[A6 C4] Problem z ogrzewaniem i climatronikiem

Ravi224
Adept
Adept
Posty: 43
Rejestracja: 2016-06-20, 18:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Podlasie

[A6 C4] Problem z ogrzewaniem i climatronikiem

Post autor: Ravi224 »

Siema, postaram sie napisać w miare krótko i zwięźle o ile mi sie uda.

Problem polega na tym, że mam ogrzewanie a tak jakby go nie było. Po zakupie auta(grudzien '15) od poczatku auto słabo grzało. W zbiorniczku znalazłem osadzone na ściankach błoto, płyn był koloru brązowego. Za pewne ktoś sypał jakiś proszek uszczelniajacy( o ile taki jest) do układu chłodzenia. Przy wymianie rozrzadu prosiłem mechanika aby zerknął na nagrzewnicę i ewentualnie próbował ją wyczyścic w jakiś sposób. Powiedział że jest drożna ale bez rewelacji. Ostatnie wyczytałem, że jest takie cos jak odpowietrznik przy nagrzewnicy, wiec wziąłem sie za odpowietrzanie gdyż myślałem do tej pory ze zapowietrzony układ moze byc winowajca. Juz pominmy temat odpowietrzania, bo wiem jak to sie robi, ale jedno mnie zaciekawiło. Płyn powinien NORMALNIE uciekac gdy auto jest odpalone a u mnie jest zupełnie inaczej. Przy odpalonym samochodzie, wykręconej srubce od odpowietrzania nagrzewnicy nie leci zupełnie nic. Natomiast jak zgasze auto płyn ucieka. I jest tak od poczatku, zadnych bąbelków nic. Możliwe, ze jednak nagrzewnica moze być zatkana i gotowa do wymiany? Ogrzewanie zachowuje się w taki sposób: na wolno odpalonym wentylatorze grzeje najbardziej z tych kratek na twarz, z nawiewu na szybe grzeje mocniej prawa niż lewa strone(patrząc od tyłu auta), natomiast gdy włacze wentylator na maxa ciepłe powietrze przestaje dmuchac. Dodam, że klapy od kanałów którymi ma leciec powitrze ciepłe działają, zawór przy nagrzewnicy również także jest inny powód?

Drugą sprawa którą zauważyłem kilka dni temu jest sam przestawiajacy sie klimatronic. Na obecna chwila temperaturę mam ustawioną na HI oraz wentylator na 3 kreski. Po chwili jazdy wentylator włacza się na podajże 6 kreskę, a po naciśnieciu raz przycisku "-" wraca do starej prędkości. Klimatronic nie jest ustawiony na AUTO. Czasami zdarza tez się tak, że po prostu zablokuje się i nie mozna zmniejszyc nadmuchu na mniejszy i tego w którym miejscu ma dmuchac, ale temperature mozna zmniejszyc normalnie. Klimatronic jest do wyrzutu czy da sie coś z nim zrobic? Pozdro i przepraszam z góry za takie wypracowanie.
marcin łuków
Mechanik
Mechanik
Posty: 141
Rejestracja: 2014-12-31, 01:14
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: łuków

Post autor: marcin łuków »

przewody idące do nagrzewnicy są oba tak samo ciepłe?
Ravi224
Adept
Adept
Posty: 43
Rejestracja: 2016-06-20, 18:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Podlasie

Post autor: Ravi224 »

Wlasnie nie, dolny jest chlodniejszy o wiele ale lekko cieply. Dodam ze do niedawna nawet po zagrzaniu auta plyn w zbiorniczku byl zimny mino 90*C plynu. I dolne weze od chlodnicy sa rowniez chlodniejsze
marcin łuków
Mechanik
Mechanik
Posty: 141
Rejestracja: 2014-12-31, 01:14
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: łuków

Post autor: marcin łuków »

podejrzewam że musisz zmienić nagrzewnicę.
Ravi224
Adept
Adept
Posty: 43
Rejestracja: 2016-06-20, 18:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Podlasie

Post autor: Ravi224 »

Czyli zapchana moze byc? Sa jakies srodki zeby wlac do zbiorniczka i wyczyscic caly obieg?
Ravi224
Adept
Adept
Posty: 43
Rejestracja: 2016-06-20, 18:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Podlasie

Post autor: Ravi224 »

UP^
kEru
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 262
Rejestracja: 2014-03-15, 17:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

Post autor: kEru »

Możesz spróbować kupić płukankę, ale to bardziej na delikatny osad według mnie, kosztuje grosze. Szybciej wymienisz nagrzewnice na sprawną, niż będziesz walczyć ze starą jak jest zapchana (krążą manuale po sieci jak się wymienia). :ok:
Ravi224
Adept
Adept
Posty: 43
Rejestracja: 2016-06-20, 18:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Podlasie

Post autor: Ravi224 »

Ja nawet nie planuje już czyścic nagrzewnicy tylko wyczyścic blok. przewody od nagrzewnicy odłaczyc, dac na krótko czyli 2 połaczyc i tak pojeździć i spuścic wszystko. Wypłucze to wogole jakoś?
Awatar użytkownika
Apophis
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 91
Rejestracja: 2016-09-14, 13:51
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: FZA

Post autor: Apophis »

zapnij przewody nagrzewnicy ze soba wlej tam ocet i niech se noc tak postoi potem zapniesz waz ogrodowy w jeden odwrotnie do przebiegu chłodziwa i wypłuczesz moze całkeim sporo
Ravi224
Adept
Adept
Posty: 43
Rejestracja: 2016-06-20, 18:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Podlasie

Post autor: Ravi224 »

Nagrzewnica jest tak zatkana ze praktycznie nic do środka nie wlatuje... Wymienie i bedzie spokoj. A jakies domowe sposoby na wyczyszczenie układu chłodzenia?
Awatar użytkownika
Apophis
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 91
Rejestracja: 2016-09-14, 13:51
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: FZA

Post autor: Apophis »

roztwór wody z octem jako płukanke zrobic słyszałem że daje rade
Ravi224
Adept
Adept
Posty: 43
Rejestracja: 2016-06-20, 18:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Podlasie

Post autor: Ravi224 »

Ale poprzednio spuścić płyn tak? I pojeździc z tym przez jakiś czas?
Awatar użytkownika
Apophis
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 91
Rejestracja: 2016-09-14, 13:51
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: FZA

Post autor: Apophis »

w sumie to odpalic na troche niech się rozgrzeje i zostawić potem spuścic i zalać płyn lub powtórzyć zaleznie od tego co nam wyleci. nie testowałem tego jednak to nie wypowiem się ale ocet ladnie odkamienia i lekki roztwor chyba nie bedzie szkodliwy
Ravi224
Adept
Adept
Posty: 43
Rejestracja: 2016-06-20, 18:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Podlasie

Post autor: Ravi224 »

Dobra dzięki za info :) Bede coś z tym działał :)
Arabi
Adept
Adept
Posty: 10
Rejestracja: 2016-10-25, 17:28
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wisła/Kępno

Post autor: Arabi »

Czy zamiast octu mozna uzyc kwasku cytrynowego? Ktos probował? Pytam, bo w firmie uzywamy tego do usuwania wlasnie osadu z kamienia, tylko sie zastanawiam czy przypadkiem czegos nie uszkodzi...jakichs uszczelek np.
Każdy kto choć raz probował puścić cichacz w towarzysytwie wie jak operować sprzęgłem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Deska rozdzielcza, nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie”