[A6 C4] Problem z centralnym zamkiem

Vladomaster
Adept
Adept
Posty: 22
Rejestracja: 2015-04-16, 10:31
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: W-M

[A6 C4] Problem z centralnym zamkiem

Post autor: Vladomaster »

Witam, mam problem z centralnym zamkiem w swoim aucie. Wczoraj byłem u znajomego na poprawienie zimnych lutów (miałem problem z oświetleniem wnętrza auta). Oświetlenie zostało naprawione jednak pojawił się kolejny problem, auto po zamknięciu otwiera pociągnięcie klamki kierowcy. Po przekręceniu kluczyka pompka chodzi koło sekundy i się wyłącza normalnie, wszystkie drzwi łącznie z drzwiami kierowcy zamykają się jednak po szarpnięciu za klamkę wszystko się otwiera.

Obrazek

Na czerwono zaznaczyłem luty które były poprawiane. Mam nadzieję że się uda odratować bo strach na chwilę autko na parkingu przed sklepem zostawić :).

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2016-02-01, 16:51 przez Vladomaster, łącznie zmieniany 1 raz.
Rafał_93
Mechanik
Mechanik
Posty: 196
Rejestracja: 2016-01-11, 09:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Toruń

Post autor: Rafał_93 »

Vladomaster, oprócz Ciebie nikt przecież nie wie że auto się otwiera w ten sposób. Więc jaki strach? Sprawdź czy po wciśnięciu pstryczka tylko w drzwiach kierowcy i szarpnieciu dzyndzel odskakuje. Czy wcześniej nie było tego problemu?
Audi A6 C4 2.5 TDI AAT Automat
Vladomaster
Adept
Adept
Posty: 22
Rejestracja: 2015-04-16, 10:31
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: W-M

Post autor: Vladomaster »

Po wciśnięciu pstryczka jest to samo, autko się zamknie a po szarpnięciu za zewnętrzną klamkę od drzwi kierowcy całe się otwiera. Problem z tym jest właśnie od momentu poprawiania lutów. Oświetlenie działa ale z tym mam teraz problem :). Jak nie będzie wyjścia to po prostu pompkę drugą zamówię.
highzim
Mechanik
Mechanik
Posty: 218
Rejestracja: 2015-06-14, 23:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rzeszów

Post autor: highzim »

Przecież to normalne w A6 C4, jak zaryglujesz zamek pilotem/ryglem to dwukrotne pociągnięcie klamki otworzy drzwi, najpierw odrygluje ( a więc centralny zadziała i otworzy całą reszte ), a później otworzy. Jak Ci to nie pasuje to zdejmij tapicerkę i znajdź kabel czujnika siłownika zamka, i trzeba go przeciąć i zaizolować. Ew jak używasz tylko pilota to można go uciąć w nogach kierowcy bo jest chyba ten sam dla wkładki i siłownika. Prawdopodobnie miałeś zimny lut przez co nie działało to od początku :ok:

Edit, nie doczytałem że chodzi o Zewnętrzną klamke, w takim razie musi być coś skopane z zamkiem ( przy siłowniku ) lub ktoś źle podłączył kable od podgrzewania bębenków ( tam jest krańcówka do podgrzewania, zajrzyj tam czy nie jest coś podrutowane...
Ostatnio zmieniony 2016-02-02, 17:50 przez highzim, łącznie zmieniany 1 raz.
Vladomaster
Adept
Adept
Posty: 22
Rejestracja: 2015-04-16, 10:31
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: W-M

Post autor: Vladomaster »

Problem został rozwiązany. Winowajcą okazał się zamek który się nie zatrzaskiwał po prostu. Pompka jednak nie miała nic do tego :). Dzięki wielkie panowie za pomoc, temat do zamknięcia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer”