[ALL C4] zmiana pakietu black na ORI chrom

Modyfikacje, pomysły i jak sama nazwa wskazuje rezania, rezania i jeszcze raz rezania
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

[ALL C4] zmiana pakietu black na ORI chrom

Post autor: Dawid2542 »

Witam, jako że ostatnio zaczałem modzić moje autko, zabrałem sie za zmiane listewek z drzwi, tylnych szyb bagażnika i długich listewek przydachowych z bagażnika z czarnych na ORI chromowe, myśle że ktoś skorzysta z manuala i się skusi również na taka podmianke, a wiec zaczynamy:

I. zdejmujemy tapicerke
odkrecamy 2 srubki po bokach tapicerki, widoczne gołym okiem takze niezaznaczam kazdy pewnie wie OCB
Obrazek

1. zdejmujemy obudowe raczki do zamykania drzwi i odkrecamy 2 srubeczki zaznaczone na foto
Obrazek
2. zdejmujemy odkrecona raczke pociagajac ja do siebie
Obrazek
3. nastepnie wyjmujemy zaslepke gorna z raczki wysuwajac ja w bok i lekko ciagniemy do siebie
Obrazek
4. wysuwamy klamke w strone srodka autka
Obrazek
5. zdejmujemy delikatnie zabezpieczenie linki z klamki podwazajac lekko płaskim śrubokrętem i zdejmujemy linke z klamki
Obrazek
6. odkrecamy srubke ukryta pod klamka, nawet niewiedziałem ze tam jest i sie nakombinowałem bo nie mogłem zdjac tapicerki
Obrazek
7. zdejmujemy tapicerke podnoszac ja do gory, u mnie była lekko tak jakby zapieczona wiec ciezko schodziła i mamy taki widok zdejmujemy od razu 3 kołki trzymajace wygłuszenie drzwi:
Obrazek

II. zdejmowanie ramek z szybami z drzwi
1. odpinamy instalacje elektryczna od blachy ramki nie zapomnijmy o odpieciu kostki z lusterka
Obrazek
2. odkrecamy 4 sruby srednica gwintu 8mm klucz '13',
Obrazek
Obrazek
3. wyciagamy ramke podnoszac lekko do gory i pociagajac do siebie, wychodzi dość ciezko ale daje rade, ramka zdjeta
Obrazek

III. zabieramy sie za zmienianie zgarniaczy czarnych na chromowe
1. wyciskamy cieniutkim śrubokretem bolczyki ze spinek (mozna pogubic ale i tak sie juz nam nie przydaja) na całej listwie jest ich 5
Obrazek
2. zdejmujemy listwe wysuwajac ja w tył samochodu
Obrazek
3. zakładamy listwe chromowa, potrzebne: nitownica i nity '3', ja miałem tylko '5' i rozwierciłem dziurki na 5mm,
Obrazek
Obrazek

IV. listewka zmieniona składamy drzwi spowrotem, to samo tylko w odwrotnej kolejnosci. czas pracy około 1,5 godz. jedne drzwi,
Obrazek

DRZWI TYŁ
przechodzimy do drzwi tylnych, w sumie jest to sama operacja co w drzwiach przednich, dlatego opiszę tylko zdejmowanie tapicerki z tylnych drzwi,
1. zdejmujemy zaślepke z raczki od zamykania drzwi, i trojkacik z rogu drzwi podwarzajac go srubokretem, i odkrecamy 2 śrubeczki po bokach tapicerki
Obrazek
2. odkrecamy 2 srubeczki z raczki od zamykania drzwi i ciagniemy do siebie
Obrazek
3. wyciagamy klampke przesuwajac ja do srodka autka i lekko pociagaja c do siebie
Obrazek
4. wyjmujemy przełącznik od elektrycznych szyb podważajac delikatnie śrubokrecikiem jak na załozonym zdjeciu, wychodzi lekko i odpinamy zabezpieczenie linki klamki jak w drzwiach przednich.
Obrazek
5. zdejmujemy tapicerke podnoszac ja do góry jak w drzwiach przednich.
Obrazek
6. zdejmujemy wygłuszenie drzwi zamocowane 3 kołkami, jak drzwi z przodu, nastepnie odczepiamy linke która idzie do rygielka od drzwi, odczepiami linke z klamki, odpinamy instalacje od blachy
Obrazek
7. reszta czynności jest identyczna jak drzwi przód,

