[FWD] A6 C4 AEL Pedal wpada w podloge brak hamulców..

Maajkii
Adept
Adept
Posty: 11
Rejestracja: 2015-11-06, 12:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zielona Góra

[FWD] A6 C4 AEL Pedal wpada w podloge brak hamulców..

Post autor: Maajkii »

Witam Panowie, mam problem.
Dzis wsiadając do Auta (wczoraj wszystko było okej) naciskając hamulec, wpadł aż w podłogę. Hamulców brak dopiero przy końcu coś tam łapią.
Dodam, że płynu brak, syczenia nie słysze jakoś specjalnie, pedał nie robi się twardy po zgaszeniu samochodu cały czas jest miękki.
Obstawiam nieszczelny przewód hamulcowy, coś tam z tyłu widać po prawej stronie że jest zalane ale nie za dużo bo tyle co latarką przyświeciłem takze do konca pewny nie jestem bo może być to tylko woda.. Pompa wydaje się sucha bez wycieków.
Wcześniej problemów nie było.
Hamował jak powinien.
Kontrolki mi się żadne nie świecą, wszystko w normie. Dodam raz jeszcze, że wczoraj samochód poruszał się bez najmniejszych problemów.. Czy mogłem czymś zachaczyć? (dopuszczam taką możliwość bo mam taki a nie inny wjazd na podwórko, a zawieszenie obniżone). Zanim zaprowadzę samochód na warsztat ( na wymianę łożyska) to chciałem się dowiedzieć czy to też może mieć jakiś wpływ bo coś tam na necie znalazłem. Jutro podjadę po płyn hamulcowy i doleję, ale mimo wszystko stawiam na nieszczelność w którymś miejscu, obstawiam wadliwy przewód hamulcowy. Poza tym, samochód zachowuje się całkiem normalnie.

No i właśnie, mechaników mamy jakich mamy, jeżeli okaże się, że to przewód hamulcowy, jakich kosztów się spodziewać? +- oczywiście.

Liczę na jakąś pomoc z waszej strony. Auto mam zaledwie kilka dni, a już problemy. No cóż 20letni samochód więc trzeba je eliminować, a nie wyobrażam sobie jazdy bez hamulców, cenie życie swoje i innych uczestników ruchu drogowego i chciałbym jak najszybciej pozbyć się problemu.

Pozdrawiam Mike
Ostatnio zmieniony 2015-11-15, 00:17 przez Maajkii, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

Auto na kanał lub podnośnik i szukać przyczyny. Ciężko przez internet zdiagnozować gdzie wystąpiła nieszczelność :)

Najprawdopodobniej przewód gumowy któryś - koszt to jakieś 2 dyszki za sztukę + robocizna. Wymiana raczej u mechanika, samemu to trzeba mieć kilka wyspecjalizowanych narzędzi.
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
Maajkii
Adept
Adept
Posty: 11
Rejestracja: 2015-11-06, 12:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zielona Góra

Post autor: Maajkii »

Dzięki za odpowiedz jutro auto trafia do mechanika, przy okazji zajmie się łożyskiem. Jakaś inna przyczyna może być? Nie chciałbym zostać naciągnięty na koszta.

[ Dodano: |16 Lis 2015|, o 11:34 ]
Wszystko jasne, uszkodzony przewód hamulcowy elastyczny tak jak mówiłeś kornikbp. Dziękuję i klikam pomógł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”