[100 C4] Domykanie szyb

domelek25
Adept
Adept
Posty: 14
Rejestracja: 2013-01-03, 14:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: gliwice

[100 C4] Domykanie szyb

Post autor: domelek25 »

Witajcie koledzy :)
Jestem tu zupełnie nowy, nie znam się na tym forum za bardzo ale mam zapytanie dotyczące domykania szyb w Naszych maleństwach :P
Moje pochodzi z roku 90 i ma takowa opcje, gdyż jak przytrzymam kilka sekund na zamkniecie kluczyk, to szybki elegancko do góry idą.
Posiadam tez alarm założony przez któregoś z poprzednich właścicieli i wiem tylko ze jest to alarm "tytan".
Chciałbym się dowiedzieć, prosić kogoś o takie chłopskie wyjaśnienie co potrzebuje żeby aktywować domykanie z pilota, czy wystarczy podłączyć na sterowniku, czy muszę coś dokupić.
Oglądałem u znajomego jak ma to zrobione i z kostki znajdującej się pod plastikiem na lewym słupku ma brązową kostkę i z niej poprowadzone kable do centralki ale jak to tam jest w centralce to pojęcia nie mam, bo chłopak spieszył się do domu. Teraz nie wiem, czy wystarczy tylko połączyć odpowiednie kable, bo jak rozumie centralka musi mieć wejście osobne na domykanie szyb?
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez domelek25, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

domelek25, Seryjnie do domykania jest oddzielny przewód z centralki ktora daje mase przez ileś tam sekund, podpina sie to do przewodu odpowiedzialnego za domykanie, o ile pamietam brązowy z szarym paskiem przy nogach kierowcy. Więc potrzebna Ci jest centralka z wyjsciem na domykanie, lub zbudujesz sobie układ czasowy który będzie dawał masę przez ileś tam czasu na moduł domykania, a wzbudzisz go impulsem zamykania :ok: Ale sprawdz najpierw czy w tej co masz centralce nie masz wyjscia już gotowego :-P
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

domelek25, _tagi
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
domelek25
Adept
Adept
Posty: 14
Rejestracja: 2013-01-03, 14:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: gliwice

Post autor: domelek25 »

hm..w elektromechanice jestem absolutnie zielony,lepiej mi mechanikowanie przy swoim autku wychodzi:p.
Ale sprawdzic kabelek moge:).dzis niestety pogoda nie pozwala na to.jak rozumie(wybacz glupie pytanie)wystarczy luzny kabelek polaczyc z kablem kostki i bedzie dzialalo??zakladajac,ze taki kabelek luzny mam:P..a jesli nie to jak samemu to zrobic,bardzo to skomplikowane jest.gdzies o tym czytalem wydaje mi sie
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Jak masz w sterowniku lużny kabelek to tak, wystarczy go podłaczyć pod kabelek domykania szyb i tyle :ok: W samochodzie kabelek ten znajdziesz za pomocą zmasowanej próbówki, otwierasz szybe i ważne żeby zamek drzwi kierowcy był zamkniety(i chyba krańcówka wciśnieta) bo inaczej sie nie domkną, i zmasowana próbówke wbijasz w kabelek brązowo szary bodajze, u mnie kilka takich bylo rózniły sie grubościa, ba jeden właczył wentylatory :lol: Ale tak siedzi on w najgrubszej wiązce, jak wbijesz w niego próbówke i usłyszysz klik i szybki pojadą to jestes w domu, A kabelki ze sterownika też łatwo sprawdzić, wiekszość podaje mase przez jakiś tam czas, wiec wystarczy próbówka znaleśc kabelek który daje czasową mase i tyle po naciśnieciu zamknij. A jak owego nie masz to już z układem rezanym nie pomoge bo też ciemny jestem w kablach :-P
jareckiii
Adept
Adept
Posty: 12
Rejestracja: 2013-01-03, 22:31
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zamość

Post autor: jareckiii »

Witam dołączę do tematu lecz troche z innej beczki chodzi mi o kluczyk i odbiornik alarmy mam ori alarm lecz nie mam ori kluczyka z pilotem ale dokupiłem sobie 2 kluczyki jeden normalny a drugi scyzoryk lecz nie moge żadnego z nich dopasować
dodam ze moje auto było sprowadzone z USA i może dla tego nie mogę ich dopasować chce kupić inną centralke ori próbować dalej lecz nie wiem jaką bo tych rodzai jest masa
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

jareckiii, a nie masz czasem w aucie centralki pod IR(czujnik podczerwieni) Zobacz czy na słupkach B nie masz czasem takich czarnych kosteczek. Jeżeli są to zapomnij o tym że te kluczyki zadziałają. Pozatym jak masz centralke radiowa to istnieje możliwośc dogrania tych kluczyków, z tym że nie wszystkich, muszą posiadać odpowiednią częstotliwośc taką jaką miał ori kluczyk. Pisz do Robaka on sie tym bawił i wie coś na ten temat :ok:
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

jareckiii, dublujesz swoje watpliwosci po wszystkich tematach...wprowadzasz zamęt.Zostałeś w poprzednim temacie nakierowany na wlasciwy tor czyt.kontakt do osoby obeznanej.oczywiście nikt nikomu nie zabrania pytac gdziekolwiek jednak tutaj po prostu zaczynasz śmiecić..
Moja cierpliwość ma granice.
W ostatecznosci załóż nowy temat ze swoim problemem.Jeśli ktoś będzie mógł ci pomóc na podstawie opisu jaki sporządzisz do tematu to na pewno ci odpowie...
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
jareckiii
Adept
Adept
Posty: 12
Rejestracja: 2013-01-03, 22:31
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zamość

Post autor: jareckiii »

przepraszam za zamęt ale szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania wszędzie gdzie sie da i nikt mi nie może pomóc wracając do tematu ja mam alarm radiowy dość bogatą wersje a wiecie może jakie częstotliwości występowały
Awatar użytkownika
Key100l
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 640
Rejestracja: 2012-08-11, 08:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Stara Ruda ;)

Post autor: Key100l »

Podłącze bo mam problem... Jeszcze w kablach nie kopałem ale nurtuje mnie jedna przypadłość. U mnie domykanie działa tylko na jedną szybę. Domyka tylko moją a reszty nie rusza i tu moje pytanie... Czy ktoś po prostu podłączył tylko sterowanie do moich drzwi czy nie mam np. Modułu komfortu który by sterował wszystkimi szybami?? Jeśli nie jest tak to gdzie szukać przewodu do domykania wszystkich furtek :?:
skala09
Adept
Adept
Posty: 2
Rejestracja: 2013-05-01, 19:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: LBN

Post autor: skala09 »

podłączam się do tematu u mnie też działa tylko kierowcy
Awatar użytkownika
Key100l
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 640
Rejestracja: 2012-08-11, 08:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Stara Ruda ;)

Post autor: Key100l »

U mnie widocznie jest tak jak mówiłem :-(
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

Mam sterownik BX20 Carprotect - na niektórych aukcjach piszą, że ma on domykanie szyb. Czy ktoś siedzący w temacie i mający do czynienia z tym czymś może potwierdzić lub zaprzeczyć, że ta funkcja jest dostępna?

Jeśli BX20 nie ma domykania to jest np BX40 Carprotect i on już na 1000% ma domykanie szyb. Czy mogę zastosować kluczyk z BX20 do BX40?

Czy kabel do domykania szyb leci może w okolicach tylnej kanapy? Bo w tamtym miejscu mam centralkę.

Domykanie szyb mam z kluczyka i oczywiście działa.
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
Awatar użytkownika
kamil138
Adept
Adept
Posty: 38
Rejestracja: 2011-06-24, 22:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

Post autor: kamil138 »

U mnie również problem z domykaniem. Posiadam 2 alarmy oryginał + SEO, przed awarią naciskałem w pilocie przycisk zamykania i wszystkie szyby + szyberdach się zamykały, teraz coś się popsuło bo nie domyka mi szyby w drzwiach kierowcy. Nadmienię że w zimę zamarzł mi zamek i rozbierałem tapicerkę drzwi, mogło się wtedy coś uszkodzić? przerwał się jakiś kabel czy coś?
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

adriang92 pisze:ub zbudujesz sobie układ czasowy który będzie dawał masę przez ileś tam czasu na moduł domykania, a wzbudzisz go impulsem zamykania :ok:
Wie ktoś może jak zbudować taki układzik ? Chcę w ojca C4 uruchomić domykanie szyb z pilota ale mam problem.. Centralka nie ma tej opcji, dlatego muszę właśnie zbudować taki układzik.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer”