[ ALL] [ALL] Kiepski rozruch

Wszystkie elementy elektryki znajdujące się w komorze silnika.
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Jeżeli po oczyszczeniu "chemicznym" dalej będziesz widział zaśniedziałą powierzchnię to, mimo że zdzierasz szlachetną powłokę, drobny, bardzo drobny papier, plus smar miedziowy (wazelina tez może być) załatwi sprawę.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

Już jestem po zabiegu, wszystkie kable wymienione, styki czyste, zabezpieczone. Nowe klemy, bolce akumulatora wyczyszczone na błysk. Rozrusznik i alternator po regeneracji. Efekt ? Rozrusznik to istny wariat, kąt wtrysku na 65, akumulator w miarę świeży. W końcu dokonałem tego, że pali na dotyk. Dzięki kk84 :ok:
kk84
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 995
Rejestracja: 2012-05-30, 22:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: WGM

Post autor: kk84 »

:roll:
mati_A6
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-12, 14:04
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Żary

Post autor: mati_A6 »

GTR34, jaki koszt za altek i rozrusznik? Mnie też to czeka... :-/
kk84
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 995
Rejestracja: 2012-05-30, 22:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: WGM

Post autor: kk84 »

mati_A6, samodzielnie to 34zł za regulator i 30zł za łożyska + 2.5h roboty. Rozrusznik to już niech Konrad się wypowie.
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

Powiem ci tak, wcześniej oddałem rozrusznik do zakładu do regeneracji i wzięli 150zł, rewelacji wcale w paleniu nie było no ale myślę, rozrusznik zregenerowany więc to coś innego.. Aha ta, a jak rozebrałem rozrusznik to kumutator tak zjechany, że szok.. I to się nazywa regeneracja, wziąłem sam wyjąłem wirnik i poszedłem do znajomego zakładu, przetoczył mi kumutator, i mówi facet, że szczotek nie ma sensu mieniać bo są jak nowe. No dobra, złożyłem z powrotem i już poprawa była. A po zmianie kabli jest już zacnie. Tulejek i szczotek teraz nie mieniałem, bo są ok, czyli jednak coś tam zrobili w zakładzie, ale jak twierdzili, przetoczyli kumutator a g**no prawda. W alternatorze tak samo, oddałem wtedy do regeneracji to wymienili łożyska, regulator napięcia siedział ori Bosch, i mówi gość, że nie ma sensu wymieniać bo jest ok. No to dobra, a ostatnio razem z rozrusznikiem sprawdzałem altek po swojemu i kumutator tak samo wytarty, szczotki już marne a przy obciążeniu altek się nie wyrabiał, kumutator jechałem z pół godziny papierem 1500 i jest jak nowy, regulator napięcia kupiłem jakiś zamiennik za 70 zł ( mobiletron ). Złożyłem do kupy, włożyłem do fury i tak to ładowanie jest cały czas 14.40V a dopiero przy pełnym obciążeniu spada do 14.25V więc jak najbardziej ok.. I taka to historia, nie oddam nigdy więcej żadnym idiotom do żadnego zakładu czegoś do regeneracji, już zawsze wszystko będę robił sam.
Awatar użytkownika
Mareek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 517
Rejestracja: 2011-06-27, 22:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piaseczno

Post autor: Mareek »

GTR34, nie wszystko trzeba robić samemu - mój mechanior nie jest najtańszy, ale jak robi to na lata jest malina. Także morał z tego taki, że albo masz kogoś sprawdzonego albo robisz sam
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

Mareek, Zgadza się. Nic dodać nic ująć.
mati_A6
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-12, 14:04
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Żary

Post autor: mati_A6 »

GTR34, mam znajomego który może się tym zająć więc myślę, że nie zrobi lipy. Dzięki :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komora silnika”