[100 C4] El. szyby

jarus246
Adept
Adept
Posty: 48
Rejestracja: 2013-06-28, 23:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Włodawa

[100 C4] El. szyby

Post autor: jarus246 »

Mam dokładane el.szyby z przodu przez kogoś, i działają tylko po zapłonie.
W innych audi widziałem że szyby uaktywniają się po otwarciu drzwi, i też bym tak chciał. Co za to odpowiada?
Druga rzecz to chciałbym żeby szyba jechała do góry i w dół po pojedynczym naciśnięciu przycisku, a nie tak jak teraz że muszę ciągle trzymać. Co do tego jest potrzebne?
No i przydało by się domykanie szyb, i tak się zastanawiam czy za to wszystko odpowiada moduł komfort? Czytałem że wystarczy przekaźnik wymienić
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

jarus246 pisze: i działają tylko po zapłonie.
W innych audi widziałem że szyby uaktywniają się po otwarciu drzwi,
Niby w jakich to widziałeś? bo na pewno nie w C4. Fabrycznie szyby działają po załączeniu zapłonu (chociaż na chwile) a po wyłączeni zapłonu do pierwszego otwarcia i zamknięcia drzwi. Jak już zamkniesz drzwi szyby są nieaktywne.
jarus246 pisze:Druga rzecz to chciałbym żeby szyba jechała do góry i w dół po pojedynczym naciśnięciu przycisku
W tak zwanum automacie powinna iść tylko szyba kierowcy, pasażerów nie.
Była 100 C4 2,5 AAT

Jeśli miałbyś wybrać między dziewczyną a C4... To wybrałbyś 100 czy A6 ?
Awatar użytkownika
drmort
Mechanik
Mechanik
Posty: 233
Rejestracja: 2012-10-25, 22:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Otwock

Post autor: drmort »

jarus246,

g'woli ścisłości nie ma modułu komforty w C4
owszem jest przekaźnik i moduł sterujący zamykaniem szyb, ale to innego niż
znany później z C5 moduł komfoortu.

a wracając do pytań,

nie wiem co tam masz zrobione, być może jest to kwestia przełożenia jednego kabelka (z "po zapłonie" na "stały +") a może jest inna rzeźba, ciężko powiedzieć

układ z domykaniem szyb, zamykaniem jednym wciśnieciem itd. był montowany dopiero od któregoś tam roku (95?) więc nie było go w 100C4
jeżeli chcesz mieć taki bajer musisz zdobyć cały układ (wszystkie klamki, pilot w drzwiach kierowcy, przekaźnik, pompkę centralnego oraz całą wiązkę i wszystkie silniczki - lub lepiej całe mechanizmy podnoszenia szyb) od A6 C4
jarus246
Adept
Adept
Posty: 48
Rejestracja: 2013-06-28, 23:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Włodawa

Post autor: jarus246 »

Widziałem to w a6 c4 ;p Czyli jednak C4 ;p

"Niby w jakich to widziałeś? bo na pewno nie w C4. Fabrycznie szyby działają po załączeniu zapłonu (chociaż na chwile) a po wyłączeni zapłonu do pierwszego otwarcia i zamknięcia drzwi. Jak już zamkniesz drzwi szyby są nieaktywne. "

Tego też nie posiadam :/ Po wyłączeniu zapłonu nie działają wcale od razu

Cholera, wygodne to jest, ale taka zabawa nie wchodzi w grę.
Czyli żeby działało domykanie szyb wystarczy zmienić przekaźnik i dopiąć moduł?
Gdzie się znajdował moduł? Może wcale go u mnie niema
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

jarus246 pisze:Czyli żeby działało domykanie szyb wystarczy zmienić przekaźnik i dopiąć moduł?
jarus246, czytasz co drmort, Ci pisał :?:
drmort pisze:eżeli chcesz mieć taki bajer musisz zdobyć cały układ (wszystkie klamki, pilot w drzwiach kierowcy, przekaźnik, pompkę centralnego oraz całą wiązkę i wszystkie silniczki - lub lepiej całe mechanizmy podnoszenia szyb) od A6 C4
Wszstko co napisał to prawda, musisz mieć inne zamki w drzwiach i całą reszte.
jarus246 pisze:W innych audi widziałem że szyby uaktywniają się po otwarciu drzwi
A wracając do tego to coś mi się wydaje że to też jakiś ulep. Chyba że nie działa mu czujnik w drzwiach wtedy szyby będą dłużej aktywne i zamknięcie drzwi je nie odłączy... Ale fabryka to to raczej nie jest.

A tak po za tym to, to czyli że jak po otwarciu drzwi? :-D czyli jak siedzi w aucie i ma drzwi zamknięte to nie otworzy szyb? :mrgreen: bo z kąd auto wie czy ktoś otwiera dopiero drzwi żeby wejść czy sobie siedział chwile w aucie bez zapłonu i nagle chce otworzyć szybe :?: :mrgreen: dziwne rzeczy :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2014-12-20, 08:49 przez Tomas, łącznie zmieniany 2 razy.
Była 100 C4 2,5 AAT

Jeśli miałbyś wybrać między dziewczyną a C4... To wybrałbyś 100 czy A6 ?
jarus246
Adept
Adept
Posty: 48
Rejestracja: 2013-06-28, 23:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Włodawa

Post autor: jarus246 »

Miałem taki bajer w vectrze A, i to na tym polega że nie trzeba włączać zapłonu tylko wystarczy otworzyć drzwi, i wtedy są uaktywniane szyby, i działały aż do kolejnego zamknięcia drzwi. Tam tym sterował przekaźnik i tylko o to mi chodzi ;p

Co do przełożenia jednego kabelka na stały plus, to wydaje mi się że wtedy będzie prąd cały czas na szybach i będzie akumulator cierpiał ;p
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach”