[100 C4] Nowe radyjko oraz adapter do tylnych głośników.

Awatar użytkownika
MARO
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2016-03-30, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wałcz
Podziękował: 1 raz

[100 C4] Nowe radyjko oraz adapter do tylnych głośników.

Post autor: MARO »

Witam posiadam audi 100 C4 sedan z 92 roku. Stare radio padło jakoś w lipcu 2015. W końcu po pół roku postanowiłem zakupić nowe radio. Kupiłem Pioneera deh-1800us.
Podłączyłem go trochę nieoryginalnie ponieważ to radio posiada dwa kable jeden od zasilania a drugi od pamięci. Jeden z nich trzeba było podłączyć pod stacyjkę ale ze względu na to ze nie mam kabla wgl poprowadzonego złączyłem je razem (czerwony z żółtym) i podłączyłem do 12V radio działa, tak samo jak i przednie głośniki, jest to oczywiste bo do tyłu trzeba zamontować adapter. I tu jest moje pytanie jaki adapter będzie najlepszy ? Tak wiem jest mnóstwo tematów na temat tylnych niegrających głośników. Wszystkie które znalazłem przeczytałem, ale nigdzie nie mogłem znaleźć aktualnych odnośników. Proszę osoby które znają się na tym bardziej niż ja i pomogą mi z wyborem.
Druga rzecz to podłączenie tego zasilania, co prawda pytałem się elektryka czy nie rozładuje mi aku, on powiedział, że nie. Czytając na forum znalazłem, że takie podłączenie może rozładować , wiec sam nie wiem komu wierzyć :/ Co o tym sadzicie.
P.S. Mam nadzieje, że post założyłem w dobrym dziale.
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

MARO, http://allegro.pl/tylne-glosniki-subwoo ... 44771.html

kabel żółty podłączasz na stałe pod 12V
Czerwony powinien być " po stacyjce" jeśli nie masz takiego kabla poprowadzonego zwalasz półkę pod kierownicą. Zobaczysz śruby fi "6" z nakrętką na klucz 10. Łapiesz albo miernik albo próbnik żarówkowy i lecisz od lewej do prawej który mostek załącza się po stacyjce. Jak dobrze pamiętam zabezpieczenie jest na 25A na złączu które powinno Cię interesować ale to musisz sprawdzić osobiście bo swojej C4 już nie posiadam. Ciągniesz przewód do radia i tu obowiązkowo bezpiecznik! Do całości moduł i lecisz:)
Awatar użytkownika
MARO
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2016-03-30, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wałcz
Podziękował: 1 raz

Post autor: MARO »

Grzesiek_cichy, w takim razie muszę jeszcze ogarnąć jaki mam system dokładnie żeby to kupić.
A co do tej stacyjki to strasznie dużo roboty :o. Zabawa z rozbieraniem musi poczekać do lata bo wtedy będę robił nowa podsufitke więc i tak po części muszę rozmontowac to i owo a teraz zbytnio czasu nie mam na aż takie przeróbki. Nie ma jakiegoś prostszego sposobu? Jakijs guzik poprowadzony od zasilania przed kostka do czerwonego kabla? Po naciśnięciu działałby tak samo jak po stacyjce (chyba)
Ostatnio zmieniony 2016-03-31, 21:16 przez MARO, łącznie zmieniany 1 raz.
Rafał_93
Mechanik
Mechanik
Posty: 196
Rejestracja: 2016-01-11, 09:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Toruń

Post autor: Rafał_93 »

MARO, kombinujesz jak koń pod górę. Odkręcenie półki nad nogami kierowcy to 2 minuty, przeciąganie kabla razem z szukaniem plusa po stacyjce to kolejne 5, podłączenie ów kabla do radia - minuta, ponowne skręcenie wszystkiego do kupy 2 minuty. Jak wygospodarujesz uch w sumie 20 to starczy jeszcze czasu na piwko i fajeczkę :-P Półka trzyma się na bodajże 7 śrubach na klucz 8mm.
Audi A6 C4 2.5 TDI AAT Automat
FAŁDZIK
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 390
Rejestracja: 2011-06-08, 15:42
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Przemyśl
Płeć:

Post autor: FAŁDZIK »

również polecam adapter, który zaproponował Grzesiek_Cichy,
półka trzyma się na 5 śrubach,
głośniki masz na 99% aktywne, BOSE było głównie w s-line, z resztą miałbyś napis na tylnych głośnikach
zasilanie zostaw tak jak jest, jeśli do tej pory nie rozładowało aku, to nie rozładuje
Awatar użytkownika
MARO
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2016-03-30, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wałcz
Podziękował: 1 raz

Post autor: MARO »

FAŁDZIK, wiem wiem, że na tylnych głośnikach jest napisane, dzisiaj będę patrzeć. Nie mogę stwierdzić tego bo radio jest dopiero od 2 dni w samochodzie jak na razie jest dobrze z aku ale wiesz chciałbym być pewny, że nie padnie :D

[ Dodano: |31 Mar 2016|, o 14:51 ]
Dobra okazało się ze chyba nie wiem... Albo nwm gdzie szukać, wszedłem do bagażnika i znalazłem tylko na głośniku taką oto plakietke
Obrazek
I patrząc na to nic nie mogę stwierdzić :( jest to system bosh na 100% czy jednak gorsza wersja?

Po przemyśleniu tak coś mi się zdaje ze ten adapter który mi podesłaliście nie bedzie pasował bo kostki iso u mnie wyglądają w nastepujący sposób:
Obrazek
Kostka na tylne głośniki jest na 10 pinów a ta na aukcji ma 20. Co teraz czy mam racje ? Czy jest to tylko złe analizowanie laika ?
Ostatnio zmieniony 2016-03-31, 21:15 przez MARO, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

MARO, na każdym głośniku jest emblemat Audi_Bose. System współpracuje z subem i wzmacniaczem( bynajmniej u mnie) Samo oznaczenie glośnika Ci nie da. To tylko producent bo firma nokia robiła zestawy nagłośnienia z dawniejszych czasów jak i wyposażenie zestawu głośnomówiącego i wyposażenie w oryginalny telefon itd(posiadam) wtedy całość ładnie dudni :mrgreen: Jeśli nie chcesz ciągnąć tej półki(skłaniam by jednak ją zdjąć) to możesz zrobić inaczej. Kup wtyczkę do zapalniczki 2 przewody i masz o to Twój piękny włącznik do radia:D

Jeśli nie masz zmieniarki to zestaw który podesłałem podpasuje. Najlepszego!
Ostatnio zmieniony 2016-03-31, 21:53 przez Grzesiek_Cichy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MARO
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2016-03-30, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wałcz
Podziękował: 1 raz

Post autor: MARO »

Grzesiek_Cichy Dobra zostawmy mój magiczny guzik :mrgreen: podłącze do stacyjki jak znajdę chwile czasu :D.
Adapter podany przez Ciebie zakupie, jak będzie grało to będzie.
Dzisiaj jechałem do sklepu i zastanowiło mnie jedno, czemu grają u mnie tylko przednie głośniki górne ? A ten na dole nie ? Jest tez połączony z subem ? Czy może ja coś źle podłączyłem choć nie wydaje mi się. Nie jestem pewien czy on grał tez na ori radiu ale raczej grał. Dla pewności zdjąłem kratkę żeby sprawdzić czy on tam wgl jest :roll: JEST haha. W takim razie co z nim ?
Obrazek

Kupując ten adapter będę potrzebować jeszcze przejściówki z iso10 na ISO20? Tak przynajmniej mi się wydaje
Ostatnio zmieniony 2016-04-01, 20:14 przez MARO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MARO
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2016-03-30, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wałcz
Podziękował: 1 raz

Post autor: MARO »

Grzesiek_Cichy
Dostałem już adapter i mam takie małe pytanie jeszcze. Na wtyczce czerwonej od adaptera idzie niebieski kabel cienki z tego co wiem jest on do sterowania wzmacniaczem. Jest on podłączony do kostek iso w miejscu sterowania anteną. Czy jest to dobrze podłączone ? Czy to to samo ? Musze kupić przejściówkę do tego i gdzie ja wtedy mam to podpiąć do mojej kostki ? W samochodzie mam DATA, CLK, ENA, MASA, WYJSCIE RR, WYJSCIE RL. Wiadomo masa do masy głośniki tez . a co zrobić z tym sterowaniem wzmacniacza ? pod co podpiąć ?
Ostatnio zmieniony 2016-04-09, 20:16 przez MARO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

MARO, a masz zamiar zakupić wzmacniacz? Anteny pewnie wysuwanej nie posiadasz? W ustawieniach radia możesz wyłączyć zasilanie wzmacniacza w opcjach. Czy po zakupie przejściówki jest ok czy dalej jest problem z działaniem radia na wszystkich kanałach?
Awatar użytkownika
MARO
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2016-03-30, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wałcz
Podziękował: 1 raz

Post autor: MARO »

Grzesiek_Cichy
Jeszcze nie wiem czy działa ponieważ dostałem go dopiero wczoraj wieczorem. A jak już wyżej wspominałem że ja mam inne wyjście C10 to będę potrzebował jeszcze przejściówki dodatkowej. Moje czerwone iso w audi:

Obrazek

A oto kostka z adaptera C20 :

Obrazek

Wiec jutro idę zakupić przejściówkę. I pytam za wczasu bo to pytanie i tak bym zadał.
Czyli po prostu tego kabla od sterowania wzmacniaczem mam nie podłączać.
Nie raczej nie będę kupował wzmacniacza. Z anteną to jest u mnie ciekawie haha. Mam antenę na dachu, ale kiedyś mama ją oderwała jak wjeżdżała do garażu, a tam nie było żadnych kabli, wiec podejrzewam ze mam w szybie, bo 3 paski od góry nie grzeją. Tylko wtedy po co mi ta na dachu ? Na CB radio, telefon ?
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

Na dachu możesz założyć nawet sirio triflex. odnośnie przejściówki prawdopodobnie się bez tego nie obejdzie jak widzisz. Kabel koloru niebieskiego w takim przypadku jeśli nie będzie używany zaizolować i zostawić. Daj znać jak to wyjdzie po "podłączeniu" przyda się dla pozostałych w razie zmiany. Antena oryginalnie jest w tylnej szybie, 3 paski właśnie są od niej. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
MARO
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2016-03-30, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wałcz
Podziękował: 1 raz

Post autor: MARO »

Udało mi się podłączyć choć nie było łatwo. Nie mogłem znaleźć przejściówki ale sprzedawca dał mi takie pojedyncze. Więc zabrałem się do roboty i tutaj mowie, że nie trzeba się spieszyć. Uważałem że piny będą różnej wielkości te z adaptera i z kostki w aucie. Okazało się ze były takie same no ale po fakcie rozłożenia :(.
Obrazek



Obrazek

Po podłączeniu

Obrazek

Tylne głośniki grają jak i przednie GÓRNE. Dolne wgl nie dają głosu. Jaka jest przyczyna?

Gdyby ktoś chciał wypiac piny ale nie ma sprzętu. Zabierzcie swojej kobiecie wsowke do włosów i zróbcie coś takiego :

Obrazek
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

MARO, spróbuj wyciągnąć głośnik i sprawdzić go na tzw "stole" Musisz zrobić przegląd instalacji przód skoro pozostałe są ok. Ustawiałeś przejściówkę też?
Awatar użytkownika
MARO
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2016-03-30, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wałcz
Podziękował: 1 raz

Post autor: MARO »

Grzesiek_Cichy [\b] Głośność? Tak dostosowalem tak aby dobrze się komponowały z przednimi. To będę musiał rozłożyć :-x trudno.
A mam takie jeszcze jedno pytanie, u mnie w aucie pali się ciągle w sumie prawie od nowości lampka, tak jakby była jakaś żarówka przepalona no ale wszystkie się świeca gdzie może być przyczyna? Elektryk też nie wie gdzie jest problem.
Ostatnio zmieniony 2016-04-13, 11:56 przez MARO, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”