[Q-MAN.] Dziwne dzwięki z wału. Przeguby, podpora, krzyżak

Wszystko co związane z napędem a nie pasujące do ww kategorii.
Awatar użytkownika
mateusz3im
Adept
Adept
Posty: 33
Rejestracja: 2012-10-29, 19:14
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bujaków/BB

Post autor: mateusz3im »

Też mam takie dzwonienie na postoju. Myślałem, że mi się kończy pompa wspomagania, albo kompresor z klimy :-P Jutro go odpalę na podnośniku to się zobaczy.
Awatar użytkownika
gjom
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2012-01-03, 20:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Krasnystaw
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: gjom »

mateusz3im, wystarczy jak podniesiesz mu przód na podnośniku i na wrzuconym biegu poruszasz kołem do przodu i do tyłu wtedy usłyszysz ten dźwięk, w moim przypadku jest złudzenie jakby dochodził z miejsca gdzieś pomiędzy skrzynią a mostem.
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Na 100% jest to przegub, przeważnie od str skrzyni. Brzęczy jak uj, wał wpada w szybki rezonans i tak się dzieje. Niech no który dotknie łapką wału i doda do 5-6tyś obr, walnięcie jak prądem po palcach :mrgreen: :mrgreen:
PS krzyżak jest niewymienny (przynajmniej bez sprzętu i problemów a po złożeniu wyważenia wału = duuuże koszta) i radze go nie ruszać, ta część jest niezniszczalna w tym wale.
Ostatnio zmieniony 2013-01-13, 22:12 przez J.A.G, łącznie zmieniany 1 raz.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
mateusz3im
Adept
Adept
Posty: 33
Rejestracja: 2012-10-29, 19:14
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bujaków/BB

Post autor: mateusz3im »

Cholera, jednak to był wydech, poprzedni właściciel go pokrzywił i nie szedł do końca w swoim korycie. Przy wymianie podpory mechanik zauważył, że gumy są pourywane od wydechu i trochę wisiał, więc założył co miał... Ja wymieniłem podporę i dalej stukało. Wkurzyłem się kupiłem wszystkie gumy jakie są do wydechu, naprostowaliśmy go (trzeba było dospawać aż 3-4cm rury...) powiesiliśmy i gra maszyna ;-) Testowane i działa. Przynajmniej wymieniłem podporę, bo i tak wisiała.
Awatar użytkownika
Key100l
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 640
Rejestracja: 2012-08-11, 08:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Stara Ruda ;)

Post autor: Key100l »

mateusz3im, A dużo roboty było :?: Czytaj czasochłonne i ciężkie w rozebraniu i złożeniu :?: Bo kurdę pogoda taka że zabrać za nic się nie mogę :(
Awatar użytkownika
mateusz3im
Adept
Adept
Posty: 33
Rejestracja: 2012-10-29, 19:14
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bujaków/BB

Post autor: mateusz3im »

Pytasz o wydech czy podporę?
Awatar użytkownika
Key100l
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 640
Rejestracja: 2012-08-11, 08:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Stara Ruda ;)

Post autor: Key100l »

wydech swoją drogą bo u mnie też muszę wszystko przerobić bo ktoś wspawał strumienice i teraz środek wydechu wisi jakieś 5 cm poniżej budy. Chodzi mi głównie o podporę i rozebranie wału ;)
Awatar użytkownika
mateusz3im
Adept
Adept
Posty: 33
Rejestracja: 2012-10-29, 19:14
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bujaków/BB

Post autor: mateusz3im »

Wydech i tak przy okazji fajnie jest poratować. No jest roboty na jedno popołudnie.

Obrazek

U mnie tak to wyglądało.
Awatar użytkownika
ziemas
Mechanik
Mechanik
Posty: 105
Rejestracja: 2012-09-12, 22:28
Imię: Ziemek
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Post autor: ziemas »

Do wszystkich, którym doskwiera dźwięczący wał...
Ja swój problem rozwiązałem i od razu zaznaczam, że nie u wszystkich będzie to ten sam problem...
Otóż, gdy zamierzałem się z wizytą w warsztacie specjalizującym się w naprawą wałów napędowych spod maski doszły mnie pewne stuki. Lekki dymek, więc zgasiłem auto i na hol do mechanika. 306000km i rozleciało się koło pasowe wału korbowego - oryginał AUDI. Wymienione na zamiennik Corteco do tego nowy rozrząd i nastała cisza w silniku i na WALE. :shock:
Sprawdźcie stan waszych kółek pasowych bo u mnie właśnie stąd przenosiło się dźwięczenie po całym wale.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Key100l
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 640
Rejestracja: 2012-08-11, 08:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Stara Ruda ;)

Post autor: Key100l »

No najprościej dać po prostu na jakieś 3-4 tysiące gaz i wtedy na pierwszym biegu puścić lekko sprzęgło... Jeśli przestaje to znaczy że dźwięczy wał... Jeśli nie to albo jakaś blacha, osłony na wydechu albo to koło... ;)
Awatar użytkownika
ziemas
Mechanik
Mechanik
Posty: 105
Rejestracja: 2012-09-12, 22:28
Imię: Ziemek
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Post autor: ziemas »

Key100l, no właśnie mi dźwięczyło tylko na postoju na wolnych obrotach. Przy ruszaniu i podczas jazdy nie było tego słychać. A po wymianie koła pasowego jest cisza. ;-)
Awatar użytkownika
kocureq
Adept
Adept
Posty: 34
Rejestracja: 2012-12-26, 12:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: kocureq »

Znacie jakiegoś mechanika w Wawie lub okolicach który ogarnia te wały, mógłby zdiagnozować co dokładnie mi poleciało (też słychać brzęczący dźwięk, a do tego po rozgrzaniu szybką jazdą nap... podpora) i wymienić?
kk84
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 995
Rejestracja: 2012-05-30, 22:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: WGM

Post autor: kk84 »

kocureq, jeżeli nie pogubiłeś ciężarków, nie ruszałeś krzyżaka (zmiana położenia 1szej części wału względem 2giej), to pozostaje kwestia podpory i dwóch przegubów na końcach kardana. Krzyżak tak jak WIELOKROTNIE pisał J.A.G. jest w tym wale pancerny i niezniszczalny.

Więc wymiana podpory, zamiana przegubów miejscami (tył na przód, przód na tył), przesmarowanie świeżym smarem i dźwięki powinny ustać. Jeżeli masz czas i chęci coś dłubnąć przy własnej furmance to mogę Ci pomóc w tym zabiegu. Potrzebne są do tego :
1. Stanowisko z podnośnikiem (powiedzmy na ul. Katarynki 6)
2. Sześciopak browaru i ...
3. 4h na nieśpieszne wykonanie zadania :-).

P.S. Jeżeli ktoś ktoś zapyta po co zmieniać przeguby zew. wału miejscami to odpowiadam : po zmianie z tytułu przeciwnego kierunku obrotu następuje na nich kasacja powstałego w ciągu ich eksploatacji luzu ;).
Ostatnio zmieniony 2014-01-10, 14:17 przez kk84, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kocureq
Adept
Adept
Posty: 34
Rejestracja: 2012-12-26, 12:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: kocureq »

Ja to auto mam od niecałego tygodnia, HGW co ktoś grzebał. Jakby to była tylko podpora, to luz - na allegro jakiś zamiennik jest za 165 zł. Luz na wale jest -> przeguby są do dostania?
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

kocureq pisze:Jakby to była tylko podpora, to luz - na allegro jakiś zamiennik jest za 165 zł.
Nie wiem czy gra warta świeczki, te podpory mają złą opinię. Zapytaj z resztą dokładnie kk84, bo on zmieniał ostatnio.
kocureq pisze:przeguby są do dostania?
Nie występują jako część do Audi, do Audi znajdziesz tylko cały wał w ASO ale pasują na pewno od Scorpio nr LOBRO - 302238 lub Spidan - 0.021561
Nie bierz tylko GSP, GPD, Hart czy coś w tym stylu, one fabrycznie mają już taki luz, że brzęczą. Nawet jeśli nie, to po miesiącu jazdy na pewno powstanie i będzie to samo co masz. Dla półosi nie ma to większego znaczenia ale przy wale napędowym będą brzęczeć, więc warto jak już zmieniać kupić Lobro/Spidan/GKN.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”