[100 C4 2.8 AAH] Bez klimy, da się założy?

szarpej913
Adept
Adept
Posty: 8
Rejestracja: 2017-01-29, 17:03
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: CW

[100 C4 2.8 AAH] Bez klimy, da się założy?

Post autor: szarpej913 »

Da się założyć klime i panel climatronik do AAH, czy warto, jakie koszty?


Obrazek
zdjecie poglądowe ;)
Awatar użytkownika
lukaszz2369
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 305
Rejestracja: 2012-11-14, 15:53
Imię: Łukasz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Konin
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Płeć:

Post autor: lukaszz2369 »

Jeżeli ma się dużo samo zaparcia to wszystko da się zrobić ;-) Najlepiej to dorwać całą instalacje z jakiegoś rozbitka i przełożyć z jednego do drugiego. Do tego dochodzi kwestia akumulatora czy masz podszybiu czy pod tylną kanapą, bo jak nie masz pod kanapą to będziesz musiał tam go przełożyć.
Awatar użytkownika
drmort
Mechanik
Mechanik
Posty: 233
Rejestracja: 2012-10-25, 22:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Otwock

Post autor: drmort »

szarpej913,

z klimatronikiem masz dużo więcej zabawy żeby poupychać wszystkie czujniki, kommputery etc.
nie znam człowieka który by sam przełoży klimatronic

jeżeli zakładać samemu to manualna klima będzie dużo lepszym pomysłem
koszt kompletnej manualnej klimy to ok 600zł
Awatar użytkownika
drmort
Mechanik
Mechanik
Posty: 233
Rejestracja: 2012-10-25, 22:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Otwock

Post autor: drmort »

MARO pyta mnie na prv:
MARO pisze:Witam

Przeglądam ostatnio forum w poszukiwaniu pomocy co do klimy :D.
Moje Audi 100 2,8 nie ma klimy a no powiem, że czasami mi to doskwiera. Trafiłem na ten materiał:

http://www.audi-c4.pl/viewtopic.php?t=13051

Gdzie wypowiadasz sie na temat manualnej za +/- 600 złoty (pewnie +) taka byłaby wystarczająca prosta w obsłudze i stosunkowo tania.

Chciałem sie zapytać czy dobrze sobie to wyobraziłem. Wyciągając z trupa klime ( musi byc manualna haha ) i po prostu przełożenie jej do podszybia, podłączenie chłodnicy itp + dwóch guzików wewnątrz ? Czy jednak nie jest to aż tak proste jak mi sie wydaje ? Akumulator mam w kanapie wiec chyba wszystko w porządku :)

Mógłbyś dodać swoje uwagi np, czy z każdej Audiczki mogę wyciągnąć a6 tez wchodzi w grę czy tylko 100 ?
ja nie przekładałem, ale znam kogoś kto przekładał ;-)

1. więc jeżeli masz kompletną klimę (również wszystkie uchwyty np. do zamontowania kompresora oraz koniecznie kompletną nie pociętą wiązkę w przekaźnikami etc.) to nie powinno być najmniejszego problemu

2. najlepiej jeśli byś sam tę klimę demontował to już będziesz miał wiedzę co gdzie podłączać

3. lepiej mieć klimę z A6 bo z 100 może Ci się trafić na stary czynnik R12

4. układ powinieneś mieć z takiego samego silnika jak Twój (kwestie prowadzenia przewodów, mocować itd).
Awatar użytkownika
MARO
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2016-03-30, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wałcz
Podziękował: 1 raz

Post autor: MARO »

drmort pisze:MARO pyta mnie na prv:
MARO pisze:Witam

Przeglądam ostatnio forum w poszukiwaniu pomocy co do klimy :D.
Moje Audi 100 2,8 nie ma klimy a no powiem, że czasami mi to doskwiera. Trafiłem na ten materiał:

http://www.audi-c4.pl/viewtopic.php?t=13051

Gdzie wypowiadasz sie na temat manualnej za +/- 600 złoty (pewnie +) taka byłaby wystarczająca prosta w obsłudze i stosunkowo tania.

Chciałem sie zapytać czy dobrze sobie to wyobraziłem. Wyciągając z trupa klime ( musi byc manualna haha ) i po prostu przełożenie jej do podszybia, podłączenie chłodnicy itp + dwóch guzików wewnątrz ? Czy jednak nie jest to aż tak proste jak mi sie wydaje ? Akumulator mam w kanapie wiec chyba wszystko w porządku :)

Mógłbyś dodać swoje uwagi np, czy z każdej Audiczki mogę wyciągnąć a6 tez wchodzi w grę czy tylko 100 ?
ja nie przekładałem, ale znam kogoś kto przekładał ;-)

1. więc jeżeli masz kompletną klimę (również wszystkie uchwyty np. do zamontowania kompresora oraz koniecznie kompletną nie pociętą wiązkę w przekaźnikami etc.) to nie powinno być najmniejszego problemu

2. najlepiej jeśli byś sam tę klimę demontował to już będziesz miał wiedzę co gdzie podłączać

3. lepiej mieć klimę z A6 bo z 100 może Ci się trafić na stary czynnik R12

4. układ powinieneś mieć z takiego samego silnika jak Twój (kwestie prowadzenia przewodów, mocować itd).

Sam wyjąć mógłbym i to z miłą chęcią ale wtedy trzeba znaleźć dawce dosc blisko miejsca zamieszkania + manualna (dobrze mysle ? czy obojetnie jaką, mam chwile zwątpienia .... ) wgl to w a6 występowała jeszcze manualna ?
Jeszcze jedna sprawa organizacyjna, gdzie moge znaleźć dokładny opis klimatyzacji co powinna zawierac itp.
Awatar użytkownika
Sylwester1775
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 72
Rejestracja: 2014-12-13, 17:30
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin i okolice

Post autor: Sylwester1775 »

A ja mam troche inne pytanie bo mam a6 c4 2.8 ack z kompletnym klimatronikiem i wszystko jest wybebeszone i pozostała kwestia podzidlenia wiązki. Jak to zrobić aby wszystko pasowało komuś komu to sprzedam. Część mam wyciàgniete ale idą kable które wchodzą w główną wiązke i nie wiem czy też je wyciągać.
Audi A6 C4 Avant 2.8 30v Quattro - Jest W planach jakieś v8
ODPOWIEDZ

Wróć do „Deska rozdzielcza, nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie”