[100-SEDAN] Nowe szkła reflektorów

Szyby, zderzaki, błotniki, maski i inne elementy blacharskie.
Awatar użytkownika
gavotte
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 383
Rejestracja: 2012-07-31, 21:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

[100-SEDAN] Nowe szkła reflektorów

Post autor: gavotte »

Witam. Nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział jeśli nie to proszę o przekierowanie.
Mój problem polega na tym, że moje zwykłe lampy (bez soczewki) na szkłach posiadają dość spore wżery, postanowiłem to spolerować papierami ściernymi i polerować pastą lecz zamiast naprawić jest jeszcze gorzej bo dodatkowo pozostały rysy i lampa jest matowa :( Czy koledzy mogą coś doradzić czym to dobrze spolerować?
Czy może lepszym rozwiązaniem będzie kupno nowych szkieł z allegro, widziałem już za 18 zł lecz zastanawiam się czy to nie jakiś chiński bubel.

Koledzy co zrobić z tym fantem?
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

siema.
jak juz koledzy napisali gdzies na forum.
nie ma sensu bawic sie w polerowania.
kup nowe szkla i po sprawie.
w przypadku c4 szkla sa ze szkla heheh a nie z plastiku i raczej tutaj chinczyki nic zepsuc nie mogli.
rozejrzyj sie u siebie na miejscu jakis autoland lub inny market i powinni miec...
kiepska to porada kupuj nowe na forum ale czasami poprostu jest to najefektywniejsze rozwiazanie...
na alle mozesz tez trafic na ori hella szkla i wtedy juz cud miód
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
tomasz84
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 267
Rejestracja: 2012-03-23, 09:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: 3miasto

Post autor: tomasz84 »

gavotte, dziś będę demontował swoje lampy bo zakładam soczki...
zobacze w jakim stanie są szkła na nich i dam znać...jak chcesz to się możemy dogadać...
Awatar użytkownika
gavotte
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 383
Rejestracja: 2012-07-31, 21:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

Post autor: gavotte »

Butterbean,

Chyba dam sobie spokój z tymi kloszami i kupie nowe, kiedyś już polerowalem lampy tylko, że plastikowe i efekt był całkiem odwrotny niż w szklanych, można powiedzieć, że wyszło jak nówka sztuka hehe :-)

tomasz84,

Ja szukam coś w naprawdę dobrym stanie bo moje w sumie nie były takie złe, ale jak coś to pisz. Sam mam ochotę na soczewki, może kiedyś... u mnie c4 nie posiada instalacji pod przednie halogeny i z tym musiał bym modzić :-/
Awatar użytkownika
baaartez
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 470
Rejestracja: 2011-11-02, 22:26
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ustka

Post autor: baaartez »

gavotte pisze:Sam mam ochotę na soczewki, może kiedyś... u mnie c4 nie posiada instalacji pod przednie halogeny i z tym musiał bym modzić
jestem po zmianie zwykłych lamp na soczewki i muszę powiedzieć efekt jest :ok: zostały mi więc stare lampy, które idą na sprzedaż. wiem, że Ty potrzebujesz tylko samych szkieł, ale może zainteresują Cię moje stare lampy :-) Obrazek Obrazek
na fotkach są zakurzone i brudne, ale wiadomo nowe nie są i mają odpryski od kamyczków. Jednak stan szkieł i tak jest dobry.
Ostatnio zmieniony 2012-09-11, 23:01 przez baaartez, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gavotte
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 383
Rejestracja: 2012-07-31, 21:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

Post autor: gavotte »

baaartez,

Zdecydowałem, że kupie nowe szkła bo i tak za jakiś czas wlecą soczewki. A czy u Ciebie zmiana na soczewki wymagała jakichś przeróbek. Patrzyłem kiedyś u kumpla i miedzy zwykłą a soczewkową jest tylko dodatkowa wtyczka na halogeny u Ciebie też tak jest?
Awatar użytkownika
baaartez
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 470
Rejestracja: 2011-11-02, 22:26
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ustka

Post autor: baaartez »

gavotte pisze: Patrzyłem kiedyś u kumpla i miedzy zwykłą a soczewkową jest tylko dodatkowa wtyczka na halogeny u Ciebie też tak jest?
dokładnie tak samo. w moim przypadku musiałem jedynie przedłużyć wiązki do lamp, bo okazały się za krótkie. Niestety nie posiadałem fabrycznie instalacji przeciwmgielnych więc to w przyszłości muszę dorobić.
Awatar użytkownika
gavotte
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 383
Rejestracja: 2012-07-31, 21:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

Post autor: gavotte »

baaartez, A jak z widocznością na nowych lampach? Jedni uważają, że lepiej jest na zwykłych i inni z kolei, że na soczewce. Na pewno przed zamontowaniem soczewki warto lampy poczyścić od środka, nie lubią brudu.
A co byś powiedział na zestawik hid :mrgreen: będzie laleczka :ok:
Awatar użytkownika
baaartez
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 470
Rejestracja: 2011-11-02, 22:26
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ustka

Post autor: baaartez »

gavotte, Jeśli chodzi o widoczność to jak dla mnie jest trochę lepiej niż na zwykłych lampach. Szału nie ma, bo mijania są dobre, ale mogły by być lepsze :-) za to drogowe są znacznie mocniejsze niż w normalnych h4. Planuję dokupić nowe żarówki h1 Osram cool blue intense, albo nightbreaker gdyż takie miałem w h4 i byłem bardzo zadowolony. Oczywiście lampy są po dokładnym czyszczeniu środka :ok: Co do hidów to na pewno efekt był by najlepszy, ale z legalnością takiego zestawu jest już gorzej :-(
Awatar użytkownika
tomasz84
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 267
Rejestracja: 2012-03-23, 09:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: 3miasto

Post autor: tomasz84 »

baaartez, swego czasu miałem w mercedesie Philips Nightguide była duża różnica do zwykłych. Bardzo dobrze widoczne znaki!
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

baaartez, jezeli chcesz miec mocne swiatło i dobra widocznosc bierz nightbreaker bo swieca naprawde mocno, cool blue juz tak mocnego siwatła nie ma, wizualnie aby lepiej bo daja bardzo białe swiatło, ale odbija sie to na jego mocy, NB są jasniejsze :ok: Sam miałem w soczkach NB i było spoko,jeden sie spalił i na stacji znalazłem tylko Bosma super white jakies, wygladaja ładnie bardzo biało ale siwatło juz gorsze daja od NB :-P
Awatar użytkownika
baaartez
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 470
Rejestracja: 2011-11-02, 22:26
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ustka

Post autor: baaartez »

tomasz84, ale cena Philpsów jest już z tego co wiem większa od Osramów.
adriang92 pisze:jezeli chcesz miec mocne swiatło i dobra widocznosc bierz nightbreaker bo swieca naprawde mocno, cool blue juz tak mocnego siwatła nie ma, wizualnie aby lepiej bo daja bardzo białe swiatło, ale odbija sie to na jego mocy, NB są jasniejsze Sam miałem w soczkach NB i było spoko
no właśnie ja NB miałem w h4 i byłem w szoku jaka może być różnica :ok: cool blue jedynie korci mnie ze względu tej niebieskiej poświaty, która podobno występuje, bo w NB nic niebieskiego u siebie nie widziałem.
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Niebieska posiwate zobaczysz tylko w cool blue hyper bo maja cos tam kolo 5000k ale za to nie są dopuszczone do ruchu :-P A w tych wszystkich xenon efekt nie zobaczysz niebieskosci, jedynie na bialo swieca i tyle, a przez to ze banka niebieska swiecą słabiej :-P Wiec xenon efekt to tylko chwyt, z xenonem nic wspolnego to nie ma, chociaz te co mam swieca bardzo biało, tak jak za tata jechalem a on ma ori d1s to swiatło padajace na glebe było podobne, wiec te 4000k maja gdzies :-P Ale w soeczewce widac tylko biel :-P
Awatar użytkownika
gavotte
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 383
Rejestracja: 2012-07-31, 21:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

Post autor: gavotte »

Zgadzam się w 100% z adriang92. U siebie miałem już różne żarówki od blue vision po jakieś xenon effect - może to i fajnie wygląda ale jeśli chodzi o widoczność to nightbreakery świecą najlepiej i były to jedne z najlepszych żarówek jakie miałem.
Jak wymienię na soczewki chciałbym zamontować jakiś porządny zestaw hidów Philipsa, kolega z forum miał coś takiego w barwie 4300K.
Awatar użytkownika
baaartez
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 470
Rejestracja: 2011-11-02, 22:26
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ustka

Post autor: baaartez »

adriang92, gavotte, no to chyba postawię na dobre sprawdzone NB :ok: z cool blue intense nie będę eksperymentował, ale jak myślicie kupić od razu dwa komplety i dać w mijania i drogowe czy lepiej tylko mijania?
Ostatnio zmieniony 2012-09-13, 15:54 przez baaartez, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”