[100-SEDAN] permanentny problem z wycieraczkami

Szyby, zderzaki, błotniki, maski i inne elementy blacharskie.
pablo90
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 729
Rejestracja: 2011-06-21, 18:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: KR/TK

[100-SEDAN] permanentny problem z wycieraczkami

Post autor: pablo90 »

witam !

panowie, muszę napisać tego posta bo mnie krew już zalewa z moimi wycieraczkami.
od kiedy kupiłem auto zbierają źle, a od kiedy wycieraczki zmienilem na płaskie to już w ogole tragedia. wycieraczka pasażera podskakuje przez prawie cały zakres swojej pracy, chyba ze szyba jest na prawde bardzo mokra, wtedy działa prawidłowo. wycieraczka moja zaś, tak samo na poczatku podskakuje a pozniej nie zbiera syfu z lewej czesci szyby, tak ze akurat na wysokosci oczu zaczynaja mi sie smugi a im dalej w prawo to brud zostaje nieruszony.

ponizej wklejam rysunek zebyscie mnie dobrze zrozumieli:
Obrazek

tam gdzie kolor szary - wycieraczka podskakuje robiąc huk, tam gdzie czerwone wycieraczka nie zbiera.

zauwazylem ponadto ze wycieraczki jak sa w spoczynku to pióra są wygięte w jedna stronę dość mocno, nie wiem czy to moze miec jakis wplyw.

potrzebuje od was porady, co z tym zrobic ? probowac coś kombinowac z ramionami wycieraczek ? planuje niedlugo zmiane wycieraczek na zwykle, polecacie jakas firme konkretna ?
prędkość nie zabija, tylko zbyt szybkie jej wytracanie...
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

Może sprężyny słabe i nie dociskają jak trzeba? Ja kiedyś w starej secie miałem podobny problem i pomogło ...lekkie wygięcie ręką ramienia wycieraczki :-)
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
pablo90
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 729
Rejestracja: 2011-06-21, 18:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: KR/TK

Post autor: pablo90 »

właśnie ja je wyginałem w zeszłym roku i nie wiem czy nie przesadzilem. moze jesli ta pasażera podskakuje to wlasnie dlatego ze za duzy docisk ma..
a ta druga i podskakuje i nie zbiera to juz nie wiem :D

http://allegro.pl/wycieraczki-audi-a6-a ... 40915.html
co myslicie o tym ? daje cos ten spojler ? no i czy pasuja do sedana ?
Ostatnio zmieniony 2011-12-13, 11:52 przez pablo90, łącznie zmieniany 1 raz.
prędkość nie zabija, tylko zbyt szybkie jej wytracanie...
Hincó
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 331
Rejestracja: 2011-06-26, 14:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bochnia

Post autor: Hincó »

Włacz i zatrzymaj wycieraczki w połozeniu pionowym i zobacz dlaczego nie dolga Ci wycieraczka, czy trzyma ją ogranicznik na ramieniu, czy słaby docisk a może coś innego? A podskakiwanie to może być przyczyną kiepskiej jakości wycieraczki, albo złego kąta 'natarcia' ? W obie strony podskakuje? Może wycieraczki masz marketowe-ja tez popełniłem kiedyś ten błąd i szyba ma ślad tam gdzie była wycieraczka jakaś 'unitec' czy coś takiego... :/
160+PS
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

U mnie tez nie zbierała w tym samym miejscu.. Kilka c4 mielismy i w kazdej to samo. U siebie przegiołem troche ramie, ustawiona wycieraczka wzgledem szyby i troche pomoglo ale nie zbierala nadal na dole bo wogole nie dochodzila. Ja to zrobilem inaczej, sciagnolem wycieraczke i ja pogiolem :mrgreen: Tzn w dolnej czesci przegiolem troche ten pałąk co trzyma gume i zaczela zbierać :ok: Jeszcze musze teraz dysze poprzestawiac bo jak zawali szybe syfem to na dole domyc jej nie chce i zostaja smugi
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Nie wiem co za szit kupujecie ale najtańsze ALKI za 9zł nie mażą i ściągają wodę/bród z całej powierzchni szyby nie podskakując przy tym.
Na, czerwone pole spróbuj podziałać dyszą, nakieruj ją niżej w tę str.
Ostatnio zmieniony 2011-12-13, 20:31 przez J.A.G, łącznie zmieniany 1 raz.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
pablo90
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 729
Rejestracja: 2011-06-21, 18:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: KR/TK

