[100-2.6 ABC] Problemy obroty, spalanie - sterownik?

Wszystko co tyczy się silników sześciocylindrowych w układzie widlastym.
pilchacz172

[100-2.6 ABC] Problemy obroty, spalanie - sterownik?

Post autor: pilchacz172 »

Po wielu bojach z dziwnymi akcjami z obrotami i spalaniem doszedłem do wniosku że prawdopodobnie winny jest komputer. Dlaczego? Trzy różne krokowce sprawdzone w tym jeden nowy, wszystkie zachowują się tak samo, problemy opisane w innym moim temacie http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1271 - w związku z tym stawiam na sterowanie krokowcem czyli jak zdążyłem się zorientować, jakiś moduł w sterowniku. Dodatkowo duże spalanie udało się wyeliminować w ten sposób że dość często trzeba resetować komputer. Czy więc wymiana sterownika na taki sam może wyeliminować te problemy? Czy wogóle to wina sterownika?

Jeszcze jedno pytanie przy okazji czy odpięta krokówka może powodować zachowanie takie że w trasie samochod pali normalnie 11-12 l a w miescie przy bardzo spokojnej jezdzie (do 2000RPM) pali 28 l ?

Z góry dzięki za pomoc :)

[ Dodano: 2012-04-23, 23:38 ]
ktoś jest w stanie mi pomóc??

[ Dodano: 2012-07-16, 15:55 ]
temat do zamknięcia, problemem był zły silniczek krokowy, który był od przepustnicy od audi a6 c4, a nie od 100 c4 :evil: :shock: Problem rozwiązany, dziękuję za sugestie
Ostatnio zmieniony 2012-04-22, 16:28 przez pilchacz172, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”