tutaj o Polsce ale o ciepłych krajach ;-) Czy taką folię szlag nie trafi np. w Turcji podczas kilkudniowego postoju w pełnym słońcu i temperaturze +5o'C ? No i jakie jest Wasze zdanie na temat wyglądu, jest to wiocha jak co poniektórzy sądzą czy dobry design ?

Obrazek
majster39
Adept
Adept
Posty: 13
Rejestracja: 2013-12-16, 23:04
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bielsk Podlaski

Post autor: majster39 »

Zależy od jakości folii, z dobra jakości folia nic się nie stanie w takiej temperaturze. A jak słaba folia to wiadomo ;) znam przypadek ze folia się zmarszczyła przy otwieraniu szyby ale wiadomo tania była. Moim zdaniem dobry "dizajn" jeżeli nie są całkiem czarne a lekko przyciemnione :ok:
Ostatnio zmieniony 2014-02-23, 14:24 przez majster39, łącznie zmieniany 1 raz.
oczko1979
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 60
Rejestracja: 2013-09-16, 19:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: chełm

Post autor: oczko1979 »

ja mam przyciemnione i jest spoko ale z tylnej szyby to ostatnio zerwalem jak byly zaparowane to we wstecznym lusterku nic nie bylo widac
Oczko
oldkloss
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 81
Rejestracja: 2013-06-04, 18:31
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: B-B

Post autor: oldkloss »

A jak jest z tylną szybą ogrzewaną są jakieś przeboje??Sam sie zastanawiam nad całym tyłem w lekkiej przyciemce.
Awatar użytkownika
lucas3512
Mechanik
Mechanik
Posty: 141
Rejestracja: 2012-01-22, 12:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: lubelskie

Post autor: lucas3512 »

Nic nie ma prawa się dziać z folią, jeżeli jest dobrej jakości...
Warsztaty dają od 5 do 7 lat gwarancji na folię i montaż ;-)

Proszę bardzo, od 6 lat na aucie:
Obrazek
Obrazek
Jeśli masz pięć cylindrów, nie potrzebujesz stereo ;)
Awatar użytkownika
verus
Mechanik
Mechanik
Posty: 123
Rejestracja: 2012-12-24, 16:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: verus »

Panowie, a jak jest z widocznością na tył w ponure dni jesienne i zimowe ? We wnętrzu auta chyba też jest mniej światła ?
Awatar użytkownika
baaartez
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 470
Rejestracja: 2011-11-02, 22:26
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ustka

Post autor: baaartez »

Mam przyciemnione tylne boczne szyby i roletę na dużej szybie i powiem szczerze wieczorem cofając gó...no widzę :mrgreen: Jak jestem na nie oświetlonej drodze to jest masakra.
Awatar użytkownika
kedzior96
Adept
Adept
Posty: 31
Rejestracja: 2013-08-21, 12:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: kedzior96 »

mam u siebie przyciemnione ale tylko bagażnik i tylną szybę, hym z folią nic się nie dzieje, przez 500km bez wyłączania silnika i ogrzewania tylnej szyby i nie ma problemu z folią, trzyma się i ładnie wygląda, a co do widoczności to w słoneczne dni widać normalnie w nocy już nie koniecznie, kwestia przyzwyczajenia jeżeli chodzi o jazdę z przyciemnionymi,
audi 100 c4 2.5TDi 1992r + Audi A6 2.4 v6 30v ben-lpg 1997r + Peugeot 306 1.6 ben-lpg 1997r :)
Awatar użytkownika
KrisVT
Adept
Adept
Posty: 40
Rejestracja: 2011-11-04, 20:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: boleslawiec

Post autor: KrisVT »

ja miałem we wcześniejszym aucie i teraz folia max ciemna w nocy i w ponure dni fakt nic nie widać jak nie jest oświetlone ale jak pisal kolega kwestia przyzwyczajenia albo zamontowania sobie czujnikow cofania ;p
Awatar użytkownika
verus
Mechanik
Mechanik
Posty: 123
Rejestracja: 2012-12-24, 16:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: verus »

Dziękuję za odpowiedzi, chyba na razie się wyleczyłem z przyciemniania szyb :mrgreen:
Awatar użytkownika
kedzior96
Adept
Adept
Posty: 31
Rejestracja: 2013-08-21, 12:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: kedzior96 »

wiesz co, ja polecam, przynajmniej nikt ci nie zagląda w bagażnik, możesz tylko sobie przyciemnić sam bagażnik, i np roletę na tylną szybę dać, albo weneckie lustro, choć nie wiem jak z tym jest, i mi się nie za bardzo to podoba.
audi 100 c4 2.5TDi 1992r + Audi A6 2.4 v6 30v ben-lpg 1997r + Peugeot 306 1.6 ben-lpg 1997r :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”