[ALL] Czyszczenie i pielegnacja wnetrza

Fotele, kanapy, tapicerki, deski rozdzielcze, wykładziny i podsufitki.
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

[ALL] Czyszczenie i pielegnacja wnetrza

Post autor: adriang92 »

Witam. Jeszcze pare miesiecy i bedzie trzeba ogarnac furki po zimie co by były czysciutkie i pachnace. Wiec tak jakie macie spodoby i preparaty do czyszczenia i konserwacji wnetrza. Czym jak i co :ok: Powstal by taki mały poradnik bo wiele osob pewnie nie wie jak doczyscic wetrze np jak wyprac tapicerke? Da wogole sie bez pioracego? Ja do tej pory prałem vanishem i cos tam dawało ale podobno niszczy tkanine, a na zwyklej tapicerce zostawały biale plamy.
Wiec miło by było jak byscie sie podzielili swoimi sposobami jak doprowadzic srodek do czystosci bez specjalistycznych maszyn bo nie kazdy posiada piaracy odkurzacz ;-)
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

Jeśli chodzi o pranie wnętrza, to:
Pianka w aerozolu - tylko i wyłącznie jak coś się rozleje, jakaś mała plamka itp... Pranie całej tapicerki mija się z celem.
Pranie odkurzaczem - miałem pożyczony puzzi 100 karchera + org zielony koncentrat do prania - wnętrza wyglądało jak z fabryki, bardzo polecam.

Czyszczenie plastików: APC (all purpose cleaner) nie pamietam jakiej firmy, rozrobiony z wodą + spory pędzelek malarski i ręczniki papierowe. Całą konsolę itd tym umyłem.

Konserwacja: Plak Matowy.... Na wiosnę będzie coś lepszego...

Szyby - nic specjalnego :)

Polecam też zapachy do wnętrza "psikane", ja mam
http://www.samochodowekosmetyki.pl/pl/p ... scent.html

od wakacji prawie całą butelachę zużyłem, pachnie super!
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

I własnie o to chodziiło :ok:
Ja plastiki tez czyscilem APC i powiem ze bardzo ładnie sie czysciły schodziło wszystko bardzo ladnie, teraz jakis dresnig bedzie trzeba na wiosne kupic.
Czyli do gruntownego odsiwrezenia tapicerki trzeba odkurzacz? Zeby doczyscic bo zapewne dawno nikt tego nie robił poprzedni wlasciciel rocznik 30.
A czym czyscic alkantare? Słyszalem o wodze z cytryna?
Piszcie wszystko co sie da i czego probowaliscie napewno sie wielu osobom przyda :ok:
Bo na forum KA to tylko karcher i srodki za duza kase profesjonalisci kurde :lol:
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

Podam linka bo temat dla mnie bardzo wazny na wiosnę :D

http://forum.kosmetykaaut.pl/

Pewnie słyszeliście już o tym forum ale mamy tam wszystko co potrzeba. Choć dla mnie terminologia i tzw "język techniczny" to kosmos. Ale coś tam może znajdziemy dla siebie.
kornikbp pisze:
Polecam też zapachy do wnętrza "psikane", ja mam
http://www.samochodowekosmetyki.pl/pl/p ... scent.html

od wakacji prawie całą butelachę zużyłem, pachnie super!
A jak tego się używa? Ja zwsze stosowałem Ambi Pur i jakoś tam pachniało w aucie :D
Ostatnio zmieniony 2012-01-14, 13:31 przez Casian, łącznie zmieniany 3 razy.
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

adriang92, wypierz jedno siedzenie vanishem czy pianką, a drugie odkurzaczem piorącym. różnica Cię powali z nóg :)
Popytaj znajomych może ktoś ma dojście do takiego urządzenia? Pamiętaj że autko z dzień musi postać aby przeschło sobie, ja ustawiłem grzanie na maxa i grzejniczek elektryczny na kilka h (prałem późną jesienią)

forum kosmetkaaut polecam jak najbardziej, sporo ciekawych rzeczy można tam wyczytać :ok:
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Pewnie słyszeliście już o tym forum ale mamy tam wszystko co potrzeba. Choć dla mnie terminologia i tzw "język techniczny" to kosmos. Ale coś tam może znajdziemy dla siebie.
Jezyk i skroty da sie ogarnac dla mnie tez to kosmos byl ale teraz wiem o co im chodzi lubie czytac to forum :mrgreen: I kurde uzaleznia to, zaczynam coraz wiecej kosmetykow kupowac niedawno paczka za 200 teraz pewnie na wiosne w 300 sie nie zmieszcze, a jak do tego wymyslilem kupno maszyny padow past itd zeby naprawic moj po lakierniku i taty to troche sie spłukam :lol:
adriang92, wypierz jedno siedzenie vanishem czy pianką, a drugie odkurzaczem piorącym. różnica Cię powali z nóg
Popytaj znajomych może ktoś ma dojście do takiego urządzenia? Pamiętaj że autko z dzień musi postać aby przeschło sobie, ja ustawiłem grzanie na maxa i grzejniczek elektryczny na kilka h (prałem późną jesienią)

forum kosmetkaaut polecam jak najbardziej, sporo ciekawych rzeczy można tam wyczytać
_________________
No napewno efekt bedzie rewelka bo wyciagnie cały syf, a raczej nikt takiego czegos nie ma bo wiekszosc to tylko conajwyzej odkurzaczem przeleci i umyje lakier zwykla szmata zero podejscia do samochodu. Na mnie mowia ze maniak jak mowie jakie etapy mycia itd robie..
Ale fakt na tym forum wiele dobrego dowiedziec sie mozna a najpiekniejszy dzial to pokaz swoj blask, z kupy zlomu nowy niesmigany :-P
Hincó
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 331
Rejestracja: 2011-06-26, 14:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bochnia

Post autor: Hincó »

Panowie, a czy to APC da sobie rade z zasyfiałą górną osłonką słupków(jasny kolor-szary)? Tak samo rączki w dachu i okolice. Trzeba to traktować pędzelkiem? :roll: One mają taką fakture z rowkami czy jak to nazwać, jak linie papilarne.
Miałem plame na podsufitce od prania przez poprzedniego właściciela, jeździłem tak aż wczoraj przejechałem to przy okazji wilgotną szmatką i zeszło :shock: przeleciałem całość c o chwile piorąc szmatke i jest znaczna poprawa ;)
160+PS
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

APC jest koncentratem i na ogół się go rozrabia jako słaby trunek ;) - 1:10, 1:15 myślę, że większe stężenie tego cud specyfiku w wodzie, pomogłoby usunąć trudniejsze zabrudzenia. Na początku spróbuj w niewidocznym miejscu, bo może zostawiać jakieś odbarwienia itp.

Z tymi rączkami też miałem problem w poprzedniej secie, po pożarze. B ciężko je doczyścić. Najlepiej wykręć ją z podsufitki, zabierz do domu i próbuj, ciepła woda plus APC i jakaś szczoteczka z twardszym włosem. Powinno dać radę.

Z praniem tapicerki miałem trochę wspólnego, całe życie byłem przekonany, że aktywna pianka w aerozolu + firanka zwinięta w kłębek poradzą z problemem. Teraz, gdy spróbowałem odkurzacza piorącego, sam się rozglądam za takowym. Może na wiosnę zacznę sobie dorabiać w ten sposób :ok:
adriang92 pisze:I kurde uzaleznia to, zaczynam coraz wiecej kosmetykow kupowac niedawno paczka za 200 teraz pewnie na wiosne w 300 sie nie zmieszcze, a jak do tego wymyslilem kupno maszyny padow past itd zeby naprawic moj po lakierniku i taty to troche sie spłukam
dokładnie, polerkę też mam w planach, ale najlepsze uczucie jak wypicujesz auto na weekend. ktoś podjeżdża "garbatą" lub innym "kuromysłem" i rozdziawia gębę: "to.. to..... seta...? dzie... dziewięćdziesiąty... ty... czwarty....?"

//edit:
Aha i polecam mój ulubiony specyfik (nie testowałem podobnych, wybrałem ten zgodnie z radami na kosmetkaaut)

POORBOY'S WORLD Quick Detailer Plus QD+

o taki:
http://www.detailer.pl/sklep/73-poorboy ... ayer-.html

Umyjesz auto, poczekasz aż wyschnie(nawet na słońcu - porobią się kropki na lakierze), nałożysz ten QD i efekt jest zniewalający. Plamki zaschniętej wody znikają, lakier błyszczy się jak kocie jaja na wielkanoc! Stosowałem zarówno do auta jak i motocykla, tu i tu efekt piorunujący) ok ale to wątek o wnętrzu a ja już o lakierze pierniczę :ok:
Ostatnio zmieniony 2012-01-14, 16:52 przez kornikbp, łącznie zmieniany 2 razy.
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Hincó, Bez problemu sobie poradzi :ok: rozrabiasz psikasz i nawet niekoniecznie pendzelkiem tylko szmatka albo czyms poszorujesz i zniknie, ja ostatnio gąbka czysciłem jasne plastiki i domywało ładnie bez wysiłku. Kiedys jasne dywaniki szczoteczka potraktowałem APC i posezonowe plamy zeszły ładnie :ok:
dokładnie, polerkę też mam w planach, ale najlepsze uczucie jak wypicujesz auto na weekend. ktoś podjeżdża "garbatą" lub innym "kuromysłem" i rozdziawia gębę: "to.. to..... seta...? dzie... dziewięćdziesiąty... ty... czwarty....?"
Tez lubie tenstan jak sie lampia :mrgreen: Cały dzien moge siedziec i głaskac samochodzik, kiedy ciepło bedzie :!: Co tydzien woskowanko :mrgreen:
Aha i polecam mój ulubiony specyfik (nie testowałem podobnych, wybrałem ten zgodnie z radami na kosmetkaaut)

POORBOY'S WORLD Quick Detailer Plus QD+
No QD przydatna sprawa zawsze dobrze miec go pod reka, na wiosne tez musze zakupic a do tego pod wosk BLACK HOLE :-P
czarny
Mechanik
Mechanik
Posty: 147
Rejestracja: 2011-08-06, 19:54
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Sint-truiden

Post autor: czarny »

Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
czarny
Mechanik
Mechanik
Posty: 147
Rejestracja: 2011-08-06, 19:54
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Sint-truiden

Post autor: czarny »

nie wkleilem tylko link bo myslalem ze moze duzo pomoc ;-)
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

Podstawowe narzędzi do mycia wnętrza ?

Z tego co wyczytałem to pędzelek, bez metalowych elementów, ale co ze szmatkami, fibrami, etc... Gdzie kupić czego unikać ? I może środki na początek..
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Z tego co wyczytałem to pędzelek, bez metalowych elementów, ale co ze szmatkami, fibrami, etc... Gdzie kupić czego unikać ? I może środki na początek..
najlepiej a jak ma metal to obklejony tasma, ale moze byc tez i gąbka ja biore zwykłe takie kuchennne :ok: A fibry do wnetrza moga byc i takie marketowe do lakieru juz lepiej cos lepszego kupic zeby nie rysowały :ok: Plastiki czyszcze APC a na to cos zabezpieczajacego jakis dresing do plastikow lub najtansza opcja plak. Przydaja sie tez reczniki papierowe bo dobrze syf wyciagaja szczegolnie z tkanin jak np z podsufitki czy slupkow.
Pamietam jak kiedys kolega zawalił mi tylna kanape atramentem.. Siedzialem 4h moczac kanape woda po goleniu(spirytus) i przykładajac chusteki zeby wyciagały ale odziwo cały atrametn wyciagneły :shock:
freak
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 61
Rejestracja: 2012-01-18, 21:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gdańsk

Post autor: freak »

Z uwagi, że poprzedni właściciel woził chyba jakieś drewno/trociny w bagażniku, tapicerke w tamtych okolicach mam w tragicznym stanie, dzisiaj próbowałem nieco ja ogarnąć ...

Przed:
Obrazek

Obrazek

Wystarczy maszynka do włosów, ustawiona na min. ... trochę dociskamy i jedziemy po całości od góry do dołu, później dogadalanie zwykłą maszynką jednorazową i na koniec zapalniczka/opalarka i delikatnie jedziemy po całości (dłuższe przytrzymanie zapalniczki skutkuje ciemnymi plamami, więc z wyczuciem ;)

Na koniec płyn do prania tapicerki, prysznic i ...

Po:
Obrazek

Obrazek

Może ktoś ma lepsze patenty? Bo całość jest jednak czasochłonna...
Ostatnio zmieniony 2012-02-20, 21:50 przez freak, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”