zmiana długich listw przydachowych

1. musimy kupić uszczelki tylnych szyb przygotowane pod montaż listewek chromowych, mi udało kupić sie 2 całe szyby tylne z uszczelkami, uszczelki te klejone są do szyb, bynajmniej tak było w tych co kupiłem i wyglądało mi to na ORI montaż tych uszczelek do szyby, jako ze szyby które nabyłem były rocznikowo z 94 roku produkcji, kolory zielonego, no i z alarmem to też wkleiłem całe szyby które nabyłem,
Obrazek
2.zaczynamy od demontażu naszych szyb z autka, wiec zdejmujemy kawałek uszczelki z tylnej wneki drzwi i odwiertujemy 3 nity pokazane na foto i następie przesuwamy osłonke tak jak zaznaczone jest to na foto.
Obrazek
3. po zdjeciu osłonki odwiertujemy 3 nity pokazane na foto, to jest 2 dystanse i 1 nit na listewce, zdejmujemy również uszczelkę szyby na tyle ile sie da
Obrazek
4. rozbieramy troche środeczka, tj, osłony słupków i uszczelke z podsufitki ktora jest przy szybie, nastepnie wycinamy szybę, mi udało sie to zrobić UWAGA: nożem do tapet, i zajęło to może 10 góra 15 minutek <okok>
Obrazek
5. zdejmujemy osłonę słupka środkowego, najpierw pociągamy w dół(podważamy śrubokrętem i ciągniemy w dół) zaślepe pod która znajduja sie 2 śrubeczki na torx i odkrecamy 4 śrubeczki również na torx po bokach zaznaczone na foto
Obrazek
6. wyjmujemy uszczelke z długiej listwy przydachowej podważając srubokrętem, ktora przysłania nam nity do rozwiertania, zaczynamy od tyłu samochodu przesuwając sie ku przodzie autka.
Obrazek
7. rozwiertujemy nity z całej listwy przydachowej jest ich bodajże 26 na jedną stronę autka i zdejmujemy listwę
Obrazek
8. przykładamy naszą nową listwe chromowa do autka i chwytamy ja 2 nitami, jeden z przodu, drugi z tyłu, aby nam nie spadła i nitujemy ja po całej długości
Obrazek
Obrazek

9.Wklejamy szybę, będzie na potrzebne:
benzyna ekstrakcyjna,
klej do szyb,
podkład pod klej (primer),
pałeczka do primera,
szmatka,
nożyk do tapet,
ewentualnie papier ścierny
Obrazek
10. usuwamy klej który pozostał na karoseri po odcięciu szyby za pomocą nożyka do tapet,
Obrazek
11. usuwamy przy okazji wszystkie oznaki korozji papierem ściernym bądź szlifierką,czy też drapiemy śrubokrętem
Obrazek
12. odtłuszczamy miejsce gdzie przyjdzie klej benzyną ektrakcyjną ( rozcienczalnik ekstrakcyjny) i malujemy podkładem pod klej, malujemy nim również miejsca odrapane po korozji choć można użyć tam jakichs swoich preparatów, primer nakładamy tą pałeczką co jest na foto no i warto zrobic obie strony jednocześnie czyli lewa i prawa strona,
Obrazek
13. podgrzewamy sobie klej miedzy czasie usuwajac stary klej z szyby nożykiem i odtłuszamy ją, mozna również szybe malnąć primerem lecz nie jest to wymagane, jest to ku naszej wygodzie, ciepły klej lepiej sie nakłada, lekko idzie z pistoleta, a zimny niestety trzeba sie nameczyc, kto chce nie mui kleja pogrzewać
Obrazek
14. nastepnie po wyschnieciu primera nakładamy klej na karoserie lub jak kto woli na szybe, ja wybrałem na karoserie, robimy to ciagłym ruchem starajac sie robic to rownomiernie i aby nie robić wiele łączeń kleju, czyli nie odrywając pistoleta, lączenia 2 biegów kleja połączyć ze sobą najlepiej za pomocą śrubokręta,
Obrazek
15. wkładamy szybę no i regulujemy ją tak aby pasowała do karoseri, i zarazem aby chromy "leciały" w jednej lini, czyli żeby nie była za bardzo schowana, żeby nie opadała etc, składamy dystanse które wcześniej żeśmy odwiertali, ponownie mocując je na nitach, i od razu montujemy zaślepke,, u mnie szyba po wklejeniu zaczęła zjeźdzać w dół co powodowało ze robiła sie przerwa miedzy chromem a uszczelka szyby dlatego przykleiłem sobie ja na tasmie do karoserii jak na foto.
Obrazek
16. po wklejeniu szyb składamy całą reszte, tj środek, wkładamy zaslepke która wyjelismy z naczej starej listwy przydachowej za pomoca młotka gumowego najlepiej, składamy słupek środkowy i mozemy powoli zacząć sprzątać środek po odwiertach n nitów, a nie jest tego mało, uwierzcie <uoee>
Obrazek
Obrazek
w zależności od kleju, ale myśle że po około 5-6 godzinach można śmiało wsio odklejać i myć autko, ciesząc sie z pakietu chrom <cwaniak>
Obrazek
chciałbym również aby osoby ktore skorzystały z tego tematu poprostu wpisali sie w temacie że korzystały z tego schematu, dzieki za uwage pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2011-06-21, 15:23 przez Dawid2542, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

:shock: Raz tylko rozbierałem (i to nie całe) drzwi i więcej bym nie chciał. Roboty w uj, podziwiam za upór.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Karu
Adept
Adept
Posty: 2
Rejestracja: 2011-06-28, 23:30
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zamość

Post autor: Karu »

