[FWD] Zagotowane hamulce lewy tył

Mariuch
Adept
Adept
Posty: 17
Rejestracja: 2014-08-20, 21:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Sejny

[FWD] Zagotowane hamulce lewy tył

Post autor: Mariuch »

Witam.
Zamiast skupiać się na szybkim znalezieniu kwatery na tegoroczny zlot, muszę ogarnąć jeszcze jedną sprawę z autem... :(
Pacjent - 100 C4 AAR ośka. ~200km temu wymienione tarcze i klocki, przód oraz tył. Wczoraj auto postało w 40-stopniowym upale, przez jakieś 5 minut na ręcznym. Odpuściłem ręczny, ruszyłem z działki, dojechałem z piaskówki na asfalt, rozpędzam się - auto zmula. Już po chwili poczułem zapach spalenizny, zatrzymałem się, z lewego tylnego koła kłęby dymu, ręczny nie odbił po lewej. Czekając, aż ostygnie, zaciągnąłem i odpuściłem ręczny kilka razy. Ostygło, ruszyłem, wszystko w porządku. Auto postało dobę w garażu, nazajutrz zbliżyłem się do tylnego lewego koła - minimalnie czuć spalenizną, przy samiutkim kole, zapach nie rozchodzi się nigdzie indziej i nie czuć go, gdy stoi się koło auta. Przejechałem trasę (110-140km/h) ok. 90 kilometrów, auto przyspieszało normalnie, hamowało również, pedał hamulca nie był miękki, ale minimalny zapach, wyczuwalny tylko przy samym kole pozostał. Czy możliwe, że jednak lewy klocek niewyczuwalnie szoruje o tarczę w dalszym ciągu? Albo przy przegrzaniu hamulców spaliło przewód hamulcowy? Czy po prostu zapach zniknie po dokładnym wypłukaniu, wymyciu felgi, tarczy itp.? Szkopuł tkwi w tym, że przez najbliższe 2-3 dni nie mam dostępu do kanału ani podnośnika. :kwasny: Więc chciałbym wstępnie poprosić o pomoc. ;)
Awatar użytkownika
various
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 754
Rejestracja: 2012-01-07, 00:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarnowskie Góry

Post autor: various »

Nie potrzeba kanału ani podnośnika do zrobienia zacisku. Pewnie zapiekł się sworzeń ręcznego, niestety nie do dostania albo bardzo trudno. Najlepiej zmienić zaciski na te drugiego typu, z dźwignią ręcznego w osi tłoczka.
Mariuch
Adept
Adept
Posty: 17
Rejestracja: 2014-08-20, 21:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Sejny

Post autor: Mariuch »

Przepraszam za późną odpowiedź. Póki co, wszystko w porządku, nie rozbierałem zacisków. Używam ręcznego codziennie, działa normalnie, odpuszcza, z hamulcami nic się nie dzieje. Dziękuję za zainteresowanie tematem. :->
Awatar użytkownika
various
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 754
Rejestracja: 2012-01-07, 00:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarnowskie Góry

Post autor: various »

Mariuch, przyjdzie zima, to złapie i nie puści :mrgreen:
Mariuch
Adept
Adept
Posty: 17
Rejestracja: 2014-08-20, 21:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Sejny

Post autor: Mariuch »

various, spokojnie, do zimy bankowo się rzuci okiem. :D Póki co, dopieszczam inne podzespoły. ;-)
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

Ośki ręcznego do dostania w Lauber Polska, do tego nowy simering i reperaturki i ręczny zregenerowany.
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”