[100 C4] grzenia lustrek probelm z instalacją

Awatar użytkownika
hubos21
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 563
Rejestracja: 2011-05-30, 17:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mogilno

[100 C4] grzenia lustrek probelm z instalacją

Post autor: hubos21 »

Hej
Zakładam nowy temat bo to 100tka, wiadomo w A6/C4 jest trochę inaczej. Grzenia luster nie wiem czy kiedyś działało czy nie ale wiem, że powinno być bo wkłady są z grzaniem. Wyjąłem dzisiaj wkłady dałem prąd na krótko, grzeją oba bez problemów ale na kablach od grzania nie ma prądu. Szyba grzeje bez problemów. Przeszukałem tematy na tym forum i innych i zdołałem zlokalizować tą kostkę przy pedałach od grzania lusterek. Ciemno brązowa z dwoma kablami, ciekawe, że jeden cieńszy drugi grubszy. Wypiąłem tą kostkę i dałem + na zacisk w lusterku i na bolcu w gnieździe pojawił się prąd później przepiąłem na drugie lusterko i prąd był w drugim więc tylko muszę poszukać skąd napięcie tam idzie. Bezpiecznik jest OK. Najdziwniejsze jest to, że ta kostka jest od grzania a jak się ją wypnie to nie działa też regulacja. Ktoś coś pomoże, podpowie, tam tych kabli jest tyle, pospinane, że ciężko tak szukać po kablach. Czy jest jakiś przekaźnik jeszcze od tego?

[ Dodano: |23 Gru 2015|, o 10:18 ]
dzisiaj się zabrałem z samego rana, kabelki od brązowej wtyczki idą bezpośrednio do włącznika ogrzewania szyby, jeden biały z czarnym paskiem drugi niebieski z czerwonym po wypięciu włącznika i zmostkowaniu + po zapłonie i kabelka od podgrzewania lusterka ładnie grzeją a problem jest we włączniku, założony jest z literką B na końcu taki jak w A8

[ Dodano: |23 Gru 2015|, o 15:43 ]
Przełącznik z B4 załatwił sprawę, tak więc jak ktoś będzie miał problem niech zacznie od niego, wyjąć przycisk, zmostkować gruby biały z żółtym paskiem i cienki biały z czarnym paskiem i wtedy patrzeć czy jest napięcie na obwodzie grzania czy nie, kostka przy pedałach to ciemno brązowa, oczywiście to tyczy się tylko 100/C4
Ostatnio zmieniony 2015-12-23, 15:45 przez hubos21, łącznie zmieniany 5 razy.
AUDI 100 C4 2.0 ACE AVANT
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

te nowesz zapewne ladniej swieca..i dlatego ktos kombinowal..
pozatym moze chcial sobie zrobic automat ze po 10 minutach sie wylaczalo grzanie jak w a8 itp..
gratuluje rozwiklania problemu ale jeszcze bardziej gratuluje postawy ze chcialo ci sie napisac wyjasnie na forum..postawa godna pochwały ustnej..
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
hubos21
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 563
Rejestracja: 2011-05-30, 17:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mogilno

Post autor: hubos21 »

zobaczę jak sobie radzi to grzanie w mrozy, dotykając wkładów wydaje się, że jest wszystko OK, jakby co mam kupione nowe maty te z trzema obwodami
AUDI 100 C4 2.0 ACE AVANT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach”