[FWD] [Audi c4 a6] 2.5 tdi strzał przy skrecie w prawo

dawid89
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 77
Rejestracja: 2014-07-05, 23:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gdańsk

[FWD] [Audi c4 a6] 2.5 tdi strzał przy skrecie w prawo

Post autor: dawid89 »

Witam otoz mam problem mam sprezyny -35 jamexa wczesniej siedzialy tam amorki gazowy olejowe

i przyszla czas na wymiane wymienilem amorki na olejowy sa nieco dłuzsze od tamtych zostalo wymienione rownierz poduszki lozyska osłony i odboje
jezdilem tak przez 4 dni i bylo ok pewnego dnia wsiadam do auta i słyszalem strzal z okolic amortyzatora i od tamtej pory przy skrecie w prawo ale tylko gwałtownym slychac strzalanie

dodam ze auto poszło nieco do gory po wymianie amorkow sprezyna jest cała bylem na 2 stacjach przy odciezeniu nic nie slychac szarpanie tez nic nie dalo
na stacji powiedzieli mi ze sprezyny sa ok

i moje pytanie co to moze byc ?

przegłuby odpadaja na 100 %

czy mozliwe jest gdy dalem amorki dłuzsze to amor poszedl do gory ale sprezyna nie ma prawidłowej pracy ?

na postoju skrecanie kierownica nic nie slychac
Ostatnio zmieniony 2016-02-14, 13:43 przez dawid89, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

dawid89, sprawdź łożysko amortyzatora na początek, jeśli spręzyna siedzi dobrze w kielichach to tylko to może strzelać. Amorek jak pracuje? Auto na "kobyłki" do góry z przodu i kręć od max lewej do max prawej i słuchaj czy nie strzela. Rozumiem że tylko strzela przy kręceniu a nie przy ruszaniu bo wtedy wiadomo przegub. Pozdrawiam.
dawid89
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 77
Rejestracja: 2014-07-05, 23:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gdańsk

Post autor: dawid89 »

Grzesiek byłem na tym i nic nie strzela tylko podczas jazdy przy większej prędkości przy skrecie w prawo mi strzela łożyska mam nowe z lewej strony jest ok
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

dawid89, a łożysko nowe jakiej formy masz? Tutaj raczej amorek nie ma nic do rzeczy. Bardziej mnie nurtuje ułożenie sprężyny na kielichach czy siedzi poprawnie. Amorek a dokładniej jego wkład siedzi idealnie prosto w kolumnie? Przy ruszaniu nie masz objawów strzelania na maksymalnym skręcie? Jesteś pewien że to nie przegub?
dawid89
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 77
Rejestracja: 2014-07-05, 23:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gdańsk

Post autor: dawid89 »

Jestem pewien ze to nie przegub czasem wchodzę w zakręt i nic a czasem i strzał łożysko ruvielle
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

dawid89, zajżyj do tego łożyska zwal zwrotnice i bedziesz widział w czym problem.
dawid89
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 77
Rejestracja: 2014-07-05, 23:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gdańsk

Post autor: dawid89 »

Nie wiem co jest już grane specjalnie byłem u mechanika rozebrane było stwierdził że wszystko nowe i sam nie wie co to może być. Ja mam wrażenie ze to łożysko źle się układa i stad te strzelanie
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

dawid89, wymień łożysko na Febi choć firma ruvielle jest dla mnie jedną z lepszych w takim przypadku jeśli się źle układało a budowę jego widziałeś zapewne wymień na nowe będzie ok z pewnością uległo uszkodzeniu. Jesli wkład amorka siedzi elegancko w kolumnie, poduszka pracuje jak należy, sprężyna siedzi w kielichach to nic innego jak łożysko amortyzatora wek i nowe. Te zawieszenie w C4 dla mnie osobiście było świetne jego prostota i działanie budzi podziw. W starszych A80, golfach passatach łożysko z poduszką w kielichu karoserii było poważnym błędem które poprawili w znaczący sposób. Zajmij się wymianą będziesz miał spokój na długi, długi czas:) Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”