[ALL] Listwy gumowe dolne - ASO vs Alledrogo

Wszystko inne z wnętrza auta nie pasujące do ww kategorii.
Hincó
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 331
Rejestracja: 2011-06-26, 14:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bochnia

Post autor: Hincó »

Ja brałem z Krakowa, osobiście wybrałem sobie najładniej wyglądające i już są do wymiany (rok). Pękły wzdłuż na końcu i rdzewieją, do tego przy krótkie troche i jakby zbyt chowane pod drzwi... Czekam na coś lepszego jak ktoś poleci...


Te z ogłoszenia powyżej wyglądają znacznie lepiej, i ktoś się do nich przyznal, czekam na fotki i opinie :)
160+PS
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Już wiadomo, są dość dobrze wykonane. Kamil był i sprawdził osobiście. Dzwoniłem do kolesia i mówił że ma ich nieograniczoną ilość (w odpowiednim czasie) :-)
Pozostaje zakup.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
szybki-ens
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 411
Rejestracja: 2011-03-11, 10:58
Imię: Kamil
Moje Audi: Inne
Rok produkcji: 1997
Silnik: inny
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Suwałki
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:

Post autor: szybki-ens »

a mi powiedział że ma ostatni komplet ale będzie miał więcej.

Poza tym tak:
Jest made in italy. Więc albo chińczyk nie maczał w tym palców albo wyprodukowali to a nabili tylko made in italy.
Poza tym jest naprawdę bardzo dobrze wykonane. Powiedziałbym, że są nawet lepsze od moich a są w naprawdę świetnej kondycji.
Poza tym Pana nie interesuje współpraca z klubem (gdyż jak powiedział ma i tak zbyt) więc zniżek nie będzie.
Ja polecam zakup.
Było:
100 C3 1,8CC 90KM
A6 C4 2,5 TDI 140KM 6-gang quattro
A8 D2 2,8 193KM quattro
Toyota Corolla XI 1.6 Valvematic 132 KM
Volvo S80 D5 163KM
Jest:
Audi A5 Sportback 2,0 TDI 211KM


II V-ce Mister zlotu `12
Awatar użytkownika
Domel
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 70
Rejestracja: 2011-06-08, 17:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nałęczów

Post autor: Domel »

Ja do swojej brałem te tańsze z allegro, wymieniłem komplet bo różniły się odcieniem, żeby nie było kontrastu poszło wszystko. Jakościowo nie są złe, jedynie te zatrzaski do montażu to liche, dokupiłem oddzielnie i wszystko gra i nie wygląda źle :)
narazie nie widać żeby gdzieś, pękały, odchodziły czy jakieś tam podobne rzeczy
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Kupiłem te listwy i są naprawdę zajebiste. Za 100zł sobie nawet nie wyobrażałem tego. Koleś w opisie przedmiotu się pomylił bo mają zatopione plastikowe zbrojenie a nie metalowe, może to i lepiej. Ładnie i dokładnie przylegają, nie odstają, nie falują.
Teraz ciut krytyki, paczka zapakowana niby ok nawet "pęknięty" kieliszek naklejony ale po otrzymaniu radzę obadać zaczepy małych listewek na błotniki, mi jeden ułamali i tego nie wyczaiłem przy odbiorze. Listwy są w paczce mocno upchane i śruby od przednich listewek błotnikowych mogą ryć dziury w innych...
Po montażu trzeba odczekać cały dzień aż listwy dojdą do swojego kształtu inaczej będą się podwijać i "zamykać" w progu, po prostu ta guma musi trochę poprzylegać do progu bez otwierania drzwi.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
polsport
Adept
Adept
Posty: 36
Rejestracja: 2011-06-29, 22:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Śląsk Cieszyński

Post autor: polsport »

Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Mała poprawka, wew listew drzwiowych jest jednak metalowy profil a tylko w małych plastik czyli jak w ori. Podejrzewam że do małych listewek ktoś dorwał ori matryce z AUDI i tłoczy je na potęge bo na nich są oznaczenia jak na ori tylko znaczek VW AUDI starty.
Zauważyłem że te listwy są "cięte z metra" potem są doklejane zaślepki zabezpieczające końce listew czyli profil metalowy i nadające ostateczny kształt zakończeń listwy które to właśnie potrafią odłazić, więc uważać na to.
Uważać trzeba na nadlewy wew prowadnicy listwy bo w jedej było za dużo i listwa nie chciała dojść do końca, musiałem wygrzebać i uciąć kawałek tego nadlewu.
Ogólnie za te kasę jest nawet bardzo dobrze.
Załączniki
Numery, starty znaczek. Nowa i stara
Numery, starty znaczek. Nowa i stara
Plastik wew.
Plastik wew.
jeszcze trochę a wyryło by w paczce dziurę w tej listewce.
jeszcze trochę a wyryło by w paczce dziurę w tej listewce.
Ostatnio zmieniony 2011-07-10, 20:55 przez J.A.G, łącznie zmieniany 2 razy.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
grzesiek.sz
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 71
Rejestracja: 2011-06-30, 08:35
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gdynia

Post autor: grzesiek.sz »

Kupiłem te listwy ale okazało się jak przyszły były już zardzewiałe wyglądało jakby leżały sobie na wolnym powietrzu i się utleniały.
Jeśli ktoś może odebrać osobiście i wybrać najlepsze to pewnie będzie zadowolony, ja odradzam kupowanie w ciemno bo z fotek na allegro niewiele widać.
Hincó
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 331
Rejestracja: 2011-06-26, 14:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bochnia

Post autor: Hincó »

J.A.G, piszesz ze muszą te listwy trochę poprzylegac i się dopasować... u mnie po niecałym roku tak się dopasowały że pękły wzdłuż.. Ale chyba kupie te co Ty i spróbuje. Kupiłem dokładnie to co Ty opisujesz (konstrukcyjnie) tylko chyba niechlujnie wykonane - końce podoklejane że ledwo się trzymały, długośc i grubość nie ta, no ale nie miały żadnych oznaczeń....Ostatnio patrzyłem to moje już widać że pod gumą rdzewieją :D
160+PS
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Dopasować się musi tylko dolny "fartuch" listwy czyli sama guma, sama listwa z profilem leży idealnie. Musi się odkształcić bo w transporcie ściśnięte były i się zwijają.
Może to i badziew który po roku odpadnie ale wolę co roku,przez kolejnym 5lat użytkowania na te wymieniać niż kupić ori za grubą kasę, prędzej auto sprzedasz niż wydasz tyle co na ori.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Hincó
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 331
Rejestracja: 2011-06-26, 14:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bochnia

Post autor: Hincó »

J.A.G, dokładnie o tym mówię, poprostu musiały sie dopasowac do progu i wzdłuż-pod profilem metalowym, pękają. Daj fotki jak to jest spasowane-długość i grubość, wymieniałes wszystkie?
160+PS
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Poza tymi krótkimi ale te z przodu też będę wymieniał bo odłażą. Dł i gr jest zadowalająca, po 12h z zamkniętymi drzwiami, więcej się nie podwijają.

[ Dodano: 2011-08-03, 22:00 ]
Zapomniałem dodać że spinki/ślizgi z tego kpl są gówniane, lepiej zadbać o nieuszkodzenie oryginalnych bądź dokupić jakieś lepszej jakości.
Listwy na razie nie odłażą są ok. Tych krótkich/błotnikowych nie polecam wymieniać bo różnią się grubością i są jakieś takie tandetne.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Marne fotki w moim temacie na str.1 ale widać że ładnie leżą.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
misiek3456
Adept
Adept
Posty: 44
Rejestracja: 2011-06-28, 22:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Środa Śląska

Post autor: misiek3456 »

Witajcie swego czasu (zima tego roku)kupowalem listwy dolne niestety zamienniki,ale musze pszyznac ze leza calkiem przyzwoicie jak za cene 70zl tylko tak jak podpowiadaja koledzy zatrzaski sa fatalne przy wimianie oszczedzac orginalne luk kupic lepszej jakosci


pozdrawiam :-)
misiek3456
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

Witam

Jak zdemontować a potem zamontowac to ustrojstwo? Szarpie się z tym ale nie mogę tego ruszyć..

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Ostatnio zmieniony 2011-09-10, 09:41 przez Casian, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”