[100 C4] Grzanie Foteli

arturro78
Adept
Adept
Posty: 24
Rejestracja: 2014-10-04, 07:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: WWA

[100 C4] Grzanie Foteli

Post autor: arturro78 »

Drodzy Audimaniacy,

długo tu nie zaglądałem ponieważ moja Audiola stała i czekała na dobre czasy, los chciał tak, że teraz nią się poruszam i znalazłem kilka rzeczy które nie działają. Mianowicie, proszę o informację czy u was jest tak samo jak u mnie z grzanymi fotelami, jak fotel kierowcy nie jest włączony to pasożyta nie grzeje? (tydzień walczyłem z szukaniem gdzie napięcie znika z fotela pasożyta).
dechpo
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 478
Rejestracja: 2012-04-23, 19:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: dechpo »

arturro78, nie powinno być tak, kiedyś jeździłem z fotelem kierowcy bez maty i grzanie działało u pasażera. W kostce masz 6 przewodów 4 grubsze to prądowe 2 od oparcia i 2 od siedziska(połączone szeregowo). Jeśli przewód jest przetarty, to nie grzeje zarówno siedzisko jak i oparcie, mimo, że to dwie różne maty. Dodatkowo jest czujnik przegrzania, który zapobiega usmarzeniu jajek.
FAŁDZIK
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 390
Rejestracja: 2011-06-08, 15:42
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Przemyśl
Płeć:

Post autor: FAŁDZIK »

no i jeszcze czujnik nacisku, żeby maty nie grzały jak nie siedzisz
arturro78
Adept
Adept
Posty: 24
Rejestracja: 2014-10-04, 07:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: WWA

Post autor: arturro78 »

wszystko się zgadza ale jak nie włączę siedzenia kierownika minimum na 3 to zasilania na fotelu pasożyta nie ma. Instalacja fabryczna. ile czasu mi to zajeło żeby to rozkminić. Fotel kierowcy ma zasilanie 6v, 6v, 12, jakieś mniejsze napięcia, a fotel pasożyta 0V, jak włączę fotel kierownika na 3 to wcześniej wspomniane napięcia pojawiają się na fotelu pasożyta. Dziwna akcja bo wydaję się mi, że niezależnie powinny działać fotele.

Może ten typ tak ma?

[ Dodano: |26 Sty 2017|, o 22:08 ]
chyba czujnika ucisku to w w mojej 100 to nie ma. Za stare auto :)

[ Dodano: |26 Sty 2017|, o 22:09 ]
chyba czujnika ucisku to w w mojej 100 to nie ma. Za stare auto :)
dechpo
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 478
Rejestracja: 2012-04-23, 19:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: dechpo »

FAŁDZIK, u mnie nie było czujników nacisku, grzało jak nikt nie siedział. arturro78, nie powinno tak być, coś jest kombinowane z instalacją. Zacznij od kostek pokręteł od grzania, czy nie ma tam czegoś podejrzanego.
arturro78
Adept
Adept
Posty: 24
Rejestracja: 2014-10-04, 07:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: WWA

Post autor: arturro78 »

kostki regulacji grzania foteli wyglądają na fabryczne chyba, że ktoś poprzekładał kable. Włączniki właśnie drugie kupiłem bo moje były uszkodzone i nie grzały fotele, a po założeniu drugich zaczęły grzać ale tak jak pisałem wcześniej.
Ma może ktoś zdjęcie z kolorami albo rozpiskę kolorów przewodów w kostce?
jarek_audi
Mechanik
Mechanik
Posty: 173
Rejestracja: 2014-04-30, 00:13
Imię: Jarek
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Strzyżów

Post autor: jarek_audi »

Oryginalnie do kostki grzania fotela kierowcy dochodzi stały plus , plus po stacyjce i masa te piny z kostki grzania kierowcy ida do kostki pasażera więc możesz wyjąć calkiem wlacznik fotela kierowcy i pasażer ma grzac jeśli tak nie jest to instalacja jest kombinowana. Robilem wwiazki grzania przod i tyl więc opis pinow mam jak bedziesz potrzebowal to pisz ale w pierwszej kolejnosci sprawdz czy kabel grubszy bialo czerwony to staly plus, , cienszy niebiesko czarny plus po kluczyku a brazowy i brazowo czarny masa?
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

sa dwa rodzaje przelacznikow.krotki i dlugie.moze dokupiles krotkie ktore sa bezprzekaznikow.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
arturro78
Adept
Adept
Posty: 24
Rejestracja: 2014-10-04, 07:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: WWA

Post autor: arturro78 »

Dzięki Panowie za odpowiedź,

już się się pogodziłem, że tak ma być, jak piszecie stały plus jest po zapłonie jest włączniki są dokupione długie wg. ne z etki ale te które miałem i te co kupiłem nie mają przekaźników przynajmniej mechanicznych chyba, że ten scalak na płytce jest przekaźnikiem, albo tranzystor, triak, który jest do radiatora przytwierdzony to wtedy jest.

A na dzień dzisiejszy już się zrobiło tak, że muszą być włączone obydwa fotele min. na 3, żeby któryś kolwiek grzał.

Zastawia mnie ten mikrostik w wyłącznikach grzanie, co ma za zadanie? Jak się włączy na jedynkę to coś załącza. Może ten mickrostik podaje napięcie na na fotel?

Nie wiem o co chodzi, będę jeszcze szukał w takim razie.
jarek_audi
Mechanik
Mechanik
Posty: 173
Rejestracja: 2014-04-30, 00:13
Imię: Jarek
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Strzyżów

Post autor: jarek_audi »

jeśli masz długie wyłączniki to w nich już jest wszystko co potrzeba czyli i włączniki i przekaźnik do tego potrzebna jest odpowiednia wiązka i maty w grzanych fotelach ot to cały układ grzanych foteli . Może ty masz tak ,że masz wiązkę do krótkich włączników a wsadzone masz długie i wtedy nic z tego nie będzie bo z tego co wiem to tam są przekaźniki poza włącznikami . W wolnej chwili postaram ci się to prosto rozrysować sprawdzisz u siebie piny w kostkach z pinami przy fotelu i będzie wszystko wiadomo. Układ grzania foteli z długimi włącznikami jest bardzo prosty myślę ze ogarnie go każdy kto odrobinę zna się na elektryce
arturro78
Adept
Adept
Posty: 24
Rejestracja: 2014-10-04, 07:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: WWA

Post autor: arturro78 »

jarek_audi -dzięki za wskazówki, ale instalację mam oryginalną, fabryczną. Włączniki wg. etki długie. W etce zauważyłem że jest też włącznik coś ala czujnik obecności pasażera, zawsze mierzyłem napięcia jak na fotelu nie siedziałem.

Muszę jeszcze to sprawdzić być może te włączniki coś szwankują.
jarek_audi
Mechanik
Mechanik
Posty: 173
Rejestracja: 2014-04-30, 00:13
Imię: Jarek
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Strzyżów

Post autor: jarek_audi »

No to zrób pomiary i daj znac u mnie i u kumpla w kazdym razie jest tak ze moge jeden wlacznik calkiem wyjąć a ten drugi co zostaje zalacze i dany fotel grzeje bo sa to dwa obwody z tym ze na jednym zasilaniu i zabezpieczeniu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Deska rozdzielcza, nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie”