[FWD] jakie amortyzatory i sprezyny

Awatar użytkownika
okomariusz
Adept
Adept
Posty: 37
Rejestracja: 2012-11-09, 22:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Radziwiłłów

Post autor: okomariusz »

no dzięki, będę czekał
Awatar użytkownika
hubos21
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 563
Rejestracja: 2011-05-30, 17:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mogilno

Post autor: hubos21 »

Pany czy przesiadka z olejówek na gazówki w C4 to duży spdek komfrotu, dodam, że koła mam normalne 195/65/15 albo 205/55/16, musze z tyłu zmienić amorki i teraz dumam co wybrać, do przodu 3 lata temu założyłem KYB olejowe ale pewnie na nie też czas przyjdzie niebawem, czy brać kompromis gaz i olej
Ostatnio zmieniony 2013-03-26, 22:54 przez hubos21, łącznie zmieniany 1 raz.
AUDI 100 C4 2.0 ACE AVANT
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

A czy na olejowych źle ci się jeździ że się pytasz?
Skoro pytasz o komfort to chyba ci na tym zależy więc bierz olejowe, przecież na nowym sprawnym olejowym nie oderwiesz się jak Boeing od szosy... różnica gaz-olej jest tylko w reakcji tłumienia a co za tym idzie nieco twardziej ale za to skuteczniej. Co kto woli, na pewno na olejowych nie poszalejesz tak jak na gaz-olej.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
okomariusz
Adept
Adept
Posty: 37
Rejestracja: 2012-11-09, 22:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Radziwiłłów

Post autor: okomariusz »

Chcę założyć nowe amortyzatory ale nie drogie bo długo nie będę jeździł.
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Bierz GPD, Topran, SRL, Optimal - super amorki, jeśli na kilka dni starczą to tłumienie w nich jest bliżej nieokreślone - od pontonu do wozu drabiniastego.

Zależy co kryje się pod pojęciem niedrogo, jeśli byś mógł nieco zwiększyć budżet to Kayaba jest takim kompromisem między ceną a jakością.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
ryba80
Mechanik
Mechanik
Posty: 175
Rejestracja: 2011-07-07, 23:53
Imię: Rafał
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Rybno koło Działdowa
Płeć:

Post autor: ryba80 »

Ja kupowałem MAGNUM TECHNOLOGY jak na razie wytrzymały już 70tys i ostatnio na przeglądzie nie wykazywały większego zużycia także polecam. Podobno MAGNUM TECHNOLOGY robi amory dla KYB-a ale czy to prawda to nie ręczę.
Awatar użytkownika
okomariusz
Adept
Adept
Posty: 37
Rejestracja: 2012-11-09, 22:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Radziwiłłów

Post autor: okomariusz »

ryba80, Ile dałeś za komplet?
swieca91
Mechanik
Mechanik
Posty: 175
Rejestracja: 2011-06-25, 12:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gliwice

Post autor: swieca91 »

Magnum'y gazowe ja mam po 100 za sztukę przód i 155 za sztuke tył
tez slyszalem ze na te magnumy ludzie nie narzekają :P
Awatar użytkownika
hubos21
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 563
Rejestracja: 2011-05-30, 17:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mogilno

Post autor: hubos21 »

J.A.G pisze:A czy na olejowych źle ci się jeździ że się pytasz?
Skoro pytasz o komfort to chyba ci na tym zależy więc bierz olejowe, przecież na nowym sprawnym olejowym nie oderwiesz się jak Boeing od szosy... różnica gaz-olej jest tylko w reakcji tłumienia a co za tym idzie nieco twardziej ale za to skuteczniej. Co kto woli, na pewno na olejowych nie poszalejesz tak jak na gaz-olej.
jeździ się dobrze ale jakby był delikatnie twardszy byłoby pewniej w zakrętach i przy większych prędkościach, kolega założył do przodu KYB gazowe musze się wybrać do niego i sprawdzić, na pewno kupię albo KYB albo Sachsy, z przodu KYB olejowe jeżdżą 4 rok
AUDI 100 C4 2.0 ACE AVANT
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

hubos21 pisze:jakby był delikatnie twardszy byłoby pewniej w zakrętach i przy większych prędkościach
To śmiało możesz brać gaz-olej, jeśli możesz sobie na Sachsa pozwolić to z tych dwóch producentów, będzie on na pewno lepszym wyborem.

[ Dodano: 2013-04-01, 21:16 ]
Jeszcze jedno, optymalny efekt uzyskasz mając na obu osiach jednakowego rodzaju amory - jak olej to olej wszędzie, jak gaz-olej to tak samo.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
hubos21
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 563
Rejestracja: 2011-05-30, 17:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mogilno

Post autor: hubos21 »

J.A.G pisze:
hubos21 pisze:jakby był delikatnie twardszy byłoby pewniej w zakrętach i przy większych prędkościach
To śmiało możesz brać gaz-olej, jeśli możesz sobie na Sachsa pozwolić to z tych dwóch producentów, będzie on na pewno lepszym wyborem.

[ Dodano: 2013-04-01, 21:16 ]
Jeszcze jedno, optymalny efekt uzyskasz mając na obu osiach jednakowego rodzaju amory - jak olej to olej wszędzie, jak gaz-olej to tak samo.
tylne amortyzatory to aktualnie priorytet, zobaczę jak tłumi i pójda i przednie a patrząc w IC gdzie ceny są wysokie to Sachsy chyba trochę potaniały

zrobiłem na szybko małe rozeznanie to najłatwiej/najtaniej gozowo-ojejowe można kupić Bilsteiny-196ał
Ostatnio zmieniony 2013-04-01, 22:10 przez hubos21, łącznie zmieniany 3 razy.
AUDI 100 C4 2.0 ACE AVANT
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

No dobra Panowie, przednie amortyzatory się skończyły, koła niemal odrywają się od ziemi :lol: Tłumienia dosłownie zero, przychodzę rano do garażu, przy lewym kole plama ? WTF ? Wziąłem to na palce, myślę, no fak, płyn hamulcowy, ale jednak nie, posprawdzałem wszystkie płyny, nic nie ubyło, ściągnąłem koło, wszystko dosłownie wszystko zalane w oleju, a z czego ? Amortyzator się zlał :-P Jaja jak berety, przy dodaniu gazu, przód podnosi się jak kabina w ciężarowym, przy hamowaniu ze 100km/h to prawie szuram dokładką zderzaka po szosie :mrgreen: Ale do rzeczy, wiem, że na pewno chcę gaz-olej, to jest pewne. Na sachs'a mnie nie stać, Kayaba jest w sam raz na mój dotychczasowy budżet, myślę o tym zestawie : http://allegro.pl/amort-przod-2szt-audi ... 98230.html Co myślicie, warto ? Miał ktoś ten zestaw może ? Dodam, że auto pójdzie w niedalekiej przyszłości na glebę. Myślałem też o Bilstein B6 ale na allegro ni ma :-/
Awatar użytkownika
hubos21
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 563
Rejestracja: 2011-05-30, 17:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mogilno

Post autor: hubos21 »

za te pieniądze komplet z gazówkami się opłaca, ja zdecydowałem się na bilstein B4 na tył
AUDI 100 C4 2.0 ACE AVANT
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

Ja w sumie bym chciał na przód Bilstein B6 albo B8 ale gdzie kupić ? I ciekawe jaka cena..
Awatar użytkownika
hubos21
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 563
Rejestracja: 2011-05-30, 17:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mogilno

Post autor: hubos21 »

http://www.amortyzatorysklep.waw.pl/ B6tki mają kokretną cenę ale do seryjnego zawiasu i auta bym ich nawet nie założył :) bo szkoda
AUDI 100 C4 2.0 ACE AVANT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”