[100-AVANT.] składanie tylnej kanapy

Fotele, kanapy, tapicerki, deski rozdzielcze, wykładziny i podsufitki.
Pawel27
Mechanik
Mechanik
Posty: 241
Rejestracja: 2011-10-02, 20:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

[100-AVANT.] składanie tylnej kanapy

Post autor: Pawel27 »

Ostatnio miałem takie ciekawe zdarzenie..w zasadzie musiałem przywieść zabytkowy motocykl (o dziwo wszedł cały na stojąco), ale ja nie o tym...
To był pierwszy raz kiedy złożyłem oparcie tylnej kanapy, niestety po położeniu jej zblokowały mi się pasy tylne - pytanie czy to normalne, czy blokada nie powinno się w jakiś sposób wyłączać? w innych autach tak było. A może u mnie jest coś skopane?

Jedyna opcja jaką widzę na chwile obecną to wpinanie pasów w klamry przed złożeniem kanapy, ale to mi nie odpowiada bo od maja zaczynam aktywną turystykę i muszę mieć jak najbardziej płaską podłogę.

Ktoś coś wie na ten temat? :]
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

u mnie dzieje sie to samo no i zapinam pasy, musisz odkręcić pasy od karoseri, sklapnąć siedzenie wtedy pas da sie już wyciągnąć, i z powrotem go przykrecić, u mnie stało sie 2 razy
Awatar użytkownika
Rikimaru
Mechanik
Mechanik
Posty: 220
Rejestracja: 2011-03-12, 10:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Elbląg

Post autor: Rikimaru »

Pasy są specjalnie tak zrobione, jak zablokuje je to musisz je całe cofnąć, zwinąć i od nowa rozwijać.

To jest wersja dla dzieci, jak się je zablokuje to dziecko nie wydłuży pasa i nie będzie go miało luźno.

Taki dodatek dla dzieci, może trochę denerwujący ale to jest normalne wyposażenie.
Los się musi odmienić
Pawel27
Mechanik
Mechanik
Posty: 241
Rejestracja: 2011-10-02, 20:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: Pawel27 »

Tak odkręcałem pasy, ale jest to denerwujące - w e39/e34/w124 po wciśnięciu blokad składania oparcia mechanizm blokowania pasów się wyłącza, tutaj jakieś to takie niedopracowane.
Rikimaru - nie da się ich cofnąć, trzeba odkręcać mocowanie...to że się blokują to normalne i w każdym aucie, ale w Avancie powinien być wyłącznik blokady.
Ostatnio zmieniony 2012-01-10, 11:14 przez Pawel27, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

chodzi tu bardziej o to ze jesli polozysz siedzenie to mechanizm przechylasz.i dlatego ci sie blokuja.delikatnie je wysuwac podczas rozkaldania kanapy do pozycji pion powinno rozwiazac sprawe
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

I to jest własnie dziwne bo w a6 juz tak sie nie dzieje, mielismy 2 avanty i ani razu sie pasy nie zablokowały w tym jednego przez 4lata a kanapa dosc czesto lezala bo woził sporo, zas pare lat temu mielismy 100 i zablokowaly sie odrazu 2dni po zakupie, siostra bawic sie zaczela uchylila oparcie tak ze 20cm i juz nie chcialo wrocic bo pas trzymal :lol: Ale to pamietam ze z boku w mechanizm jakos lapska wsadzilem i puscil
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”