J.A.G, a które rozbierałeś? Przednie czy tylne? Bo ja muszę tylne, żeby się dostać do głośnika i trochę się boję podjąc tego wyzwania bo autko nie jest moje :D
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Tylne. Nie dygaj i rozbieraj nic nie popsujesz poza delikatnym plastikowym mocowaniem linki do klamki która jest pod nr I.5 w instrukcji Dawida, trzeba z tym uważać a przy zakładaniu tapicerki celować się w pipeć/króciec od zamykania.
Ostatnio zmieniony 2011-07-01, 14:40 przez J.A.G, łącznie zmieniany 1 raz.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
Binas Tuchola
Moderator
Moderator
Posty: 353
Rejestracja: 2012-04-23, 22:13
Imię: Wojciech
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1992
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Tuchola
Podziękował: 1 raz

Post autor: Binas Tuchola »

temacik i porady sie przydadzą zakupiłem pakiet chrom i mam pytanie co do tej uszczelki która przykrywa nity nie rozerwie sie ona przy wyciąganiu?
"Żyć Krótko Ale Zajebiście"
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

nie powinno sie rozerwac...
Dawid jeszcze raz gratki za podjecie wyzwania i wszelkie wskazowki..
u mnie chrom tez juz lezy ale jak juz wiesz rozmawialismy...przy okazji ciecia szyb rownież malowanie boków...
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

Binas Tuchola, co do uszczelki... to jest w sumie taka plastikowa zaślepka, nie gumowa, podczas wyciągania troszku się to tak jakby postrzępiło na brzegach, ale po założeniu na miejsce z powrotem siedzi OK, nic nie odstaje i nie widać...
Butterbean, heh dzięki :oops:
silnor3ki
Mechanik
Mechanik
Posty: 102
Rejestracja: 2012-12-11, 17:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Małopolska

Post autor: silnor3ki »

Hejka,
Zadam trochę pewnie głupie pytanie ale co tam :)
Po co jest ten primer pod klej ?
I czy klej jakiego użyłeś do szyb to jeden z lepszych i czy wypadałoby taki akurat używać czy można każdy inny obojętne jaki ?
I co ta pałeczka ma w sobie specjalnego, że koniecznie trzeba jej używać do nakładania tego podkładu ? nie można pędzlem małym np. ?

Ile czasu zajęła Ci montaż jednej strony pomijając zakładanie listw na drzwi ?

Dzięki.
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

silnor3ki, więc:
1. primer jest to podkład zabezpieczający przed korozją, i dobrze wiąże klej z karoserią, wiadomo że przy wycinaniu szyby porysuje się powłokę karoserii gdzie nakłada się klej i warto zabezpieczyć to właśnie tym primerem,
2. klej kupiłem pierwszy lepszy w sklepie motoryzacyjnym, może być inny, nie musi być taki sam, ważne aby był przeznaczony do szyb samochodowych,
3. nie pałeczka nie ma nic specjalnego w sobie, możesz pędzlem malować, ja osobiście wybrałem pałeczkę bo mieli w sklepie i kosztowała 20gr. także pewnie taniej niż pędzel, poza tym primer prędko zasycha i możesz nie zdążyć umyć pędzla,
4. czas, hmm szczerze to nie pamiętam, myślę że bez drzwi uwinąłbym się z tym w 1,5 h na stronę, :ok:
silnor3ki
Mechanik
Mechanik
Posty: 102
Rejestracja: 2012-12-11, 17:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Małopolska

Post autor: silnor3ki »

Dzieki za odpowiedź.
Ja nadal szukam kompletu. Ciężko dostać chromy wraz z drzwiam i szybami tył, trzeba szukać kogoś kto ma całe auto na części i sobie to wykręcić, na dodatek musi to być blisko bo trzeba osobiście odebrać, wysłać nikt nie chce bo nie za bardzo jest jak.
Znalazłem jednego gościa ale jak sprzedawali ćwiartkę tył to wycięli z listwą :) hehe

Mam jedną opcję ale daleko ode mnie i nie bardzo chce mi się jechać po to.
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

silnor3ki pisze:Mam jedną opcję ale daleko ode mnie i nie bardzo chce mi się jechać po to.
Niestety kolego, to nie pompa wtryskowa czy lusterko żeby sprzedawać w kpl do montażu, trzeba szukać, kombinować i pojechać daleko jak się chce mieć. To nie Frugo, samo nie przyjdzie :nabijasie:
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez J.A.G, łącznie zmieniany 1 raz.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

silnor3ki, stary a mi butterbean przysłał komplet z olo na śląsk za 20 zł :hyhy: tylko że zwykły sprzedawca za alle się tego nie podejmie
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

jak jest dobry dostawca a jeszcze lepszy klient to zawsze mozna dostarczyc co Dejwid?
Melduje wykonanie zadania.
Chrom zalozony..w zasadzie najwiecej walki jest zwycieciem szyby...
wkleje tutaj efekt..za kilka minet.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

Butterbean, dokładnie, dla maniaków nie ma rzeczy nie możliwych aby je obejść, dawaj foty :ok:
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

Obrazek
Obrazek
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rezanie”