[ALL ] [prototyp] VarioBoardComputer - pomysły, uwagi..

Modyfikacje, pomysły i jak sama nazwa wskazuje rezania, rezania i jeszcze raz rezania
Awatar użytkownika
various
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 754
Rejestracja: 2012-01-07, 00:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarnowskie Góry

[ALL ] [prototyp] VarioBoardComputer - pomysły, uwagi..

Post autor: various »

Witam wszystkich

Ruszam z nowym pomysłem:
Mały trailer:

Całość na podstawie mikrokontrolera ATMEGA, od początku pomysł by w końcu ogarnąć sterowanie dogrzewaczem płynu, potem z racji prostoty zrodził się pomysł wskaźnika doładowania.

Co bym chciał:
- boost gauge j/w
- sterowanie dogrzewaczem płynu chłodzącego w zimę (na podstawie temp. wody, napięcia alternatora itd.)
- temperatury i wilgotność wewnątrz
- G-Force (akcelerometr)
na razie..

Oczywiście wyświetlacz czerwony. Kwestia montażu też na razie nieznana.. Planuję w ten schowek na listwie przycisków. Jak będzie już konkretna wersja zmontowana to na płytkę, żeby miało ręce i nogi ;)

Czekam na opinie i pomysły ;)
pzdr
dyzio007
Adept
Adept
Posty: 11
Rejestracja: 2014-12-03, 23:44
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: dyzio007 »

kk84
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 995
Rejestracja: 2012-05-30, 22:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: WGM

Post autor: kk84 »

dyzio007, mam coś takiego w S6'ce ;).
Awatar użytkownika
various
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 754
Rejestracja: 2012-01-07, 00:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarnowskie Góry

Post autor: various »

Nawet nie wiedziałem, że już takie coś jest :D Koszt mojego wynalazku jest jednak te 2 stówki mniejszy, ale jak ktoś nie umie programować/nie ma podstaw elektroniki to nic nie zdziała.

Planowałem rozpowszechniać to potem po forum dla chętnych, ale widzę małe zainteresowanie ;p
kk84
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 995
Rejestracja: 2012-05-30, 22:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: WGM

Post autor: kk84 »

Dopiero startujesz z projektem i już twierdzisz, że zainteresowanie będzie małe ... :-?

Trochę wiary w możliwości i ludzi Panie. Doprowadź do etapu kiedy to będzie w furze zamontowane, będzie banglało. Niech Forumowicze zobaczą produkt finalny :).
Awatar użytkownika
various
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 754
Rejestracja: 2012-01-07, 00:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarnowskie Góry

Post autor: various »

To będzie w furze zamontowane dopiero jak będzie na 101% skończone i wszystkie pomysły zostaną rozważone, bo nie wyobrażam sobie potem wyciąganie tego i dokładanie kolejnych feature'sów na już gotowej płytce PCB :) Dlatego spytałem Was o pomysły.. :)
Ostatnio zmieniony 2015-04-14, 11:38 przez various, łącznie zmieniany 1 raz.
kk84
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 995
Rejestracja: 2012-05-30, 22:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: WGM

Post autor: kk84 »

Położenie pedału gazu, EGT, skład spalin (PB), pomiar przyśpieszeń i prędkości na bazie sygnału Vss, poziom paliwa w zbiorniku, spalanie ....Inputów Ci nie starczy :mrgreen:
GreenGreen
Mechanik
Mechanik
Posty: 192
Rejestracja: 2013-12-09, 12:21
Imię: Mariusz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Krzeszowice
Płeć:

Post autor: GreenGreen »

Temp wew / zew. Temp chłodzenia, spalanie chwilowe / średnie, Info o niezamkniętych drzwiach, info o niewłączeniu świateł, przypomnienie o inspekcjach, woltomierz, i wiele wiele innych

Skopiuj to co zrobili ci goście z aukcji z drugiego posta i obniż maksymalnie ich wy.... w kosmos cenę a sam będę machać rączką "ja chcę"
Ostatnio zmieniony 2015-04-15, 01:28 przez GreenGreen, łącznie zmieniany 1 raz.
dechpo
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 478
Rejestracja: 2012-04-23, 19:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: dechpo »

