[FWD] jakie tarcze i klocki przód

Awatar użytkownika
Rico77
Mechanik
Mechanik
Posty: 116
Rejestracja: 2015-05-03, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Rico77 »

U mnie niedawno poszły na przód klocki+tarcze ATE i o ile hamują bardzo dobrze, tak klocki strasznie pylą. Nie jeżdżę agresywnie, nie używam często hamulców, a felgi są i tak szare. Następnym razem pójdzie zestaw tarcze ATE + klocki Textar lub cały zestaw Textar, jeszcze mam czas xD
Wiem, że prawdopodobnie nie wezmę też tarcz TRW, bo strasznie rdzewieją na obwodzie górnym i dolnym od razu po zakupie. Niestety, ale przy felgach widać to ogromnie, zostaje pomalować :-/
Awatar użytkownika
Tomaszex
Adept
Adept
Posty: 18
Rejestracja: 2016-02-10, 22:33
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Krosno

Post autor: Tomaszex »

To prawda, słyszałem już wiele potwierdzeń na temat tego że klocki ATE pylą, jednak hamują bardzo dobrze, sam mam u siebie komplet tarcze + klocki ATE i jeśli chodzi o skuteczność hamowania potwierdzam, że zdają egzamin ;-)
Awatar użytkownika
krzych79
Adept
Adept
Posty: 35
Rejestracja: 2013-05-26, 18:59
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Częstochowa

Post autor: krzych79 »

Zapaliła mi się żółta kontrolka zużycia klocków hamulcowych z przodu więc chcę je wymienić, teraz pytanie czy mam kupić dowolne ze stykiem zużycia czy są tego jakieś rodzaje? :-)
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

krzych79, dowolne ze stykiem bo wtyczki są raczej te same. Zostaje Ci tylko jakiej firmy zestaw i zakładasz. Dobrze zobacz czy faktycznie już masz koniec klocków sygnalizowany błędem okładzin czy po prostu kabel się nadłamał i stąd problem ikonki. Klocki mogą być jeszcze ok....to elektronika czasem zawodzi i wprowadza w błąd:) Pozdrowił!
Awatar użytkownika
krzych79
Adept
Adept
Posty: 35
Rejestracja: 2013-05-26, 18:59
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Częstochowa

Post autor: krzych79 »

Przeglądam allegro i widzę komplet tarcz+klocków przód TRW , Ferodo czy Bosch w cenach 289zł, 369zł itp... Czy to normalne ceny bo dziwnie tanio mi się wydaje? :mrgreen: W różnych sklepach na necie jest podobnie, a zastanawiam się czy jak mam dać 150zł za same klocki to nie lepiej dać 300zł za komplet.. ale zawsze myślałem, że tarcze są droższe od klocków, a nie chce jakiegoś badziewia :-P

Edit: ehh no jak się patrzy ceny za 1 szt tarczy to rzeczywiście jest jak pisałem, przy dwóch sztukach ceny są już odpowiednie ;-)
Ostatnio zmieniony 2016-09-28, 12:02 przez krzych79, łącznie zmieniany 1 raz.
bufon
Adept
Adept
Posty: 4
Rejestracja: 2015-10-01, 19:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Białystok

Post autor: bufon »

u siebie założyłem tarcze zimmerman i klocki trw. klocki pylą mocniej niż textar(miałem wcześniej) i jak lekko przyhamowuje dotaczając się do skrzyżowania to potrafią lekko pisnąć
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

dziś odkecałem kolo przednie - klocki idealnie ATE idealnie hamuja - fakt pylą ale da sie to przeżyć
Faktem jest że potrafią skutecznie hamować - raz mi sie zdażyło hamowanie z 200 do zera przez debila w starym mondeo któremu pekła stara opona na autostradzie - po wysiadce z auta dymiło sie ostro ale klocki spoko - teraz je dokładnie ogladałem ...zero nadpalen zuzycie prawie żadne po 7kkm.
Aby hample były mocniejsze trzeba by zainwestowac w 4 tloczkowy zacisk... z touarega i wtedy bedzie miazga
Ostatnio zmieniony 2016-08-27, 23:48 przez Dodek, łącznie zmieniany 1 raz.
AEL INSIDE
Awatar użytkownika
Thorny
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 288
Rejestracja: 2012-09-04, 15:34
Imię: Robert
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Piła
Płeć:

Post autor: Thorny »

Dodek, Ja jezdziłem 4 lata na klockach TRW. Po sytuacji awaryjnego hamowania jak w twoim przypadku postanowiłem wkońcu coś tam z przodu grzebnąc ja wrzuciłem tarcze Textar i klocki TRW. Tarcze wydają się byc lepsze od Boscha (wrzucałem jakiś czas wcześniej takie na tył). Teraz auto hebluje dużo lepiej. Wcześniej przy próbach wyhamowania z dużej prędkości auto za bardzo nie hamowało :P
Quattro illa amat hiberno!
Rafał_93
Mechanik
Mechanik
Posty: 196
Rejestracja: 2016-01-11, 09:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Toruń

Post autor: Rafał_93 »

Ja na prawdę nie wiem czemu uczepiliście się tak klocków ATE. Sam mam komplet na przedzie i na tyle i moje nie pylą jakoś nadmiernie. Sprawdzaliście po zakupie czy to na pewno ori produkt ATE a nie chińska podróbka? Poza tym moje klocki nie piszczą, a skuteczność hamowania jest bardziej niż zadowalająca moim skromnym zdaniem.
Audi A6 C4 2.5 TDI AAT Automat
Awatar użytkownika
krzych79
Adept
Adept
Posty: 35
Rejestracja: 2013-05-26, 18:59
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Częstochowa

Post autor: krzych79 »

Ja właśnie kupiłem komplet na przód zainwestowałem w tarcze i klocki ATE. Póki co nie mogę nic powiedzieć bo jeszcze się nie dotarły ale nie piszczą i mam wrażenie że mniej pylą, wcześniej nie wiem co było założone ale pyliło strasznie...
Awatar użytkownika
Olaf007
Adept
Adept
Posty: 15
Rejestracja: 2013-07-22, 08:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: Olaf007 »

Bardzo dobre są klocki Textara. Założyłem je rok temu i jak na razie nie narzekam. Nic nie piszczy, ładnie się ścierają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”