[100 C4] kompletne malowanie

Szyby, zderzaki, błotniki, maski i inne elementy blacharskie.
gti18
Mechanik
Mechanik
Posty: 124
Rejestracja: 2014-06-19, 18:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SK

[100 C4] kompletne malowanie

Post autor: gti18 »

Witam, jako iż dziś pooglądałem swoją 100 bardzo dokładnie stwierdziłem że 70% auta było malowane. Podłoga wygląda zdrowo, na masce jest dużo szpachli, tylna klapa również była malowana. Z pod listew wychodzi rdza bo ktoś je powkręcał wkrętami. Stwierdziłem że klape i pokrywę bagażnika kupiłbym na all pod kolor a reszte dać do poprawek, chyba że malować całe auto. Niby z rdza nie ma dużo problemów bo jedynie to małe wykwity na rantach nadkola w tylnich błotnikach i rdzawy nalot przy uszczelce przedniej szyby. Trochę się zdenerwowałem i zastanawiam się czy jej nie sprzedać i kupić jakiejś zdrowszej sztuki co o tym sądzicie, chyba że faktycznie powoli zbierać na jej remont?
adi71090
Adept
Adept
Posty: 23
Rejestracja: 2012-06-26, 22:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piotrków Trybunalski

Post autor: adi71090 »

Przekalkuluj co się bardziej opłaca, jeżeli mechanika jest super to warto się zastanowić nad robieniem lakieru.
DOMIELSON
Mechanik
Mechanik
Posty: 185
Rejestracja: 2014-04-25, 15:54
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kielce, Warszawa

Post autor: DOMIELSON »

Ja sam mysle o lakierze na przyszly rok. Ale z malowaniem sami dobrze wiecie jak jest. Każdy by chciał, malo kto umie. U mnie jest sporo odpryskow od kamieni i delikatny nalot na brzegach klapy. Ja bardziej będę się sklanial do oklejenia. Na poczatek zrobię zaprawki, wyczyszcze rdze, dam do wyciagniecia malenkie wgniotki ktore widac po dokladnych ogledzinach i idzie w plastik.
Awatar użytkownika
verus
Mechanik
Mechanik
Posty: 123
Rejestracja: 2012-12-24, 16:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: verus »

Pytanie, ile kosztuje malowanie całego auta ?
Bo tutaj rozrzut jest naprawdę duży...
Awatar użytkownika
Danieles
Mechanik
Mechanik
Posty: 187
Rejestracja: 2014-01-27, 15:28
Imię: Daniel
Moje Audi: S4 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.2T 230KM (AAN)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Malbork / Macroom

Post autor: Danieles »

Oklejanie jest tańsze fakt ale biorąc pd uwagę stosunek ceny do jakości i do wyglądu nie warto, na oklejanie był bum jak to weszło ,nigdy nie uzyskasz efektu nowego lakieru.
DOMIELSON
Mechanik
Mechanik
Posty: 185
Rejestracja: 2014-04-25, 15:54
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kielce, Warszawa

Post autor: DOMIELSON »

Nie znam lakiernika ktory zrobi to na tip top. Wiele deklaracji a efekt koncowy moze zaskoczyć. Widzialem oklejony samochod i jak dla mnie wyglądał swietnie.
Dobra ekipa, a taka mam i pewniak ze lepiej bedzie wygladal niz pomalowany. A zawsze mogę wrzucić do punktu wyjścia bez szwanku na lakierze.
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

Na 75 % nie kupisz elementów idealnie pasujących do reszty auta. Malowanie całego auta to pewnie od 2000 zł - raz znajomy dał to jednego kolesia co robi po godzinach - jak odbieraliśmy auto to myślałem że padnę na zawał tak było spitolone. Dosłał tylko tyle co za materiały i finito. W każdym razie jak kiedyś czytałem na jakimś forum lakierników to sensownie zrobione malowanie to cena od 5000 zł.
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
cichy95
Adept
Adept
Posty: 9
Rejestracja: 2014-12-01, 20:16
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gliwice

Post autor: cichy95 »

Jesli znajdziesz polecanego wiejskiego lakiernika który robi na emeryturze (u takiego pracowalem) to zrobi Ci całe auto za 2-3 tys w zaleznosci jak sie ma postarac (powiesz ze idealnie, weznie 3). Do lakierni chyba nie ma co bo tu ceny ida od 5k w góre, chyba lepiej kupic inne...

Ewentualnie mozesz pomagac mu, szlifowac przed, rozebrac zderzaki, dzwi gumy lampy i inne pierdoly, wtedy moze nawet za 1.5k zrobi.
Ostatnio zmieniony 2014-12-04, 17:38 przez cichy95, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mas0n
Moderator
Moderator
Posty: 678
Rejestracja: 2013-09-23, 15:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: mas0n »

cichy95, _przywitajsie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”