[100 C4] Aktywowanie buzzera po otwarciu drzwi

mietek69
Mechanik
Mechanik
Posty: 138
Rejestracja: 2011-06-25, 15:58
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Czestochowa

[100 C4] Aktywowanie buzzera po otwarciu drzwi

Post autor: mietek69 »

To ja też coś dodam ciekawego:
Kołek 18ty w zielonej wtyczce musi być wpięty do styku drzwi kierowcy i kołek 15ty czerwonej wtyczki musi być podłączony do zacisku 86s (posiadającego napięcie plus 12V do czasu wyjęcia kluczyka ze stacyjki.
Obydwa nie są w 100 C4 okablowane .
Gong zabrzęczy gdy kluczyk będzie jeszcze w stacyjce a kierowca otworzy drzwi.

W zasadzie gongu można użyć do czego się tylko chce.
Tak długo jak pin 15 (czerwony plus) i pin 18 (zielony minus) są złączone to będzie działać.
Przełącznik języka kompa pokładowego musi być ustawiony na wersję USA względnie Kanada. (chodzi o ten przełącznik z tyłu zegarów gdzie jest US, EU itp).
Po ustawieniu na USA licznik kilometrów bedzie wskaywał w milach zamiast w kilometrach natomiast w pozycji Kanada pozostanie w kilometrach natomiast w obydwu przypadkach zmieni się komunikat z „BREMS LICHT” na taki symbol X w kółkach- to chyba waunek funkcjonowania tej opcji ale pewności nie mam bo nie piszą.

Wyżej wymienione styki w drwiach kierowcy i zacisk 86 s muszą być prawidłowo podpięte. Ponadto kołek 22gi w zielonej wtyczce daje 12V z lewego światła postojowego a kołek 9ty zilonej wtyczki z prawego. Można dla dalszego rozbudowania funkcji (np. sygnalizacji włączonego radia) należy także podłączyć pkołek 26 z czerwonej styczki z 12V sterowaniem, również wtedy zabrzęczy ten sam brzęczyk
Ostatnio zmieniony 2011-12-13, 21:39 przez mietek69, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przełączniki zespolone, zegary, stacyjka, tempomat”