Odległość od przeszkody dla poszczególnych czujników parkowania. Jakbyś zrobił taki, żeby się mieścił w miejsce ori bc i w czerwonej kolorystyce to byłoby git :)
Takie coś kiedyś wygrzebałem http://www.boost-instruments.com/usergu ... guide.html może Cię zainspiruje. Z tego co czytałem to od ori radia beta idzie komunikacja protokołem data clock enabled do ac i w to można się wpiąć. Jako, że za cienki jestem w elektronice to temat porzuciłem.
Ostatnio zmieniony 2015-04-15, 20:42 przez dechpo, łącznie zmieniany 2 razy.
GreenGreen
Mechanik
Mechanik
Posty: 192
Rejestracja: 2013-12-09, 12:21
Imię: Mariusz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Krzeszowice
Płeć:

Post autor: GreenGreen »

Ja jednak uważam, iż ekran jaki zastosowany był w pierwszym poście jest lepszy do tych celów niż taki z ACBC - ma więcej miejsca na przekazanie info w prosty czytelny sposób niż symbolami
Awatar użytkownika
various
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 754
Rejestracja: 2012-01-07, 00:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarnowskie Góry

Post autor: various »

Dzięki za uwagi, trochę się wszystko opóźni bo przechodzę na inny język programowania (trudniejszy ale większa kontrola :)), jak ogarnę to pójdzie szybko.

Tymczasem, może być problem z tym spalaniem, bo nie wiem jakie wartości napięcia są dla wartości spalania w L/h, mogę posłużyć się VAGiem bo tam teoretycznie jest taki blok, ale nie wiem ile ma wspólnego z rzeczywistością, no i nie wiem czy spalanie średnie na 100km liczy sobie BC czy dostaje te info od razu z ECU.
kk84
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 995
Rejestracja: 2012-05-30, 22:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: WGM

Post autor: kk84 »

BC dostaje z ECU sygnał spalania.
Awatar użytkownika
various
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 754
Rejestracja: 2012-01-07, 00:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarnowskie Góry

Post autor: various »

Tak, ale pytanie czy dostaje sygnał w L/100km czy w L/h jak w VAG'u, a BC dopiero liczy L/100km.
kk84
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 995
Rejestracja: 2012-05-30, 22:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: WGM

Post autor: kk84 »

Średnie na 100km. Czy ECU to liczy czy BC to dokładnie nie powiem Ci, zgłębić tajniki musiałbym.
Awatar użytkownika
various
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 754
Rejestracja: 2012-01-07, 00:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarnowskie Góry

Post autor: various »

Panowie żeby nie było że pomysł umarł :)

Wstępnie tak będą wyglądały dwie z X stron komputerka.

Ten kwadrat z kulką to akcelerometr/G-Force meter jak w F1 :D Działa super, muszę zwiększyć czułość osi Z tylko, popracować nad filtrowaniem i zwiększyć rozmiar kulki.

Drugi ekran to taki do użytku codziennego, będzie tam takie info jak widać czyli temp i wilgotność wewnątrz auta, zamienna z temp na zewnątrz, data, czas, napięcie i prąd ładowania akumulatora (bocznik) a po prawej planuję temp. wody i myślę, że doładowanie (które będzie też na osobnej stronie w postaci słupka).

Wyświetlacz jest biały (na zdjęciu wydaje się niebieski). Niestety nie ma nigdzie wyświetlaczy czerwonych, więc biały będzie najmniej niepasujący (w nowych audikach jest w końcu kombinacja biały/czerwony).

Całość powoli posuwa się naprzód (często są to poprawki o kilka pikseli i ponowne wgrywanie wsadu, kosmetyka i problemy programistyczne), obok studiów i pracy.

Obrazek Obrazek

Podsyłajcie pomysły dot. wyglądu i ułożenia (i tak planuję urozmaicenie tego ikonkami itd.)

3mcie kciuki :)
Pzdr
Ostatnio zmieniony 2015-06-25, 03:38 przez various, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rezanie”