Post autor: pablo90 »

J.A.G, tak też zrobie jak mówisz..
a dzisiaj zaopatrzylem sie w wycieraczki normalne z mot-gumu :D duzo w miare dobrych opinii o nich slyszalem :P
zobaczymy co sie bedzie dzialo..
Hincó, robilem tak jak pisales w zeszlym roku ale jakiegos szalowego efektu nie bylo :(
prędkość nie zabija, tylko zbyt szybkie jej wytracanie...
Hincó
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 331
Rejestracja: 2011-06-26, 14:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bochnia

Post autor: Hincó »

Ja używałem taniochy-miałem jedną wycieraczke jakąś tam- nie mazała -z początku- ale spoko, mialem wtedy wymieniana szybe i niedawno zobaczyłem pod światło że dziwnym trafem ta unitec zrobiła mikro ryski na szybie-nie widoczne w normalnych warunkach, a valeo nie- wymieniłem unitec na Bosh(polecam) i jest git ;)
Sprawdź czy ramie nie masz spękane przy nasadzie- u mnie tak jest ale u mnie to nie robiło problemu...
Ostatnio zmieniony 2011-12-13, 20:39 przez Hincó, łącznie zmieniany 1 raz.
160+PS
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

może masz za krótkie bądź za długie ramie? u mnie był problem taki że nie dociskał wycieraczki kierowcy do szyby... wyjąłem mechanizm wycieraczek i okazało sie że jest wyrobione mocowanie wycieraczki tam gdzie przykreca sie całe ramie. miało luz. wymieniłem mechanizm i było OK. spróbuj również dokręcić ramienia do mechanizmu klucz 13 bodajże
pablo90
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 729
Rejestracja: 2011-06-21, 18:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: KR/TK

Post autor: pablo90 »

dokręcone sa dobrze.. i z tego co pamietam z zeszlego roku wieloklin ten przy wycieraczkach u nasady jest ok. przyjda nowe wycieraczki zobaczymy co bedzie.. najwyzej bede kombinowal z doginaniem ramienia.
czy wycieraczki w c4 nie pracuja zbyt szybko czy moj silniczek sie konczy po malu ? :P
prędkość nie zabija, tylko zbyt szybkie jej wytracanie...
Hincó
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 331
Rejestracja: 2011-06-26, 14:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bochnia

Post autor: Hincó »

Wycieraczki w setce są bardzo wolne-w porównaniu do nowszych aut poprostu one mają czas na robote a szyby troche jest [;, u mnie mechanizm jest w bdb stanie ;)
160+PS
pablo90
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 729
Rejestracja: 2011-06-21, 18:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: KR/TK

Post autor: pablo90 »

Hincó pisze:poprostu one mają czas na robote
:lol: :mrgreen:

Hincó, musze wpasc w Twoje okolice kiedys na mini spota ;d niedaleko z krakowa mam ;d
Ostatnio zmieniony 2011-12-13, 22:41 przez pablo90, łącznie zmieniany 1 raz.
prędkość nie zabija, tylko zbyt szybkie jej wytracanie...
Pawel27
Mechanik
Mechanik
Posty: 241
Rejestracja: 2011-10-02, 20:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: Pawel27 »

Mam podobny problem, jest jeden punkt który nie zbiera tak jak powinien, i większy problem z tylną wycieraczką. To już drugie moje C4 i druga taka przypadłość. Najpierw spróbuje rozebrać, nasmarować a potem ewentualnie podegnę. Czy ktoś miał problem z tylną wycieraczką w Avancie? sugestie jakieś?
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

u mnie też jest problem z tylna wycieraczka. wszystko chodzi lecz nie ściera, u mnie pewnie problem leży w tym że zapieczone jest miejsce gdzie wycieraczka sie odgina tam gdzie jest sprężyna. ogólnie ciezko w tamtym miejscy chodzi. musze ja rozruszac i powinno być ok. mam jeszcze jeden problem... a mianowicie nie chodzi mi sprysk z tyłu. po odpieciu wezyka od mechanizmu tylnego z weza leci woda lecz po podpieciu pod mechanizm już nie. cos pewnie zatkane tam bedzie... można to jakos rozebrać ktos wie??
Pawel27
Mechanik
Mechanik
Posty: 241
Rejestracja: 2011-10-02, 20:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: Pawel27 »

u mnie znowu zbiera tylko z połowy, i to tej zewnętrznej (od spoczynkowego położenia wycieraczki). Może ktoś już to przerabiał??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”