[Inne] slucham opini na temat manual a automat

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
Awatar użytkownika
koksik
Adept
Adept
Posty: 4
Rejestracja: 2013-06-13, 13:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lubycza Królewska

[Inne] slucham opini na temat manual a automat

Post autor: koksik »

witam wszystkich mianowice mam pytanie co do zamiany manuale 2,5TDI 115km a automat silnik 2,5TDI 140km , chodzi mi o sam fakt i opinie na temat tego automatu jak sie spisuje i czy dobra jest to zamiana? z gory dzieki
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

Skrzynie automatyczne w naszych autach są bardzo wytrzymałe i tanie w utrzymaniu. Trzeba tylko co kilkadziesiąt tys kilometrów wymienić olej. Zależy co kto lubi, większość a w zasadzie prawie wszyscy którzy pojeżdżą automatem nie chcą już manuala. A najwięcej złego zdania o skrzyniach automatycznych mają Ci którzy ich nigdy nie mieli ;-)
Była 100 C4 2,5 AAT

Jeśli miałbyś wybrać między dziewczyną a C4... To wybrałbyś 100 czy A6 ?
Awatar użytkownika
f_michal
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 95
Rejestracja: 2012-07-27, 08:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: PIŁA

Post autor: f_michal »

jeździłem AAT w automacie i działał pięknie i nigdy nie bylo z nim problemów, sprzedałem auto kumplowi dalej smiga i wszystko jest ok, biegi zmieniaja sie płynnie ewentualnie przy zimnym oleju moze troszke szarpnąć ale napewno jest to delikatniejsze niz zmiany przy manualu. Dynamika jak na AAT w automacie była bardzo dobra bym powiedział nikt mi nie chciał nidgy wierzyć ze to ma 115 koni tak przyjemnie sie tym smigało AEL to juz w ogogle mu byc bajka. nic tylko poszukac zadbanego zmieniac olej i cieszyć sie wygodną jazdą :ok:
Moja Czerwona Strzała
maicroft
Adept
Adept
Posty: 16
Rejestracja: 2014-07-23, 09:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bielsko-Biała (SB)

Post autor: maicroft »

Nie wiem jakie ma glowne przelozenia automatyczna skrzynia i jak ukladaja sie obroty na jej 4 biegu wzgledem 5 w manualu.

Przy benzynie mnie drazni fakt, ze przy 120 mam juz 3000 obr/min i zaczyna byc lekko glosno od silnika, tak 500-700 obr mniej byloby idealnie albo wlasnie 5 bieg rozwiazal by sprawe.

A tak skrzynia dziala, olej z filtrem zmienilem. Lekko faktycznie potrafi poszarpac przy zmianie biegow na zimno. Potem jest dobrze. Trzeba sie przyzwyczaic tez do stukniecia przy wrzucaniu wstecznego.

Ja mialem do tej pory jeden unfall sterownika skrzynii. Zaczelo sie od tego ze skrzynia wskoczyla w tryb awaryjny, dojechalem do domu na jej 2 biegu i za chiny nie chcial sie polaczyc zaden komputer ze sterownikiem. Skonczylo sie na wymianie sterownika.

Ja bym na Twoim miejscu pojezdzil takim autem przed zakupem. Jednak ta skrzynia zamula lekko auto. Jest przyjemnie jak juz sie rozpedzi. Na 1-2 biegu ona idzie w lekkim poslizgu zawsze - tak dziala konwerter - do tego tez trzeba sie przyzwyczaic. Na moje oko ten automat zabiera ze 2sek do 100 i pali przynajmniej w benzynie ze 2l wiecej.
Ostatnio zmieniony 2014-07-24, 13:20 przez maicroft, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Mrozu76
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 289
Rejestracja: 2012-05-04, 07:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: Mrozu76 »

hipotetycznie czy jest mozliwosc do AELa w quattro wlozyc automat? :D nie ma to byc demon predkosci ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”