[Q-AUT.] Hałas ze skrzyni po wymianie oleju

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
Słowik
Mechanik
Mechanik
Posty: 113
Rejestracja: 2016-06-13, 11:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

[Q-AUT.] Hałas ze skrzyni po wymianie oleju

Post autor: Słowik »

Problem jest taki, że od czasu wymiany oleju w skrzyni jak odpalam auto rano na zimno to po paru sekundach słychać dziwny hałas który dochodzi z okolic skrzyni biegów. Hałas jest taki jakby ktoś wrzucił wiadro gwożdzi. Po rozgrzaniu nastaje cisza. Ze skrzynią również nic się nie dzieje, biegi zmienia jak należy. Nie wiem co z tym począć :roll: Gdzieś przeczytałem, że taki hałas po wymianie oleju jest spowodowany złym odpowietrzeniem skrzyni i że trzeba przeczyścić odpowietrznik na górze skrzyni. Co wy na to?
Słowik
Mechanik
Mechanik
Posty: 113
Rejestracja: 2016-06-13, 11:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Słowik »

No i co? Nikt nic nie wie na temat tego odpowietrznika? :roll:
Marcin L
Adept
Adept
Posty: 5
Rejestracja: 2016-04-07, 20:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: W-wa / Biała Podl.

Post autor: Marcin L »

sprawdź czy masz właściwy poziom oleju w skrzyni, u mnie było podobnie, dolałem ok 1/4 litra i jest cisza
Awatar użytkownika
gitmar
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 295
Rejestracja: 2013-04-30, 16:53
Imię: Mariusz
Moje Audi: S6+ C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 4.2 326KM (AHK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:

Post autor: gitmar »

Jesteś pewien że to skrzynia, a nie np......luźny wkład katalizatora :) :?: Dzieje się to po włożeniu RD321 czy cały czas :?:

[ Dodano: |18 Gru 2016|, o 01:07 ]
Ups...nie zauważyłem że post z 15.11....problem nadal występuje :?:
Słowik
Mechanik
Mechanik
Posty: 113
Rejestracja: 2016-06-13, 11:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Słowik »

Problem występuje nadal i nie bardzo wiem co z tym robić :roll: Hałas pojawia się po odpaleniu na zimno i dopiero po kilku sekundach od odpalenia jeszcze na P. Jak ruszę i dodaję gazu hałas się wzmaga. Po przejechaniu ok 1-2km wszystko ustaje i jest cisza. Ciężko zlokalizować zródło tego dzwięku ale ja słyszę to z tyłu silnika z prawej strony i jest to takie trochę metaliczne trzeszczenie. Olej w skrzyni był dolewany aż do przelania na odpalonym silniku, skrzynia zmienia super.

Gitmar a może to być wywalony kat?
Awatar użytkownika
gitmar
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 295
Rejestracja: 2013-04-30, 16:53
Imię: Mariusz
Moje Audi: S6+ C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 4.2 326KM (AHK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:

Post autor: gitmar »

Pewnie że może. Jak masz oberwany wkład katalizatora, to zanim to coś w środku się nagrzeje i rozpręży musi chwilę minąć. Zwykle katalizator nagrzewa się szybko, dlatego po 2km jest ciszej. A z prawej strony, bo pewnie prawy katalizator. Jeśli skrzynia ładnie pracuje to nie drążyłbym tematu. Chyba że hałas pojawia się po wrzuceniu R lub D. Po kilku sekundach bo spaliny muszą dotrzeć do wydechu. Zauważ, że para z wydechu też nie leci od razu po odpaleniu, tylko potrzebuje czasem nawet pół minuty.
U mnie w eSce hałasuje przez chwilę, też cichnie po kilku chwilach. Odgłos jakby grzechoczącej blachy. Nie w jednym aucie z tym się spotkałem.
Ostatnio zmieniony 2016-12-19, 16:23 przez gitmar, łącznie zmieniany 1 raz.
Słowik
Mechanik
Mechanik
Posty: 113
Rejestracja: 2016-06-13, 11:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Słowik »

Gitmar powiem Ci, że wszystko co napisałeś bardzo pasuje do całości układanki. Chyba po nowym roku zainwestuję w sportowe katy Magnaflowa ;-) Są zadziwiająco tanie. Zobaczymy jaki da to efekt ;-)
Ostatnio zmieniony 2016-12-19, 17:59 przez Słowik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
riders82
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 92
Rejestracja: 2013-10-09, 12:19
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nysa

Post autor: riders82 »

podepnę się do tematu;) jak się zabrac za wymianę oleju w automacie? a przede wszystkim czy robic to wogóle auto ma na liczniku 210 kkm i bez historii wymian oleju w skrzyni...skrzynia pracuje wzorowo, gdzie sprawdzac poziom oleju?
Awatar użytkownika
gitmar
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 295
Rejestracja: 2013-04-30, 16:53
Imię: Mariusz
Moje Audi: S6+ C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 4.2 326KM (AHK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:

Post autor: gitmar »

riders82, zawsze warto zmieniać. Jeśli nigdy nie był wymieniany, to czeka Cię zdjęcie miski od spodu, czyszczenie filtra (w 4HP18 zdaje się jest to metalowa siatka, którą się myje a nie wymienia ale pewien nie jestem). Po kilku tys.km czynność należałoby powtórzyć by zlać olej który wypłucze szłam ze skrzyni. Nie wierzyłbym w mity, że jak nie zmieniany olej to przyspieszy agonię skrzyni. Jak skrzynia ma się rozlecieć to zrobi to i tak prędzej czy później.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”