[100 C4] zmiana listw drzwiowych z A6 C4 do 100 C4

Modyfikacje, pomysły i jak sama nazwa wskazuje rezania, rezania i jeszcze raz rezania
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

[100 C4] zmiana listw drzwiowych z A6 C4 do 100 C4

Post autor: Dawid2542 »

Jak wiadomo, listwy w naszych 100-kach lubią gnić i odstawać od drzwi. Są zamienniki na allegro za 100 zł ale czy warte jest to tych pieniedzy? Ja postanowiłem zmienić moje stare wąskie, czarne listwy środkowe na listwy z A6 C4 są szersze i wiadomo nie mają gnijącej blachy w środku tylko są całe palstikowe. Udało mi się dostać komplet na moje autko w tym samym kolorze. teraz trochę o montażu.

zaczynamy od zrzucenia starych listw z drzwi:
Obrazek

później przygotowujemy komplet listew z A6:
Obrazek

Jak wiadomo listwy drzwi z A6 są szersze i mają dodatkowe rowki w drzwiach pod szersze spinki. musimy mieć spinki z listw od A6 i robimy taki myk że obcinamy kawałek spinki który miałby wejść w ten rowek którego nie ma w drzwiach Audi 100, (z lewej strony spinka nie obcięta, prawa jest obcięta)

Obrazek

listwy z poobcinanymi spinkami wsuwamy w drzwi, przykręcamy śrubeczkami na końcu tak jak jest to ORI przygotowane i cieszymy sie listwami. Tylnie listewki z błotnika te malutkie należy również wymienić wraz ze spinkami z A6. listwy na przednie błotniki trzeba mieć również ze spinkami z A6, musimy zdjąć nadkole i montowane sa na nakrętke od tyłu.
Dodam jeszcze od siebie że żadne listwy nie odstają i nie chroboczą podczas jazdy leża idealnie.
tak to mniejwiecej wyglada:

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam i życzę miłego rezanka
c702olo.pl
Adept
Adept
Posty: 19
Rejestracja: 2013-01-24, 19:57
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: bartoszyce

Post autor: c702olo.pl »

dobry myk.a jak z dolnymi? tzn. na co je przykleić,przyczepić?
Awatar użytkownika
KAWUŚ
Adept
Adept
Posty: 20
Rejestracja: 2015-12-08, 00:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wyszogród

Post autor: KAWUŚ »

Odgrzewam baaardzo starego kotleta, ktory idealnie mi sie przyda. Na dniach zabieram sie za montaz listew z a6, i ten temat pomogl mi w 100%.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rezanie”