[A6 C4] woda w tylnych drzwiach

Szyby, zderzaki, błotniki, maski i inne elementy blacharskie.
Awatar użytkownika
pav9
Adept
Adept
Posty: 41
Rejestracja: 2014-05-23, 22:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: skierniewice

[A6 C4] woda w tylnych drzwiach

Post autor: pav9 »

Jak wyżej. Po zdjęciu boczka zauważyłem, że woda przecieka do środka drzwi, co prawdopodobnie skróciło żywot głośnika w tylnich drzwiach. Jak ręką dopchnąłem szybę do zewnątrz to woda prawie w ogóle nie kapała. Jakoś da się podregulować tą chromowaną listwę zgarniająco- uszczelniającą co by bardziej przylegała do szyby? A moze jest to spowodowane tym, że zdjęty boczek nie "wypycha" szyby do zewnątrz, dociskając ją do uszczelki zewnętrznej? Proszę o jakieś sugestie.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

co do wody w drzwiach..bedzie zaciekalo to z reguly normalne..sa na dole odplywy..glosnik powinien byc od strony taj maty izolujacej..czyli taka wykaldzina w worku..mozesz sprobowac podregulowac rame cala wzgledem drzwi zeby szyba dolegala bardziej..
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
pav9
Adept
Adept
Posty: 41
Rejestracja: 2014-05-23, 22:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: skierniewice

Post autor: pav9 »

To trochę dziwne żeby woda leciała sobie po całym mechanizmie podnoszenia szyby( szybki na korbki ). Jest to niby jakoś ocynkowane ale na dłuższą metę woda raczej nie pomaga. Ale rzeczywiście mata wygłuszająca jest ofoliowana i chroni głośnik. No ale tej wody sporo tam leci. Prąd i woda to nie za bardzo fortunne rozwiązanie. Może by tak podkleić jakąś uszczelkę ze spadkiem w stronę tyłu aby woda spływała do boku drzwi i na dół przez odpływy. Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

Gdyby było to konieczne to fabryka zrobiłaby tak :mrgreen:
Zobacz ile nasze auta mają lat i jak drzwi nie były klepane,szpachlowane czy nie wiadomo co to nie ma prawa na nich rdza się pojawić :ok:
()()()() Jedna rodzinka VW
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

a zgarniak szyby dolega do szyby? bo inaczej to nie ma opcji aby woda leciała do drzwi :roll:
Awatar użytkownika
pav9
Adept
Adept
Posty: 41
Rejestracja: 2014-05-23, 22:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: skierniewice

Post autor: pav9 »

Zgarniacz niby dolega. Dzisiaj cały dzień pada i widać jak woda sobie kapie po kablach głośnikowych, po podnośniku szyby itp. Serio nikt nie miał z tym problemu czy nie widać pod tapicerką? :-))
Awatar użytkownika
pav9
Adept
Adept
Posty: 41
Rejestracja: 2014-05-23, 22:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: skierniewice

Post autor: pav9 »

Temat z grubsza ogarnięty. Podregulowałem całą ramkę i się poprawiło. Musiałem tylko rozpiłować dziurę na śrubę bo brakło regulacji. Lekko kapie po bokach ale to raczej w normie. Dzięki za rady. :-D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”