[A6-AVANT.] wymontowanie kierownicy a6 c4

Fotele, kanapy, tapicerki, deski rozdzielcze, wykładziny i podsufitki.
Awatar użytkownika
riders82
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 92
Rejestracja: 2013-10-09, 12:19
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nysa

[A6-AVANT.] wymontowanie kierownicy a6 c4

Post autor: riders82 »

Witam forumowiczów, zamierzam obszyć kierownice skórą i moje pytanie jak wymontować kierownicę żeby czegoś nie popsuć połamać itp. :) kierownica oryginalna nie eskowa
Rafał_93
Mechanik
Mechanik
Posty: 196
Rejestracja: 2016-01-11, 09:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Toruń

Post autor: Rafał_93 »

Odkręcasz dwie śruby na Torx z tyłu koła kierownicy i poduszkę powietrzną masz już w rękach. Odpinasz kostkę od poduchy i odkładasz ją na bok. Potem nasadka 24mm, odkręcasz śrubę wewnątrz kierownicy i szarpiesz ją w swoją stronę. Polecam popuścić najpierw kierownicę o jakieś 4 obroty, szarpnąć i dopiero jak zejdzie z wieloklinu to odkręcić do końca bo można stracić zęby :mrgreen: Cała operacja oczywiście z odpiętym akumulatorem, co by nie trzeba kasować błędu poduszki i mieć pewność że nie strzeli w rękach.
Audi A6 C4 2.5 TDI AAT Automat
Awatar użytkownika
Rico77
Mechanik
Mechanik
Posty: 116
Rejestracja: 2015-05-03, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Rico77 »

Poducha nie strzeli, a przynajmniej moja nie wystrzelila ;-) Z tymi zębami to prawda :mrgreen: Jak nie chciała schodzić, tak zeszla dopiero po którymś desperackim szarpnięciu i kilku "prośbach". Jeżeli poducha nie była jeszcze zdejmowana, to będziesz potrzebował przedlużkę do Torxa i dużo zaparcia.
Co do błędu, to pojawi się on nawet jak włączysz silnik lub zapłon (nie jestem pewny) bez podłączonej wtyczki poduchy.
Powodzenia ;-)
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

Najlepiej sobie zaznacz markerem jakimś położenie kierownicy względem wieloklinu. Co by później kierownicę przekręcić tak jak była :ok:
Awatar użytkownika
riders82
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 92
Rejestracja: 2013-10-09, 12:19
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nysa

Post autor: riders82 »

dziękuje za pomoc :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”