[100 C4] światła do jazdy dziennej LED w soczewkach

pablo90
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 729
Rejestracja: 2011-06-21, 18:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: KR/TK

[100 C4] światła do jazdy dziennej LED w soczewkach

Post autor: pablo90 »

witam !

posiadam w swojej secie soczewki na 3 zarowki, dlugie, mijania i przeciwmgielne.
nie mam w ogóle instalacji do przeciwmgielnych, dlatego wpadło mi do głowy żeby zapodać tam zarówki:
http://allegro.pl/a-zarowka-led-h3-12v- ... 12465.html
i pociagnac do nich po jednym kablu zakonczonego konektorem i wyjsc z tym gdzies na konsole centalna i zalozyc wlacznik.
mam jednak kilka pytan natury elektycznej:

do całej lampy dochodza 4 kable - mijania drogowe postojowe i przeciwmgielne czy masa ? jesli to pierwsze to jak wykorzystac ten kabel ? do czego podpiac wlacznik z konsoli centralnej ?
jak to bedzie świecić skoro dochodzi tam tylko kabel z napięciem ? oprawa żarówki robi za masę czy jak ?
nie mam jak za bardzo podać kabla do wnetrza lampy tak, zeby sie syf do środka nie dostawał.. a czyszczenie soczków co chwile mi sie nie widzi ;p
gdyby ktoś miał jakiś schemacik to chętnie bym się przyjrzał..
prosze o pomoc i rady :)
prędkość nie zabija, tylko zbyt szybkie jej wytracanie...
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Jeśli ma to być LED to możesz bez przekaźnika bezpośrednio pod złącze 30 (stały plus) lub 15 (po kluczyku), szukaj z miernikiem pod kierownicą przy tych złączach na śruby z nakrętkami albo np pod zasilanie zapalniczki na szybko a włącznik możesz najlepiej zrobić pod przycisk przeciwmgielnych, albo innego dorobionego jak nie ma w konsoli.

Dorzuć w taki ukł jakiś bezpiecznik, tak dla bezpieczeństwa przy miejscu pobrania zasilania, w razie zwarcia kabelka/przetarcia go, nie sfajczysz auta, chyba że pod zapalniczkę to niekoniecznie bo ma własny.

Ten 4 przewód to masa, jest wtykana na bolca w obudowie żarówek wykonanego z alu lub coś w tym stylu, powinieneś zauważyć.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
pablo90
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 729
Rejestracja: 2011-06-21, 18:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: KR/TK

Post autor: pablo90 »

J.A.G, powiedz mi jeszcze..
rozumiem ze kabel ze stałym lub napięciem po kluczyku ciągne na przykład spod kolan kierowcy do przełącznika, od przełącznika kabelek muszę wyciągnac pod maskę do prawej i lewej lampy z napięciem po wcisnięciu przełącznika. masę mogę podebrać gdzieś od postojówki na przykład ?
bezpiecznik wrzucę w kabelek zaraz po wyprowadzeniu go spod kolan, przed przelącznikiem, bedzie ok ? jesteś w stanie podać mi jaki to ma być bezpiecznik? ponadto byłbym wdzięczny za podpowiedz jak dostać się z kablem do wnętrza lampy ?
prędkość nie zabija, tylko zbyt szybkie jej wytracanie...
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Masę weź skąd ci pasuje, nie ma znaczenia przy takim małym prądzie, nawet wyprowadź kolejny przewód i na blachowkręt lub istniejąca śrubkę do nadwozia.
Bezpiecznik tak jak piszesz montuj a wielkość to np 10-15A i tak te ledy nie ciągną więcej jak kilka Watt, chodzi tylko o ew zwarcie które przepali każdy bezpiecznik.
pablo90 pisze:jak dostać się z kablem do wnętrza lampy ?
Masz złącze okrągłe jak w A6 czy same przewody na gumowej uszczelce (nie wiem jak jest w 100 na soczewce)? Wiertełko średnicy przewodu, przeciągasz i nic ci do wnętrza nie wleci, najlepiej bliżej spodu a jak gumowa uszczelka to w uszczelce małą dziurkę i ewentualnie jakiś silikon dla pewności że syf, woda nie naleci.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

Te "żarówki" led to porażka, będzie to wyglądać jakbyś świeczkę dał za soczewkę :lol:
Jak chcesz coś co będzie widoczne to zobacz w moim temacie, gdzie wyrezałem na ledowych zamiennikach żarówek mr16
()()()() Jedna rodzinka VW
pablo90
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 729
Rejestracja: 2011-06-21, 18:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: KR/TK

Post autor: pablo90 »

same żarówki to już drugorzędna w sumie sprawa, najpierw zrezam instalację a później bede kombinował z żarówkami.. zależy mi na czymś oszczędnym bo szkoda mi już normalnych żarówek przy jeździe cały czas..
prędkość nie zabija, tylko zbyt szybkie jej wytracanie...
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

normalnych żarówek przy jeździe cały czas..
Zwykłe to jeszcze pół bidy nie duzy koszt a co jak ktos ma Xenony? :-P Tata iedawno wymieniał, u nas krzykneli mu 300 cos za sztuke na alledrogo kupił za 150 :-P
pablo90
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 729
Rejestracja: 2011-06-21, 18:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: KR/TK

Post autor: pablo90 »

chce kupić jakieś dobre H1 do soczewek ale szkoda mi używać na dzień..
dlatego chyba rzeczywiście wrzuce ledowe mr16 podobnie jak kolega wolfik0.
prędkość nie zabija, tylko zbyt szybkie jej wytracanie...
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

Jak masz soczewki to do h1 wrzuć xenon i po problemie :mrgreen:
()()()() Jedna rodzinka VW
pablo90
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 729
Rejestracja: 2011-06-21, 18:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: KR/TK

Post autor: pablo90 »

myślałem nad tym, ale nie chce żadnego badziewia a dobry xenon niestety kosztuje :(
prędkość nie zabija, tylko zbyt szybkie jej wytracanie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”