[FWD] Audi 100 c4 2.8 sedan,jakie tarcze hamulcowe na przód?

Awatar użytkownika
marquentes
Adept
Adept
Posty: 19
Rejestracja: 2014-03-06, 18:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: mazury

[FWD] Audi 100 c4 2.8 sedan,jakie tarcze hamulcowe na przód?

Post autor: marquentes »

witam.niedawno pozbylem sie a6 c4 2.5 tdi i nabyłem setę c4 2.8 benzyna sedan 91r. w babci mam już stare zwichrowane,zjechane i popękane tarcze hamulcowe z przodu. nie da sie autem hamowac bo są wibracje i huk. chcialbym kupic nowe tarcze,klocki sa dobre i grube wiec ich zmienic nie bede, poniewaz dotrą się. czy do 2.8 mogę wstawic tarcze pełne zwykłe? teraz mam wentylowane. czy nie bedzie problem ? jakie tarcze powinienem kupic ? na allegro do setek c4 ssa rozne 288mm ,312 mm itp. pomozcie.
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

marquentes, Pełnych nie wstawisz jedynie wentyle, no chyba że po zmianie jarzm i zacisków ale to sensu nie ma, rozmiar to 288 :ok: Kupuj lepiej z klockami, koszt nie wiele większy, zmienia się zawsze komplet jak nowe tarcze idą, stare mogą być dziwnie wytarte to zanim sie dotrą to hamowanie możesz mieć lipne a lepiej zmienić klocki niż przód :-P
Awatar użytkownika
marquentes
Adept
Adept
Posty: 19
Rejestracja: 2014-03-06, 18:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: mazury

Post autor: marquentes »

aha czyli wentyle 288mm srednicy i 25 mm grubosci 5 szpilek 5x112. juz znalazlem po 7 dych za szt. nie mam zamiaru kupowac drogich i klockow bo te auto ma tylko wiezc mnie do pracy i z powrotem,wieki nim jezdzic nie bede.te beda dobre ?
http://allegro.pl/tarcze-audi-100-a4-b5 ... 90060.html
Awatar użytkownika
Key100l
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 640
Rejestracja: 2012-08-11, 08:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Stara Ruda ;)

Post autor: Key100l »

Jeździć to będzie i hamować tylko jak :?: :-/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”