[A6 C4] Problem z ogrzewaniem i climatronikiem

Awatar użytkownika
Apophis
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 91
Rejestracja: 2016-09-14, 13:51
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: FZA

Post autor: Apophis »

wg mnie ocet pewniejszy :)
dan07
Adept
Adept
Posty: 18
Rejestracja: 2013-06-18, 13:47
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bobolice

Post autor: dan07 »

Witam podepne sie pod temat. Od kilku dni walcze z ogrzewaniem robile plukanke calego obiegu i dalej slabo grzeje po chwili wylatuje chlodne powietrze. Nagrzewnice wymienialem w wakacje
Rafał_93
Mechanik
Mechanik
Posty: 196
Rejestracja: 2016-01-11, 09:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Toruń

Post autor: Rafał_93 »

dan07, a układ odpowietrzony jak należy? Termostat sprawny?
Audi A6 C4 2.5 TDI AAT Automat
dan07
Adept
Adept
Posty: 18
Rejestracja: 2013-06-18, 13:47
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bobolice

Post autor: dan07 »

Termostat sprawny. Teraz zauwazylem ze powrotny waz od nagrzewnicy gorny mam chlodny dolny goracy. Mozliwe ze jeszcze mam zapowietrzony uklad? Odpowietrznika brak odpowietrzam przez luzowanie opasek przy nagrzewnicy
Awatar użytkownika
lukaka84
Adept
Adept
Posty: 15
Rejestracja: 2015-08-07, 21:46
Imię: Łukasz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Stargard
Płeć:

Post autor: lukaka84 »

Witam potrzebuje waszej rady pomocy. Brak ogrzewania w audi a6 c4 2.5 TDI latem czysciłem nagrzewnice ok tydz temu podłęczałem kompa błąd 01274 Air FLOWW (v71) rozebrałem wszystkie silniczki przeczyściłem szczotki mimo to odżył choć nie działał płynnie kupiłem ori używane silniczki wsadziłem wszystko chodzi sprawnie klapy się ruszaję od ciepło zimno i od zamykania obiegu nagrałem filmik złożyłem do kupy nadal zimne leci lekko letnie. Postanowiłem znowu sprawdzić nagrzewnice kupiłem specjalny płyn do chłodnic odpiołem weęe wsadziłem 2 i pompkę na wiertarkę zalałem przeczyściłem ładnie płynnie chodziłe lekko mentny sie kolor zrobił poprawiłem czynność octem czyściutki wyleciał. Skreciłęm wszystko do kupy nadal zimne lekko letnie leci. Wyrzuciłem silniczek od ciepło zimno i ustawiłem recznie wszystko i tak samo. Zdjecie poniżej i filmik. silniczki chodza temperatuta trzyma 90C zawór podciśnieniowy jest otwarty wężę wszystkie gorące
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2017-02-10, 17:42 przez lukaka84, łącznie zmieniany 1 raz.
kirbag
Adept
Adept
Posty: 2
Rejestracja: 2017-04-11, 08:26
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: kirbag »

Witam przeszedłem przez coś co można nazwać przepłukaniem nagrzewnicy tzn. wypiąłem przewody i płukałem pod ciśnieniem i nagrzewnica jest i była drożna. Niestety w zimie słabo grzało mi auto i mam wrażenie, że niezależnie czy ustawię temp 18 czy high na klimatronicu to podaje cały czas powietrze o tej samej temperaturze?!
kEru
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 262
Rejestracja: 2014-03-15, 17:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

Post autor: kEru »

Zacznij od sprawdzenia kodów błędów klimatronika: http://www.audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1241 Może silniczek temperatury nie działa prawidłowo
plaplek
Adept
Adept
Posty: 15
Rejestracja: 2013-06-08, 06:36
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: plaplek »

BZDURA, żadne kody inne czary, jak manualnie klapa na ciepło i nie przynosi skutku - trzeba sprawdzić odpowietrzenie nagrzewnicy - zaworkiem lub poluzować opaskę, "bączek" sterujący przepływem i podciśnienia, i jak nagrzewnica drożna i układ odpowietrzony - musi grzać. Jestem świeżo po takiej walce....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Deska rozdzielcza, nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie”