[A6 C4] [2.5 TDI AEL] Sprawdzenie klimatyzacji

Awatar użytkownika
Misiek90
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 65
Rejestracja: 2011-07-06, 16:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jarosław

[A6 C4] [2.5 TDI AEL] Sprawdzenie klimatyzacji

Post autor: Misiek90 »

Witam, przy kupowaniu autka właściciel poinformował mnie ze klima nie chodzi i nie wie dlaczego, a że ja teraz będę rozbierać przód to chce wcześniej pojechać na serwis klimy żeby potem nie robić roboty jeszcze raz, ale najpierw chce się czegoś dowiedzieć. Mianowicie u mnie jest tak zapalam autko i wciskam na klimatorniku AUTO zapala się śnieżynka i słyszę jak coś się załącza pewnie sprężarka jednak jak podniosę maskę wiatrak po stornie kierowcy się kreci natomiast ten po stornie pasażera (mniejszy stoi) po chwili nadal ani nie drgnie lecz śnieżynka nie gaśnie a wydaje mi się ze powinna rozłączyć sprężarkę. Nie wiem czy układ jest szczelny mam zamiar wybrać się w tym tyg do serwisu. A i ile takie coś mniej więcej kosztuje samo sprawdzenie szczelności itp??
Audi 100 C4 Sedan
Audi 80 B2 Sedan
Audi 80 B3 Sedan
Obecnie - Audi A6 C4 Avant
W planach Audi S6 C5 Sedan:)
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Pewnie brak/mało czynnika. Układ zalewają jakimś tanim gazem z kontrastem i po czasie sprawdzają lampą UV gdzie jest nieszczelność lub razem z czynnikiem dają kontrast. Zapełnienie czynnikiem z kontrastem od zera to koszt ok 200zł a ten pierwszy wariant nie wiem.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Hincó
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 331
Rejestracja: 2011-06-26, 14:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bochnia

Post autor: Hincó »

U mnie robią tak jak niewiadomo co jest grane- najpierw bodajże azot ok 17 bar, z godzinka-dwie i sprawdzenie czy coś nie uciekło. Jak jest ok, 20zł. A nie to dajesz 50 i człowiek wbija czynnik i szuka wycieku detektorem. Jak nie znajdzie nic nie płacisz ;) Jak znajdzie to cena nabicia mało Cię interesuje bo sporo kasy wywalisz na prawdopodobnie chłodnice (nie polecam zamienników- są na jeden sezon!) czy przewody czy cokolwiek. Ale nabicie w okolicy 150zł. Dodająs wcześniejsze sprawdzenie-200. A jak chcesz sorawdzić po naprawie to kolejne złotówki :E
Ale co do Twojego problemu-sprawdź bezpieczniki i przekaźniki od wentylatora. Ma się kręcić przynajmniej na 1 biegu po załączeniu sprężarki ;)
160+PS
Awatar użytkownika
Misiek90
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 65
Rejestracja: 2011-07-06, 16:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jarosław

Post autor: Misiek90 »

A gdzie szukać bezpieczników/przekaźników od wentylatora????

[ Dodano: 2011-09-01, 13:06 ]
Wiec tak sprawdziłem bezpieczniki wszystkie ok nie wiem gdzie są przekaźniki, jak sprawdzić wentylator da się jakoś na krótko do aku podłączyć??
Audi 100 C4 Sedan
Audi 80 B2 Sedan
Audi 80 B3 Sedan
Obecnie - Audi A6 C4 Avant
W planach Audi S6 C5 Sedan:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Deska rozdzielcza, nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie”