[Q-MAN.] Dziwne dzwięki z wału. Przeguby, podpora, krzyżak

Wszystko co związane z napędem a nie pasujące do ww kategorii.
kk84
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 995
Rejestracja: 2012-05-30, 22:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: WGM

Post autor: kk84 »

J.A.G, nie ma luzów - profilaktyczna zamiana miejscami.
Podporę z allegro za 128 czy 165 lub inne wujostwa - odradzam - przekasza wał i jest nie fajnie.
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Tak, najlepiej i najtaniej zamienić miejscami ale jeśli już kupować lub zabieg nie pomoże to jak wspomniałem.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
kocureq
Adept
Adept
Posty: 34
Rejestracja: 2012-12-26, 12:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: kocureq »

OK, to skąd wziąć dobrą podporę?

A przeguby zamienione nie będą dźwięczeć przy opuszczaniu gazu? Rozumiem, że siła napędowa je "dociśnie" i ucichną, ale w drugą stronę nie odpuszczą i znowu będzie luz?

Kiedyś mi się krzyżak w Nivie tak zachowywał - przy dodawaniu gazu cisza, ale na luzie brzęczał. Po roku to i przy jeździe na zapiętym biegu brzęczał :)


Jako ciekawostka, w katalogu Intercars nie występują żadne części do wału napędowego :)
Ostatnio zmieniony 2014-01-11, 08:51 przez kocureq, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

OK, to skąd wziąć dobrą podporę?
Dobre pytanie... :-? Najlepiej to chyba zregenerować swoją, nowe łożysko i koleś który to zawulkanizuje. Można też kombinować z innymi podporami innych aut, które były przewidziane jako części zamienne i dobrać podobną z lepszej firmy np LMO i ją dopasować uchwytami na wzór swojej ale to już ciężko ocenić jak wypadnie. Ja bawiłem się kiedyś podporą z Transita i okazało się to jedną wielką lipą, ktoś na forum AP wprowadza ludzi w błąd twierdząc, że da się je przerobić.

[ Dodano: 2014-01-11, 10:29 ]
kocureq pisze:A przeguby zamienione nie będą dźwięczeć przy opuszczaniu gazu? Rozumiem, że siła napędowa je "dociśnie" i ucichną, ale w drugą stronę nie odpuszczą i znowu będzie luz?
Nie, bo będą pod innym kątem, kulki będą w innej powierzchni pracować, nie wypracowanej. Niewielki kąt a zmienia postać rzeczy i kasuje luz. Sprawdzone osobiście.
Jak puścisz gaz to też siła działa, hamowania silnikiem.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
kwazik
Mechanik
Mechanik
Posty: 187
Rejestracja: 2013-08-27, 21:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: kwazik »

U mnie również podobne objawy i mam pytanie z gatunku tych prymitywnych ;)
Do wyciągnięcia wału trzeba rozpiąć krzyżak czy jakoś inaczej wyciąga się wał ?
Pzdr :)
kk84
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 995
Rejestracja: 2012-05-30, 22:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: WGM

Post autor: kk84 »

kwazik, wydech out, przeguby odkręcasz od flansz, podporę odkręcasz. ZAZNACZASZ położenie "połówek" wału względem siebie, zginasz na krzyżaku wał ile da radę, odkręcasz śrubę i rozkładasz wał na pół. Przy pomocy ściągacza do łożysk demontujesz stare łożysko i podporę.
kwazik
Mechanik
Mechanik
Posty: 187
Rejestracja: 2013-08-27, 21:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: kwazik »

kk84 dzięki za wyjaśnienie :)

Wcześniej pisałeś, że nie polecasz podpór z alledrogo, a jeżeli nie taka to co ?
Regenerować w jakimś polskim zakładzie specjalizującym się w wałach napędowych ?
Używki nie chcę wsadzać - będzie 2-3 lata młodsza, więc bez sensu.
Pzdr
kwazik
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

kwazik pisze:Używki nie chcę wsadzać - będzie 2-3 lata młodsza, więc bez sensu.
To na pewno nie ma sensu i odpada. Sam mam taki dylemat, więc ciężko powiedzieć co robić. Głupia to sprawa, że nie ma podpory jako część wymienna z własnym numerem, nikt jej nie produkuje z normalnych producentów. Te z allegro to jakieś rzemiosła, może i byłyby ok ale one nawet podstrawowych wymiarów nie trzymają.
Żeby jeszcze kosztowały 50zł to kupiłbym i w razie lipy nie żałował za bardzo. Za 160 zł można kupić podpory z innych aut Lemfordera czy ori GM, Febi za 100-130 a te rzemiosła kosztują tyle co LMO lub więcej...
Ja raczej będę przerabiał a przynajmniej będę próbował przerobić jakąś z innego auta. Mam stara podporę to w razie niewypału będzie można wrócić do ori.

Jest jeszcze pewien "druciarski" z deka sposób, jeśli podpora jest wybita tylko a łożysko dość dobre. Po wyjęciu zalewa się ją klejem/szczeliwem do szyb. Klej trzyma się mocno, jest dość elastyczny i nie trzyma wału sztywno. Nie wiem na ile to starczy ale na pewno jakiś czas działa.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Na forum a6 pisali kiedyś że od transita da sie przerobić podobno, mocowanie wystarczy zmienić :-P U mnie też już skapcaniała i wisi...
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

adriang92,
J.A.G pisze:Ja bawiłem się kiedyś podporą z Transita i okazało się to jedną wielką lipą, ktoś na forum AP wprowadza ludzi w błąd twierdząc, że da się je przerobić.
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

GTR34, i sie wyjaśniło :lol: Na tamtym forum dawno nie byłem :lol: także lipa z tym jest..
kk84
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 995
Rejestracja: 2012-05-30, 22:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: WGM

Post autor: kk84 »

Jutro wieczorkiem w temacie podpór wrzucę coś ciekawego. Stay tuned :).
antyp11
Adept
Adept
Posty: 28
Rejestracja: 2013-12-04, 18:54
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bielsk Podlaski

Post autor: antyp11 »

Z podporami od tranzita jest roznie mialem w 90 b3 i dawalo to rade tylko podpora w trnzicie jedna drugiej nie rowna wywrotka a zwykla paka sa inne bo w firmie mamy 2 szt i zmienialem w tym roku obie to sam sie nacielem na tym. Na b2 forum nie jeden wwalal podpory do b2 Quattro i smigaja do tej pory a auta tylko do upalania sluza
Jest:
S4 C4 sedan 4.2 ABZ TT
200 C3 Biała perła 2.2t 10v 300+
90 B3 sedan 2.0 20v NM 160KM
Coupe 89 2.0 16v turbo FWD
100 C3 Quattro 2.0 RT+k26
Było:
80 GT b2 sedan 1.8 DZ
90 Coupe 2.3 NG 136 KM
S4 C4 sedan 2.2 20vt
Awatar użytkownika
kocureq
Adept
Adept
Posty: 34
Rejestracja: 2012-12-26, 12:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: kocureq »

J.A.G pisze:Dobre pytanie... :-? Najlepiej to chyba zregenerować swoją, nowe łożysko i koleś który to zawulkanizuje.
Pomysł brzmi sensownie. Tylko nie chcę sobie rozbebeszyć auta i dopiero kombinować - Audica w ciągłym użytku :) Kanału też nie mam, żeby zostawić auto na nim z wyjętym wałem.

Czekam na rewelacje @kk84 :)
kk84
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 995
Rejestracja: 2012-05-30, 22:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: WGM

Post autor: kk84 »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Więc jest do dostania wkład podpory :-). Potrzebne tylko łożysko którego wymiary to 30/55/15. Wprasować łożysko we wkład podpory, wkład wprasować w podporę i na auto.
Jest jeden myk o którym za chwilę :).

EDIT.
Obrazek

Należy narzędziem precyzyjnym typu diax zeszlifować zaznaczone spawy, wywalić pierścionek z blachy i w to przygotowane miejsce zapakować wkład.

Nic nowego nie odkryłem :] : http://tedgum.pl/sklep/product_info.php ... cts_id=167

Łożysko po wymiarze dobierajta sobie wg. preferencji marki producenta :).

Tyle tych moich rewelacji. W weekend przerabiam sfoconą podporę i na auto zapodam.

Także .... stay tuned :-P.
Ostatnio zmieniony 2014-01-14, 17:58 przez kk84, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”