[A6 C4] Guziki i kable na manetce swiateł drogowych.

grzesiekduch
Adept
Adept
Posty: 7
Rejestracja: 2016-08-28, 19:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rybnik

[A6 C4] Guziki i kable na manetce swiateł drogowych.

Post autor: grzesiekduch »

Witam serdecznie. Ostatnio padł mi pająk co skutkowało brakiem świateł drogowych.
Spryskałem przełącznik kontaktem i "mruganie" długimi działa jednak na stałe włączyć się nie chcą. Jako że autko mam od tygodnia niewiele o nim wiem. Zabrałem się do rozbierania kierownicy by dostać się do zespolonego.

Nigdy jakoś wcześniej tego nie zauważyłem ale, na przełączniku od drogowych świateł mam dwa guziki, nie mam pojęcia od czego są, w manetkę są wpięte 3 kabelki też nie wiem od czego.



Z racji tego iż pająka będę musiał wymienić to moje pytanie do Was Panowie, co to za guziki ,od czego są i czy mogę je zwyczajnie odciąć po wymianie na standardowy przełącznik od A6 C4 2.5 TDI AEL?

Z góry dziękuję za odpowiedź, sukam wyjaśnień w sieci już 2 dzień i nikt nie pomógł
http://www.fotosik.pl/zdjecie/a7b28c5fe71bee76
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-08-28, 19:52 przez grzesiekduch, łącznie zmieniany 2 razy.
Georgi
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 78
Rejestracja: 2014-11-18, 22:24
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Luzino

Post autor: Georgi »

Według mnie to wygląda na przełącznik z wersji specjalnej, czy Twoje Audi nie służyło kiedyś jako taxi, karetka, straż pożarna albo policja? całkiem możliwe że te przyciski były do sterowania kogutami.

Po etce taka manetka wychodzi pod numerem katalogowym 8D095351301C
grzesiekduch
Adept
Adept
Posty: 7
Rejestracja: 2016-08-28, 19:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rybnik

Post autor: grzesiekduch »

Tego nie wiem, taxi raczej odpada bo chyba producent nie produkował by manetek specjalnie dla taksówek...być może policyjne, będę musiał sprawdzić dokładniej.

Tak czy inaczej jeśli służyło to do włączania koguta to spokojnie mogę to odciąć przy wymianie. Teraz pozostaje poszukać zegarów z AC/BC co pewnie będzie graniczyło z cudem. Dziękuję za odpowiedź :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przełączniki zespolone, zegary, stacyjka, tempomat”