[ ALL] Brak świateł drogowych po włączeniu kierunkowskazu

Awatar użytkownika
Rikimaru
Mechanik
Mechanik
Posty: 220
Rejestracja: 2011-03-12, 10:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Elbląg

[ ALL] Brak świateł drogowych po włączeniu kierunkowskazu

Post autor: Rikimaru »

Tak jak w temacie całe oświetlenie lamp przednich mam sprawne, tylko jak włączę światła drogowe a po jakimś czasie chcę włączyć kierunkowskaz obojętnie czy prawy czy lewy to wtedy wyłączają mi się światła drogowe. Jak wyłączę kierunkowskaz to włączają się światła drogowe.

Mogę też włączyć światła drogowe przy włączonym kierunkowskazie ale muszę mocno poruszać manetką.

Miał ktoś taki przypadek, dodam, że mam manetkę z tempomatem.

Rozumiem, że mam zdjąć kierownicę rozebrać osłonę kolumny kierownicy i co dalej w tym pająku?
Los się musi odmienić
Awatar użytkownika
Pstrus
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 54
Rejestracja: 2014-05-23, 22:14
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: slesin

Post autor: Pstrus »

Rozebrać i przeczyscic styki. Powinno pomuc, przynajmniej u mnie pomoglo :-)
Sprawdzilem czy wsio działa bez podłączonej poduszki i mi kontrolka później świeciła wiec nie polecam włączania zapłonu przed złożeniem wszystkiego
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

Rikimaru, zapewne w pajaku styki trzeba przeczyscic jednak pamietaj ze zabawa dla cierpliwych i delikatnych rak. Ja polamalem taki smieszny plasticzek i musialem pajak kupic drugi
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

Miałem podobnie jeśli chodzi o światła długie - jak włączyłem na stałe to były, ale nie miałem mrugnięcia.

Jeśli chodzi o jaja z kierunek- światła to jak rozbierzesz pająka lewego to w tej górnej sekcji masz takie blaszki - u mnie jedną musiałem podgiąć. Bawiłem się miernikiem na ciągłość obwodu (buzer) - machałem dźwigienką i się pokapowałem w której pozycji jak ma być blaszka, w jednej pozycji nie łapała ścieżki.

Jeśli chodzi o tą durną dźwigienkę od "blokowania" dźwigienki kierunku to specjalnie kupiłem drugiego pająka, bo go połamałem. Przełożyłem go to nie miałem tego mrugnięcia, jak zrobiłem mrugnięcie to znowu urwałem w tym nowym tą dźwigienkę.

No więc jak się wam urwie ta dźwigienka od kierunków to ja dałem małego gwoździa jak na zdjęciu - wziąłem go lutownicą wgrzałem, ale można dać koszulkę termokurczliwą a w tym zypcyku co siedzi w pająku nawierciłem małą dziurkę - chodzi to, może ciut inaczej niż fabryka ale kwestia przyzwyczajenia.

Obrazek
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
Awatar użytkownika
Rikimaru
Mechanik
Mechanik
Posty: 220
Rejestracja: 2011-03-12, 10:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Elbląg

Post autor: Rikimaru »

Dobra dzięki chłopaki za podpowiedzi :mrgreen: . Na spokojnie któregoś dnia to zrobię.
Los się musi odmienić
Awatar użytkownika
audicygaroavant
Adept
Adept
Posty: 21
Rejestracja: 2014-07-24, 21:21
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: LKS

Post autor: audicygaroavant »

Miałem to samo. Najpierw ginęły długie gdy włączyłem kierunek. W końcu długie zniknęły całkiem. Były tylko pod "migawką". Wymieniłem pająka na drugi z alledrogo- używany sprawny. Podziałał tylko chwilę. Muszę chyba założyć przekaźniki na długie/krótkie.
Audi 100 C3 2.2T MC AVANT - NIE MA TO JAK "STARA POCZCIWA BABCIA"
Awatar użytkownika
Danieles
Mechanik
Mechanik
Posty: 187
Rejestracja: 2014-01-27, 15:28
Imię: Daniel
Moje Audi: S4 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.2T 230KM (AAN)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Malbork / Macroom

Post autor: Danieles »

Nie musisz ,nasze auta już są wyposażone w przekażniki ,po prostu kupiłeś też używany i dlatego, jak masz cierpliwość i wyobrażnię aby dociekać jak to działa to rozbierz przeczyść i wsio będzie banglało
Ostatnio zmieniony 2014-08-19, 23:45 przez Danieles, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”