[FWD] Po postoju auto nie hamuje pedał miękki

Mlody32
Adept
Adept
Posty: 9
Rejestracja: 2017-01-21, 09:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kętaki

[FWD] Po postoju auto nie hamuje pedał miękki

Post autor: Mlody32 »

Witam od kilku dni mam taki problem że gdy auto przestoi noc to rano auto nie hamuje i pedał strasznie miękki. Po przejechani jakiegoś odcinka wszystko wraca do normy i hamuje jak żyleta. Choć pedał zdaje mi się trochę za twardy (ale może poprostu się wkur***em i jestem przewrażliwiony. Ktoś coś wie? Proszę o odpowiedź temat pilny dość.
Ostatnio zmieniony 2017-12-01, 16:43 przez Mlody32, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

Mlody32, zastosuj


_tagi
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

Ale zaczyna hamować ot tak po przejechaniu kilku km czy po kilku razach "pompowania" pedałem hamulca podczas jazdy?

A grzebane coś było przy hamulcach?

Kup sobie litr płynu hamulcowego i 1 m wężyka przezroczystego chyba 10 mm - musisz sprawdzić średnice końcówki odpowietrzników. Popuszczasz CHYBA prawy tylny odpowietrznik i pompujesz aż nie poleci świeży płyn. Zakręcasz. > lewy tylny hamulec > prawy przedni hamulec > lewy przedni hamulec. I masz świeży płyn i odpowietrzone łatwo hamulce.

Aha - może być suprajs w postaci urwanego odpowietrznika. Najlepiej popsikaj je jakimś odrdzewiaczem przez kilka dni po kilka razy na dzień.
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
platnerz
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 82
Rejestracja: 2013-07-07, 11:26
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mainburg

Post autor: platnerz »

Ja bym zajrzal do podcisnienia czy wszystko jest szczelne i dobrze odciaga. Przepatrz czy przewody od pompy vacum do serwa sa cale. Mialem tak w Passacie ale tam pedal byl mega twardy, jednak jest inne servo w pasku niz w Audi.
Mój szerszeń.
Awatar użytkownika
hubos21
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 563
Rejestracja: 2011-05-30, 17:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mogilno

Post autor: hubos21 »

jak jest problem z podciśnieniem to pedał będzie twardy a nie miękki, tak jak kolega piszę wyżej zmienić najpierw płyn i dobre odpowietrzenie
Ostatnio zmieniony 2017-01-29, 12:57 przez hubos21, łącznie zmieniany 1 raz.
AUDI 100 C4 2.0 ACE AVANT
Mlody32
Adept
Adept
Posty: 9
Rejestracja: 2017-01-21, 09:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kętaki

Post autor: Mlody32 »

hmmm sam nie wiem co teraz... tym autem jeździ moja kobieta a kilka dni temu "mu przeszło" i wszystko działa jak należy. Tak czy inaczej muszę to sprawdzić bo jak kobiecie zabraknie hamulca to zanim się domyśli ręcznym hamować to będzie za późno. Tylko problem jest taki że jak jest ok to nikt nic nie stwierdzi.I będą gdybać co by tu wymienić. Najlepiej wszystko panie mechaniku.
Awatar użytkownika
hubos21
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 563
Rejestracja: 2011-05-30, 17:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mogilno

Post autor: hubos21 »

ręcznym w tym aucie to za dużo nie zdziała jak szybciej będzie jechać :D jak to w starszym aucie przegląd zacisków, czasem jak tylny stanie w prowadnicach krzywo to też tak może się dziać, przejrzeć przewody hamulcowe
AUDI 100 C4 2.0 ACE AVANT
Mlody32
Adept
Adept
Posty: 9
Rejestracja: 2017-01-21, 09:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kętaki

Post autor: Mlody32 »

Nie wiem o co chodziło. Ale swego czasu wymieniłem tarcze i klocki z przodu z regeneracją zacisków i wszystko jest ok. Czyżby ciśnienie spadało przez jakąś nieszczelność w cylinderku? Mam nadzieję ze nie pier**e głupot
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

spokojnie to najnoralniejszy objaw po cofnieciu tłoczkow w zaciskach - trzeba podpomować pare razy nogą i wszystko wraca do normy.
AEL INSIDE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”