[ALL] Kilka pytań odnośnie webasto - telestart, pin D1

kwazik
Mechanik
Mechanik
Posty: 187
Rejestracja: 2013-08-27, 21:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

[ALL] Kilka pytań odnośnie webasto - telestart, pin D1

Post autor: kwazik »

Cześć :)
Zakupiłem roczne, analogowe webasto thermo top C z zegarkiem preselekcyjnym 1530.
Niestety mam częściowo nienormowany czas pracy i zegarek preselekcyjny się u mnie nie sprawdzi muszę dołożyć do niego jakieś zdalne sterowanie.
W grę wchodzi:
- T91
- ThermoCall (któraś starsza wersja)

T91 niby zasięg 1000m, ale w mieście wiadomo, że tyle nie wyciągnie - tak praktycznie sięgnie z jednej strony wieżowca z wielkiej płyty na drugą ?
Jak jest ze sterowaniem czasem pracy pieca przy tym zegarku ? Na forum elektrody spotkałem się z info, że część pilotów nie ma możliwości ograniczenia czasu działania...
Przewietrzanie w lecie jest sterowane z pilota ?

ThermoCall - jakaś starsza wersja (na TC3 mnie nie stać). Jak wygląda tutaj odpalanie pieca ? Gdzieś tam znalazłem instrukcję do TC1.1 i jeżeli dobrze zrozumiałem to trzeba było podać pin, potem wysłuchać infolini, wybrać jakiś numerek na telefonie i dopiero odpaliło.
Trochę to kłopotliwe. Przy codziennym odpalaniu pieca wystarczy mi, żebym zadzwonił do auta to odpala piec i... tyle, a dodatkowo mam możliwość wyboru czasu pracy pieca itd.

Co robi pin D1 ??? Tylko uruchamia klimatronik z ustawieniami użytkownika (takimi na jakich auto zostawiłem) czy D1 to też program do webasto - nawiew na szyby, niskie obroty wentylatora itd ?

Pozdrawiam
kwazik
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

michaelo ci moze pomoze..
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
kwazik
Mechanik
Mechanik
Posty: 187
Rejestracja: 2013-08-27, 21:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: kwazik »

Butterbean - wiem, ale nie chcę się narzucać i wywoływać Go do tablicy :)
Grzecznie poczekam i najwyżej się przypomnę na priv z moim tematem.
Pzdr
kwazik
Awatar użytkownika
Michaelo
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 89
Rejestracja: 2011-06-08, 19:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Michaelo »

kwazik pisze:Zakupiłem roczne, analogowe webasto thermo top C
Super! Bardzo dobry wybór.
kwazik pisze:W grę wchodzi:
- T91
- ThermoCall (któraś starsza wersja)

T91 niby zasięg 1000m, ale w mieście wiadomo, że tyle nie wyciągnie - tak praktycznie sięgnie z jednej strony wieżowca z wielkiej płyty na drugą ?
T90/T91 - optymalna opcja. Myślę, że nie warto wchodzić w koszty (ThermoCall).
Do 1000m na otwartej przestrzeni.
Myślę, że sygnał dotrze w tych warunkach. Oczywiście stan baterii ma tutaj decydujące znaczenie.
[Uwaga na T91R - tego nie kupujemy dla naszych zastosowań.]
kwazik pisze:Jak jest ze sterowaniem czasem pracy pieca przy tym zegarku ? Na forum elektrody spotkałem się z info, że część pilotów nie ma możliwości ograniczenia czasu działania...
Z tego co pamiętam to jest możliwość ustawienia okresu czasu pracy ogrzewania w zakresie 10-60 minut. Domyślnie ustawione jest na 30 mintut.
kwazik pisze:ThermoCall - jakaś starsza wersja (na TC3 mnie nie stać). Jak wygląda tutaj odpalanie pieca ? Gdzieś tam znalazłem instrukcję do TC1.1 i jeżeli dobrze zrozumiałem to trzeba było podać pin, potem wysłuchać infolini, wybrać jakiś numerek na telefonie i dopiero odpaliło.
Trochę to kłopotliwe. Przy codziennym odpalaniu pieca wystarczy mi, żebym zadzwonił do auta to odpala piec i... tyle, a dodatkowo mam możliwość wyboru czasu pracy pieca itd.
Zakup sobie dogodny moduł GSM i steruj pracą pieca jak Ci się podoba :)
Moduły GSM nie są drogie.
kwazik pisze:Co robi pin D1 ??? Tylko uruchamia klimatronik z ustawieniami użytkownika (takimi na jakich auto zostawiłem) czy D1 to też program do webasto - nawiew na szyby, niskie obroty wentylatora itd ?
PIN D1 oczekuje na sygnał +12VDC, który przychodzi od pracującego agregatu (po osiągnięciu temp. 20C). W agregacie jest to najczęściej pin X1:4.
Ten sam sygnał zasila cewkę przekaźnika odpowiadającego za zasilanie/załączanie dmuchawy pojazdu, podczas gdy zapłon jest wyłączony.
Nasze klimatroniki pamiętają ustawienia użytkownika. A co za tym idzie agregat nie steruje "aktywnie" nadmuchami.

Opcja LATO/ZIMA - odpuść sobie.

Dla Naszych AELi warto dołożyć dodatkowy zawór, który odpowiada za przełączanie mały - duży obieg.
Mały obieg = agregat - nagrzewnica.
Duży obieg = agregat - nagrzewnica - silnik.
[UWAGA dla totalnych amatorów - chłodnica pojazdu nie bierze udziału w układzie ogrzewania postojowego!]
I teraz gdy zastosujemy moduł GSM z kilkoma wyjściami przekaźnikowymi oraz czujnikami temperatury to tylko wyobraźnia ogranicza Nas w jaki sposób, w jakim czasie i do jakiej wartości temperatury ogrzejemy sobie silnik/kabinę.
Monitoring stanu napięcia akumulatora też jest niezłą opcją...

Możliwości jest wiele, kombinuj ;)
I V-ce Mister zlotu '12
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

Michaelo, no tos sie rozwinal..jak go ni ma to ni ma ale jak napisze to juz poemat..gratuluje i udzielam pochwaly slownej..do odebrania na zlocie..
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
kwazik
Mechanik
Mechanik
Posty: 187
Rejestracja: 2013-08-27, 21:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: kwazik »

Michaelo dziękuję za bardzo wyczerpującą odpowiedź :)
Koniec końców z pilotów kupiłem nowy T91, więc z dodatkowymi zaworami nie będę kombinował.
Teraz pozostało tylko umówić się na montaż i cieszyć z wymarzonego ciepła w aucie.

Pozdrawiam
kwazik
ODPOWIEDZ

Wróć do „Deska rozdzielcza, nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie”