[100-2.3 AAR] Głośniejsza praca silnika

Wszystko co tyczy się silników rzędowych pięciocylindrowych.
jarus246
Adept
Adept
Posty: 48
Rejestracja: 2013-06-28, 23:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Włodawa

[100-2.3 AAR] Głośniejsza praca silnika

Post autor: jarus246 »

Mam taki problem że silnik mi raz pracuje głośniej a raz ciszej :/ Nic tam nie stuka ani nic, tylko po prostu głośniej pracuje. Np gdy jest zimno na dworze to pracuje cichutko , przy 3 tysiącach obrotów jest niesłyszalny, a czasami jak jest ciepło to przy 3 tysiącach jest znacznie głośniej, aż jeżdżę wolniej bo mnie to drażni ;p Wymieniałem jakieś 2 miesiące temu olej na GM 10W40 może to jego wina?
Oleju jest tyle co trzeba i nie ubywa, chłodniczy płyn też jest.
cycu132
Adept
Adept
Posty: 25
Rejestracja: 2013-12-25, 18:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zamość

Post autor: cycu132 »

nie obwiniałbym za to oleju,
u mnie np. ostatnio zauważyłem że na zimnym silniku po nocy głośno warczy jak stoje na światłach - tak jakbym na zaciągniętym ręcznym wrzucił jedynkę i powoli mu sprzęgło puszczał - porównywalna melodia
myślę że na zmiane dźwięku silnika wpływa skład mieszanki czyli odpowiada tutaj za to czujnik 2 pin (ewentualnie sonda) - jeśli się myle niech ktoś poprawi
a posiadasz w swoim aucie LPG
sprawnie przebiega u ciebie rozruch zimnego/ciepłego silnika ?
Awatar użytkownika
deep
Mechanik
Mechanik
Posty: 176
Rejestracja: 2014-06-20, 10:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: DOA

Post autor: deep »

Być może chodzi Ci o dźwięk wiska. Po zagrzaniu się silnika sprzęgło wiskotyczne zaczyna załączać wentylator przez co pod maską rozpętuje się tornado :-D Ja przez jakiś czas jeździłem z popsutym (non stop zapięte) to ludzie szukali turbiny pod maską :lol: Na zimnym silniku powinno kręcić się powoli, niezależnie od obrotów silnika i powinno dać się zatrzymać ;) Ewentualnie nawet i może ci się dodatkowo elektryczny wentylator załączać...

PS. Może też być jakieś łożysko któregoś z osprzętu... Najlepiej otwórz maskę i zobacz skąd dochodzi ten dźwięk :ok: Ale ja bym właśnie obstawiał wisko, bo one właśnie mocno hałasuje przy rozgrzanym silniku.
Audi 100 C4 2.3E AAR Quattro 91' Sedan Blos
Honda Civic VI 1.4Is EJ9 96'
jarus246
Adept
Adept
Posty: 48
Rejestracja: 2013-06-28, 23:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Włodawa

Post autor: jarus246 »

Posiadam gaz ale na benzynie też tak jest. Panowie mówiłem, niema żadnych dziwnych odgłosów, po prostu silnik głośniej pracuje jak jest ciepło. Dzieje się tak i na benzynie i na gazie. A co do wiskozy to akurat mam ją wymontowaną więc na pewno odpada ;p
Co do rozruchu, to czy z benzyny czy z gazu to pali od strzału zawsze :)

I tu nie chodzi o temperaturę silnika tylko o temperaturę na dworze :)
Ostatnio zmieniony 2014-11-13, 20:01 przez jarus246, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki pięciocylindrowe”